15 Yaşındaki Hintli Kız Engelli Babasını Köye Götürmek İçin 1200 Kilometre Bisiklet Sürdü!

0 2

15 Yaşındaki Hintli Kız Engelli Babasını Köye Götürmek İçin 1200 Kilometre Bisiklet Sürdü! | Koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’ın Haryana eyaletinde uygulanan sokağa çıkma yasağında engelli babası ile mahsur kaldılar. Henüz 15 yaşında olan Hintli kız Jyoti Kumari, bisiklet satın alarak 1200 kilometre ilerideki köyüne babasını ulaştırdı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’ın Haryana eyaletinde uygulanan sokağa çıkma yasağında engelli babası ile mahsur kaldılar. Henüz 15 yaşında olan Hintli kız Jyoti Kumari, bisiklet satın alarak 1200 kilometre ilerideki köyüne babasını ulaştırdı. 

15 Yaşındaki Hintli Kız Jyoti Kumari 1200 Kilometre Bisiklet Kullandı

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı dönemde toplu taşıma araçlarının da olmaması nedeniyle 15 yaşındaki Kumari, engelli babasını Bihar eyaletine 10 gün bisiklet kullanarak götürdü..

Hintli kız Jyoti Kumari basının sorduğu sorulara cevap verirken yaptığı açıklamada,

“Başka şansım yoktu. Köyümüze bisiklet sürmeseydim hayatta kalamazdık.”

Sözlerine yer verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ise Kumari’nin Twitter’da gördüğü hikayesini Retweet yaptı ve kendisinden övgüyle bahsetti.

Hindistan’da 25 Mart itibariyle başlatılan sokağa çıkma yasağı nedeniyle ve göçmen işçilerin evlerine dönebilmeleri için Hindistan Hükümeti tarafından düzenlenen tren ve otobüs seferleri yetersiz kalmıştı. Bu nedenle işçiler evlerine ulaşabilmek için yaya olarak yola çıkmışlar ve bazıları yaşamlarını kaybetmişti. Hükümet tarafından yapılması gereken gerekli düzenlemelerinde gecikmesi tepkilere neden olmuştu.

Bir Cevap Yazın