Amerikalı Validen Şok Paylaşım: Pozitif Sağlık Çalışanları Semptom Göstermiyorsa Çalışabilir

0 0

Tüm dünya Covid-19 test sonucu pozitif çıkan hastaları toplumdan izole ederken, ABD Kuzey Dakota eyaleti valisi Doug Burgum tarafından paylaşılan bir sosyal medya paylaşımı büyük tepki çekti. Burgum’un açıklamasına göre Covid-19 testi pozitif çıkan sağlık çalışanları semptom göstermiyorsa çalışabilirler. 

Hemşirelerden Büyük Tepki Çekti

Amerikalı Validen Şok Paylaşım: Pozitif Sağlık Çalışanları Semptom Göstermiyorsa Çalışabilir | Tüm dünya Covid-19 test sonucu pozitif çıkan hastaları toplumdan izole ederken, ABD Kuzey Dakota eyaleti valisi Doug Burgum tarafından paylaşılan bir sosyal medya paylaşımı büyük tepki çekti. Burgum'un açıklamasına göre Covid-19 testi pozitif çıkan sağlık çalışanları semptom göstermiyorsa çalışabilirler. 

Yaptığı sosyal medya paylaşımı ile büyük bir kitleye hitap eden ABD Kuzey Dakota eyaleti valisi Doug Burgum Amerikan Hemşireler Birliği (ANA) tarafından kınandı. Yapılan açıklama ile ilgili paylaşımda bulunan Birlik, şu sözlere yer verdi:

“ABD’de yaklaşık 400 hemşire Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti ve diğerleri de enfekte oldu, hastaneye kaldırıldı. Bu kabul edilemez. Hayatlarını ve kendi ailelerinin sağlığını riske atan hemşireler ve sağlık çalışanları daha iyisini hak ediyor.”

Bir Cevap Yazın