featured

Voltaren Hap Nedir Ne İşe Yarar | Voltaren SR Yan Etkileri | Voltaren SR 75 mg Hap Fiyat 2023

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Voltaren hap nedir ne işe yarar sorusu, kendisine doktor tarafından Voltaren ilaç reçete edilen kişiler tarafından merak ediliyor. Kas gevşetici ve ağrı kesici denilince akla ilk gelen ilaçlardan olan Voltaren hap yan etkileri nelerdir? Voltaren muadili ilaçlar nelerdir? Voltaren hap fiyat 2023 ne kadar? Voltaren günde kaç kere kullanılır? Voltaren kortizon içerir mi? İşte, en çok merak edilen soruların cevapladığı Voltaren hap nedir ne işe yarar yazımız sizlerle… Bu yazımızda sizlere Voltaren hap nedir sorularının cevaplarını, Voltaren prospektüs bilgilerine göre cevaplayacağız.

Bu yazıda neler var?

Voltaren Nedir Ne İçin Kullanılır ? Voltaren SR 75 Nedir?

Voltaren SR 75 mg hap nedir; etken maddesi diklofenak sodyum, yardımcı maddeleri ise setil alkol, magnezyum stearat, sukroz, povidon, titanyum dioksit, kırmızı demir oksit, kolloidal susuz silika, polietilen glikol ve hidroksipropilmetil selüloz olan bir ilaçtır.

Novartis Sağlık tarafından üretilen Voltaren SR 75 mg her bir film tablet içinde, 75 mg diklofenak sodyum bulunur. Halk arasında ağrı kesici ve kas gevşetici olarak bilinen Voltaren ilaç aynı zamanda iltihap tedavisinde kullanılır. Voltaren SR hapın 10’lu ve 20’li tablet olmak üzere iki farklı formu eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca Voltaren Emulgel Krem formu da bulunur.

Voltaren Hap Ne İşe Yarar ? Voltaren Hangi Ağrılara İyi Gelir ?

Voltaren hap nedir ne işe yarar; ağrı ve iltihap tedavisinde kullanılır. Ağrı kesici olmasının yanı sıra iltihap giderici de olan Voltaren SR, streoidal olmayan iltihap giderici ilaçlar yani NSAİİ’ler grubuna dahildir. Voltaren prospektüs içeriğinde, Voltaren hangi ağrılara iyi gelir sorusu şu şekilde cevaplanmıştır:

 • Eklem ağrısı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit)
 • Kireçlenme (osteoartrit)
 • Ankilozan Spondilit (boyun, sırt ve göğüs kafesi eklemlerinde sertleşme belirtili ağrılı romatizma)
 • Akut gut nedeniyle ortaya çıkan eklem iltihabı (Akut gut artrit)
 • Kas iskelet sistemi ağrıları
 • Ameliyat sonrası ağrılar
 • Ağrılı adet görme (dismenore)

Voltaren Baş Ağrısına İyi Gelir mi ?

Voltaren, bir ağrı kesici ve anti-enflamatuar ilaçtır. Baş ağrısı için kullanılan birçok farklı tedavi yöntemi vardır ve her bireyin tepkisi farklı olabilir. Voltaren, baş ağrısını hafifletebilir, ancak her zaman etkili olmayabilir. Baş ağrısı için en iyi tedavi seçeneklerini belirlemek için bir sağlık uzmanıyla konuşmanız önemlidir.

Voltaren Hap Nasıl Kullanılır ? Voltaren SR 75 Kullanımı

Voltaren hap nasıl kullanılır; bir bardak su veya başka bir sıvı ile Voltaren SR bütün olarak içilir. Hapın bölünmesi veya kırılması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen kullanım ise; yemek esnasında ya da tok karnınadır. Eğer şikayetler sabahları ya da akşamları yoğunlaşıyorsa Voltaren kullanımı akşamları yapılmalıdır. Voltaren hap nedir araştırması yapanlar, bu ilacın midesine dokunabileceğini göz önünde bulundurmalı ve mide koruyucu kullanma konusunda doktorlarına danışmalıdır.

Voltaren hap nedir ne işe yarar araştırması yapanlar, Voltaren hap nasıl kullanılır sorusunun cevabını da merak ediyor. Öncelikle, kendisine Voltaren reçete edilen kişiler doktorun veya önerdiği şekilde kullanım yapmalıdır. Eğer Voltaren nasıl kullanılır bilgisi verilmediyse, Voltaren prospektüs bilgilerine göre hareket edebilirsiniz.

1– Yetişkinlerde Voltaren Nasıl Kullanılır ?

Yetişkinler için önerilen Voltaren günlük dozu 75 mg ile 150 mg (1 veya 2 tablet)’dır. Uzun süreli tedavilerde ve hafif şikayetlerde genellikle günde 75 mg kullanımı önerilir. Voltaren kullananlar günde 2 tableti aşmamalıdır.

2– Çocuklarda Voltaren Nasıl Kullanılır ?

Voltaren SR 75 mg ilaç, dozu nedeniyle çocuklara verilmemektedir. 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenler Voltaren kullanımı yapmamalıdır. Eğer 18 yaş altı çocuğunuz için Voltaren hap nedir araştırması yapıyorsanız, bu ilacı kullanmamalısınız.

3– Yaşlılarda Voltaren Hap Nasıl Kullanılır ?

Voltaren hap yan etkileri yaşlılar üzerinde daha çok ortaya çıkabilir ve bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Yaşlı hastalar ve ileri yaş Voltaren kullananlar, doktor tavsiyesine uyup mümkün olduğunca en düşük dozda ilaç kullanımı yapmalıdır.

Voltaren Yan Etkileri Nelerdir ? Voltaren SR Yan Etkileri

Her ilaç gibi Voltaren SR 75 mg tablet ilacın da yan etkileri söz konusudur. Voltaren prospektüs içeriğinde Voltaren hap nedir bilgilerine yer verilmiş, Voltaren hap yan etkileri yaygın, yaygın olmayan, seyrek ve çok seyrek olarak sıralanmıştır. Bununla birlikte, şu Voltaren hap yan etkileri görüldüğünde ilaç kullanımı bırakılmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır:

Kalp krizi belirtileri ve ani göğüs ağrısıNefes almada ve yutmada zorlukKaşıntı, deri döküntüsü, morarmaBağırsak veya mide kanamasıGaz, kusma, karın ağrısıYüzde ve boğazda şişmeEl, parmak ve dudakta şişmeİdrar rengi ve miktarında değişme

1– Yaygın Görülen Voltaren SR Yan Etkileri Nelerdir ?

Voltaren hap nedir ne işe yarar araştırması kadar Voltaren yan etkileri araştırması da yapılıyor. Voltaren prospektüs içeriğine göre yaygın görülen Voltaren SR yan etkileri şunlardır:

Deri döküntüsüBaş ağrısı ve sersemlik hissiMide bulantısı, kusma ve mide ekşimesiKarın ağrısı, ishal, kusma, gazİştah azalmasıSindirim bozukluğu

2– Yaygın Olmayan Voltaren Hap Yan Etkileri Nelerdir ?

Voltaren hap yan etkileri arasında yaygın olmayan yan etkiler de bulunuyor. Bu istenmeyen etkiler, Voltaren prospektüs içeriğinde 100 kişide 1 kişiden az ve 1000 kişide 1 kişiden çok olarak belirtilmiştir. Yaygın olmayan Voltaren hap yan etkileri ise şunlardır:

Kalp yetmezliğiÇarpıntıKalp krizi ve miyokard infarktüsüGöğüs ağrısı

3– Seyrek Görülen Voltaren Hap Yan Etkileri Nelerdir ?

Voltaren prospektüs bilgilerinde seyrek görülen Voltaren hap yan etkileri bazıları şunlar olarak sıralanmıştır:

Kanlı ishalŞiddetli baş ağrısı, mide bulantısı,  mide ağrısıSersemlik hissi ve konuşma güçlüğüKanlı kusmaYutkunamıyorum ve nefes almada güçlükGözlerin ve derinin sararmasıBoğaz ağrısı yüksek ateş

4– Çok Seyrek Görülen Voltaren Hap Yan Etkileri Nelerdir ?

Çok seyrek görülen Voltaren hap yan etkileri, Voltaren prospektüs içeriğinde 10 bin kişide bir kişiden az olarak belirtilmiştir ve çok seyrek görülen Voltaren hap yan etkileri bazıları şunlar olarak sıralanmıştır:

İdrarda kanKulak çınlaması ve görme bozukluklarıAnksiyete ve depresyonTitremeDeride kabarcık oluşmasıBaş dönmesi ve baş ağrısıGrip benzeri semptomlarDerinin güneşe karşı hassasiyetiniz artması ve deride pullanma soyulma, deride kızarıklıkGüçsüzlük hissi ve şişkinlik

Voltaren Hap Muadili İlaçlar Nelerdir ? Voltaren SR 75 mg Eşdeğer İlaçlar

Voltaren kullananlar çoğu zaman Voltaren hap yan etkileri nedeniyle bu ilaca devam edemeyebiliyor. Bu durumda doktora durumun bildirilmesi ve tedavi için Voltaren hap muadili ilaçlar kullanılması gerekiyor. Genel olarak Voltaren hap muadili ilaçlar diklofenak sodyum etken maddesine sahiptir ve bazı Voltaren hap muadili ilaçlar şunlardır:

Cataflam 50 mgDicloflam 50 mgDikloron 100 mgDiclomec SR 75 mgMiyadren 75 mgDolorex 50 mgRadipus 50 mgVoltaflam 100 mg

Eğer Voltaren nedir ne işe yarar yazımız gibi Voltaren hap muadili olan Dicloflam nedir merak ediyorsanız, yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Voltaren SR 75 mg Fiyat 2023 | Voltaren Hap Fiyat 2023

Bu Voltaren hap nedir ne işe yarar yazısının yazıldığı esnada Voltaren hap fiyat 2023 listesinde 59,61 TL’dir. Voltaren ilaç 10 tabletlik ve 20 tabletlik fiyatı değişkenlik göstermektedir. Ancak Voltaren SR, SGK kapsamında olan ilaçlar arasında olduğu için sosyal sigortası olan kişiler, aradaki fark ödemesini yaparak daha az bir fiyata eczanelerden satın alabilmektedir.

Voltaren SR 75 mg Nedir Ne İşe Yarar Hakkında Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Voltaren hap nedir ne işe yarar sorusu internet kullanıcıları tarafından sık araştırılıyor. Yazımızın bu kısmında, Voltaren kullananlar ve internet kullanıcılarının Voltaren ilaç hakkında en çok sorduğu sorulara ve cevaplarına yer vereceğiz.

Voltaren Kortizon İçerir mi ?

Voltaren SR 75 mg hap kortizon içermez. Voltaren 75 mg, streoidal olmayan yani NSAİİ’ler grubuna dahil ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır.

Voltaren Hap Emziren Anne Kullanabilir mi ?

Voltaren prospektüs içeriğinde emziren annelerin Voltaren ilaç kullanmaması gerektiği çünkü bunun bebek için zararlı olabileceği yazmaktadır. Eğer Voltaren hap nedir araştırması yapıyorsanız ve bebeğinizi emziriyorsanız bu ilacı kullanmamalı, bu konuda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Voltaren Hap Hamilelikte Kullanır mı ?

Voltaren prospektüs içeriğinde hamilelerin Voltaren SR kullanmaması gerektiği yazmaktadır. Hamilelikte Voltaren SR yalnızca gerekli durumlarda doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Voltaren Reçetesiz Alınır mı ?

Voltaren hap normal reçete ile yalnızca eczanelerde satılan ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır. Bu nedenle reçetesiz de satın alınabilir.

Voltaren Hap Aç mı Tok mu İçilir ?

Voltaren ilaç tok karnına içilmesi gereken bir ilaçtır. Genel kullanım tavsiyesi; bir bardak su ile yemek esnasındadır.

Voltaren SR 75 mg Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar ?

Voltaren ilaç ne için kullanılır; ağrıyı ve iltihabı tedavi etmek için kullanılır. Romatizmadan kireçlenmeye kadar pek çok hastalığın tedavisinde Voltaren ilaç, doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Voltaren SR 75 mg Ağrı Kesici mi ?

Voltaren hap nedir diye araştırıldığında bu ilacın hem ağrı kesici olduğu hem de iltihap giderici ilaç olduğu görülüyor. Voltaren ağrı kesici bir ilaçtır ancak gerekli durumlarda yalnızca doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Voltaren Günde Kaç Kere Kullanılır ?

Yetişkin olup Voltaren hap kullananlar günde maksimum 2 tablet yani 150 mg Voltaren içmelidir. Yaşlılar ise Voltaren hap yan etkileri nedeniyle minimum dozda kullanım yapmaya özen göstermelidir. Normal şartlar altında yetişkinler, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere Voltaren ilaç Kullanabilir.

Voltaren Kas Gevşetici mi ?

Voltaren kas gevşetici olarak da doktorların reçete ettiği bir ilaçtır. Kas iskelet sistemi ağrıları için kullanılabilir. Ancak Voltaren Emulgel krem formu, kas gevşetici amacıyla sık reçete edilir ve kullanılır.

Voltaren Hap Bel Ağrısına İyi Gelir mi ?

Voltaren hap bel ağrısına iyi gelir çünkü ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır. Eğer bel ağrınız kas iskelet sistemi hastalığına, kireçlenmeye veya romatizmal bir hastalığa dayanıyorsa, NSAİİ’ler grubunda olan Voltaren ilaç iyi gelecektir.

Boyun Tutulması Voltaren İlaç ile Geçer mi ?

Boyun tutulması Voltaren ilaç ile geçebilir. Boyun ve sırt ağrısı şikayeti nedeniyle doktorunuz Voltaren reçete ettiyse düzenli kullanım yapmalısınız. Bu ilacın tablet formu dışında Voltaren Emulgel krem formu da boyun tutulması için reçete edilebilmektedir.

Voltaren Hap Nasıl İçilir?

Voltaren hap bir bardak su veya içecek ile birlikte kırılmadan, bölünmeden bütün olarak içilir. Tercihen yemek esnasında ya da tok karnına içmelidir.

Majezik Voltaren Hangisi Daha İyi ?

Her ilacın etken maddesi ve tedavi ettiği hastalıklar farklıdır. Doktorunuz size Volataren reçete ettiyse, belirttiği dozda kullanmalısınız. Eğer kas iskelet sistemi ağrınız veya romatizmal ağrınız varsa iltihap giderici ve tedavi edici özelliğinden dolayı doktorunuzun önerdiği Voltaren daha iyi gelecektir.

Kimler Voltaren Hap Kullanamaz ?

Voltaren hap nedir ne işe yarar incelemesi yaptığımızda, ilacın prospektüsünde şu kişilerin Voltaren SR kullanmaması gerektiği yazmaktadır:

 • Diklofenak ve Voltaren etken maddesine alerjisi olanlar
 • Kalp damar ameliyatı olacak olanlar ve kalp ameliyatı olanlar
 • Hamileliğinin son 3 ayında olanlar
 • Ağır kalp yetmezliği olanlar
 • Şiddetli karaciğer hastalığı olanlar
 • Şiddetli böbrek hastalığı olanlar
 • Mide veya bağırsak ülseri olanlar
 • Kalp damarlarında tıkanıklık olanlar

Voltaren SR 75 Mg Kullananlar Yorumları ve Voltaren SR 75 Nedir Ekşi Yorumları

Voltaren hap nedir ne işe yarar araştırması yapıyor ve ilaç hakkında kullanıcı deneyimleri nasıldır merak ediyorsanız Voltaren Ekşi başlığına göz atabilirsiniz.

Voltaren Kullanma Talimatı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!