featured

Aşk Acısı Çekenler İçin 10 Adımda Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biten bir aşkın ardından acı çekenler, buraya dikkat! Göz yaşlarınızı silin ve hayatınızın kontrolünü elinize alın. Yeniden aşık olmanın yolları ile hayata kaldığınız yerden devam edin.

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Hayatında en az bir kez aşk acısı çekenler , yeniden aşık olmak için güç toplamanın ne kadar zor bir durum olduğunu bilirler. Kendisini yeni birini sevmek için çaba harcarken bulan acılı aşık, aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabını bulmak için türlü yollara başvurur.

O çok sevdiği kişiyi unutmak için önce kısa süreli ilişkilerde çare arar. Her tanıştığı kişi acısını iyice depreştirir ve her seferinde kendisini tekrar ve tekrar aşk acısı nasıl geçer ekşi forumlarında bulur. Sonra uzun süreli ve düzgün bir ilişkiye başlarsa, yani kendisini seven kişi ile birlikte olursa daha mutlu olacağını düşünür ve mantıksal olarak kendisine ve ailesine en uygun eş adayını gözden geçirir. Bu da sonuç vermez. Çünkü henüz kendisini yeniden aşık olmak için hazırlamamıştır.

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Bir aşkı unutmadan yeniden aşık olmak, bir yarayı sarmadan yeniden birini tanımak adeta celladına aşık olmak demektir. Çünkü bir yandan eski sevgiliyi unutmak çabası ile dolup taşarken, aynı anda yeni bir kişiye aşık olmak neredeyse imkansızdır. Peki, ne yapmalı? Yeniden aşık olmak için ne zaman harekete geçmeli?

1 – Aşk Acınızı Geçmişte Bırakın

Yeniden aşık olmanın yolları arasında ilk sırada yaşanan aşk acısının geride bırakılması gelmektedir. Unutmak çok zor olsa da yeniden aşık olmaktan korkmayın. Başarısız ilişkilerin en önemli özelliği aşk acısı çekeceğini düşünerek karşısındaki kişiye tam teslim olmamaktır. Aradaki duygusal mesafe ve acı çekme korkusu ise çiftleri birbirinden uzaklaştırmaktadır.

Bu noktada geçmişte sizi çok fazla kırmış olan kişi şu an size fayda ya da zarar sağlayacak yakınlıkta değil. Çünkü o geçmişte kaldı ve geleceğinizde olmayacak. Bu nedenle onun geleceğinizi etkilemesine izin vermeniz hayatınıza giren kişiye büyük bir haksızlık olacaktır.

2 – Evrene Güvenin

” Hayat, biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. ” Ne kadar güzel ve isabetli bir söz değil mi? Aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabı her kişi için farklı olsa da yeniden aşık olmanın yolları 10 kısa adım ile öğrenilebilir.

Eğer yaşadığınız kalp kırıklığını gittiğiniz her yere taşır ve dünyaya olan inancınızı kaybederseniz, hayatınızdaki hiç kimseye güvenecek gücünüz kalmaz. Bu noktada evrene güveninizi kaybettiğinizi düşündüğünüz anda, durun. Sakinleşin ve geleceğinize bakmak için bir silkelenin.

Hayatınızda yaşadığınız bir aşk acısı sizi yaşadığınız andan koparmamalı. Çünkü hayatınızın her anında sizi üzme ihtimali olabilecek durumlarla karşılaşacaksınız.

 

İş yerinizde sorun yaşayacak, ailenizle tartışacak ya da ileride çocuğunuz ile fikir ayrılıklarınız olacak. Tüm bunlar hayatın vazgeçilmezler. Bu nedenle kendinizi mutsuzluğa odaklamayıp, her acı şey gibi hayatınızı güzelleştirecek şeylere de kendinizi açmalısınız.

3 – Yaşadığınız Aşk Acısından Ders Çıkarın

Aşk acısı çekenler için en büyük avantaj, hayatlarından en az bir kez dibe vurmuş olmalarıdır. Öyle ki en dibi gören aşık, tekrar sevebilmek için yaşadığı aşk acısından dersler çıkarabilir. Yaşadığınız kalp kırıklığı sizi olduğunuz yerden daha geriye götüremez.

Çünkü haksızlığa uğradığınızdan eminsiniz. Bunun başınıza geleceğini asla tahmin etmemiştiniz. Şimdi durun ve kendinize ” Ben ne yaşadım? Ne hata yaptım? Hangi hatalarını görmezdem geldim ki bunu yaşadım?” sorularını sormalısınız. Yani, yaşadığınız kötü deneyimden ders çıkarmalı ve yeniden aşık olmak üzere olduğunuz kişi ile iletişiminizde bu tecrübelerden faydalanmalısınız.

4 – Acınızı ve Kızgınlığınızı Geride Bırakın

Size aşk acısı çektiren kişiye karşı nefret ya da kızgınlık duygunuzu sıcak tutmayın. Yani onu düşünerek acınızı ya da kızgınlığınızı pekiştirmeyin. Bırakın, acısı ile birlikte geçmişinizde kalsın. Şu an ne kadar kötü ve nefret dolu duygular besliyor olsanız da daha önce onu seviyordunuz. Onda sevecek ve sizi mutlu edecek çok sayıda iyi yön buluyordunuz. Birbirinize uygun olmamanız ikinizi de nefret edilecek kişiler yapmaz.

5 – Kalbinizi Kapatmak Sizi Mutlu Etmeyecek

Sevdiğiniz kişiden ayrıldığınızda hala onu seviyor olabilirsiniz. Aşk acısı nasıl geçer Onedio videolarında izlediğiniz tüm belirtileri taşıyor da olabilirsiniz. Fakat bu sizi hayata ve yeniden aşka kendinizi kapatmaya yönlendirmemeli. Hayat devam ediyor.

Önünüzde yaşayacak çok daha güzel anılar var. Çünkü siz mutlu olmayı hak ediyorsunuz. Kendinize duvarlar örmek, sizle ilgilendiği belli olan ve esasında ona karşı hissedebileceğiniz güzel duygular olan kişileri göz ardı etmeyin. Neden mi? Hayat akıyor ve sevmek ve sevilmek bu dünyanın en güzel duyguları. Siz neden bu güzellikten mahrum olasınız ki?

6 – Kendinize Dürüst Davranın

Aşk acısı çekenler bazen kendilerine dürüst davranmazlar. Korkuları, acıları ya da güvensizlikleri nedeniyle kendilerine yalan söylerler. Aslında kendi içlerinde bu durumun doğru ya da O’nun için iyi olmadığının farkındadırlar. İçinde bulunduğunuz durumla ilgili yanlış ya da eksik olan şeylerin üzerini kapatır ya da kendinizi düzeleceğine dair ikna ederseniz, yeniden acı çekmeniz yakındır. Çünkü bir ilişkinin doğru ve düzgün ilerlemesi için kendinize dürüst davranmalı ve sahip olduğunu ilişkideki problem ya da iyi yönleri doğru bir şekilde kabul etmelisiniz.

Aynı durum yeni başlayacağınız bir ilişkide de geçerlidir. O çok sevdiğiniz aşkınız sizi kırdığında, kendinizi platonik aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabını ararken buldunuz. Bu soruyu geride bırakmayı başardınız ve artık yeni bir ilişkiye başlayacaksınız. Karşınızdaki kişi size çok değer veriyor. Sizden hoşlandığını da belli ediyor. Ya gerisi? Yaşadığınız acı ve kalp kırıklığı gözünüzü kör etmemeli.

Yeniden aşık olmak istediğiniz bir kişide, eski aşkınızın eksik kaldığı duygular ya da tavırlar varsa, aynı acıyı bir kez daha yaşamanın anlamı yok. Bu noktada karşınızdaki yeni sevgili adayını doğru değerlendirmeli ve kendinize bu konuda dürüst davranmalısınız.

7 – Aşk Acısı Çekenler Bilir – Aşk Her Zaman Risklidir

Erkeklerin aşk acısı ne kadar sürer bilinmez ama kadınlar yaşadıkları kırgınlık ile hayatlarını kendilerine zindan ederler. Yaşadıkları kırgınlık ile ” Aşık olmak istiyorum ” sözünü bir türlü kendilerine söyleyemezler. Aslında aşık olmak da yaşamın her alanı gibi risklerle doludur.

Çok sevdiğiniz bir kimse ile uzun süre mutlu olabileceğiniz gibi yaşadığınız aşkta hayal kırıklıkları ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü aşk her zaman risklidir. Asla garantisi yoktur. Fakat risk almazsanız, aşk duygusunu tatma imkanınız da olmaz. Bu nedenle bu riski bilerek aşık olmak istiyorum diyebilirsiniz.

8 – Aceleci Davranmayın

Ayrılığın ardından sosyal medya platformlarında acı dolu aşk acısı sözleri paylaştınız. Bulduğunuz her aşk acısı sözler sizi yaşadığınız kırgınlığa götürdü. Aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabını aradınız durdunuz. Öncelikle bir sakin olun. Yeniden aşık olmak  ya da aşkınızı unutmak için aceleci davranmayın.

Her acı gibi aşk acısı da zamana ihtiyacı olan duygulardır. Çünkü ilişkinizde yaşadığınız ortak duygular, gittiğiniz ortak yerler ya da beraber oynadığınız bir oyun ayrılıktan sonra canınızı yakmak için yeterlidir. Öncelikle bunu kabul etmelisiniz. Her aşk bazı izler bırakabilir. Bu çok normaldir. Fakat acı çok taze iken yaşanan yeni ilişkiler sağlam temellere sahip olmazlar. Bu nedenle acele etmeden sakinleşmeli ve acınızı yaşamalısınız. Üstünü kapatmak kırgınlığınızın olmadığı anlamına gelmez.

9 – Karşılaştırmalar Yapmayın

Yeni biri ile tanıştığınızda eski sevgiliniz ile karşılaştırma yapmayın. Karşılaştırma yapmak yalnızca o anın keyfini çıkarmanızın önüne geçecektir. İlk görüşte eski sevgiliniz ile benzer bir tavır gördüğünüzde kestirip atmayın. Belki de siz öyle görmüşsünüzdür. Tanımadan gerçek yüzünü görmek mümkün değildir. Karşınıza çıkan her kişi kendine has özelliklere, iyi ve eksik yönlere sahiptir. Bu nedenle sevgiye kendinizi kapatmayın.

10 – Kendinizi Düşünün

Kendinizi düşünmek her zaman bencillik sayılmaz. Hayatınıza yeni bir aşk gelecek ve bu sizin için büyük mutluluklar getirecektir. Fakat öncelikle siz kendinizi sevmelisiniz. Kendinizi başkaları ile kıyaslamamalı ve sevgiyi hak ettiğinizi önce kendiniz bilmelisiniz. Çünkü siz çok güzelsiniz ve güzelliklerle dolu bir yaşamı hak ediyorsunuz.

Bonus : Enerjinizi Artıracak Şarkılar ( Yabancı )

2/24

Evrene Güvenin

3/24

Karşılaştırmalar Yapmayın

4/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

5/24

Evlenmek İsteyen Erkek Sayısı Korona ile Azaldı mı? Evlilikten Korkan Erkek Nasıl Davranır?

Evlenmek İsteyen Erkek Sayısı Korona ile Azaldı mı? Evlilikten Korkan Erkek Nasıl Davranır?

Evlenmek İsteyen Erkek Sayısı Korona ile Azaldı mı? Evlilikten Korkan Erkek Nasıl Davranır?

6/24

16:16 Çift Saat Anlamı Nedir

16:16 Çift Saat Anlamı Nedir

16:16 Çift Saat Anlamı Nedir

7/24

2020 Yılında Aslan Burcu Aşk Hayatı

2020 Yılında Aslan Burcu Aşk Hayatı

2020 Yılında Aslan Burcu Aşk Hayatı

8/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

9/24

08.08 Çift Saat Anlamı Nedir?

08.08 Çift Saat Anlamı Nedir?

08.08 Çift Saat Anlamı Nedir?

10/24

Aşk Acınızı Geçmişte Bırakın

Aşk Acınızı Geçmişte Bırakın

Aşk Acınızı Geçmişte Bırakın

11/24

Stresle Başa Çıkma Yolu | Sosyal ve Fiziksel Stresle Baş Etme Yöntemleri

Stresle Başa Çıkma Yolu | Sosyal ve Fiziksel Stresle Baş Etme Yöntemleri

Stresle Başa Çıkma Yolu | Sosyal ve Fiziksel Stresle Baş Etme Yöntemleri

12/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Bu noktada geçmişte sizi çok fazla kırmış olan kişi şu an size fayda ya da zarar sağlayacak yakınlıkta değil. Çünkü o geçmişte kaldı ve geleceğinizde olmayacak. Bu nedenle onun geleceğinizi etkilemesine izin vermeniz hayatınıza giren kişiye büyük bir haksızlık olacaktır.

13/24

Kendinizi Düşünün

14/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

15/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

16/24

Aşkın Hayat Bulduğu Romeo ve Juliet Hikayesi Nedir ?

17/24

Aşk Doktoru Cevaplıyor! Kızları Etkilemenin Yolları Nelerdir?

Aşk Doktoru Cevaplıyor! Kızları Etkilemenin Yolları Nelerdir?

Aşk Doktoru Cevaplıyor! Kızları Etkilemenin Yolları Nelerdir?

18/24

Kendinize Dürüst Davranın

Kendinize Dürüst Davranın

Kendinize Dürüst Davranın

19/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

Aynı durum yeni başlayacağınız bir ilişkide de geçerlidir. O çok sevdiğiniz aşkınız sizi kırdığında, kendinizi platonik aşk acısı nasıl geçer sorusunun cevabını ararken buldunuz. Bu soruyu geride bırakmayı başardınız ve artık yeni bir ilişkiye başlayacaksınız. Karşınızdaki kişi size çok değer veriyor. Sizden hoşlandığını da belli ediyor. Ya gerisi? Yaşadığınız acı ve kalp kırıklığı gözünüzü kör etmemeli. Yeniden aşık olmak istediğiniz bir kişide, eski aşkınızın eksik kaldığı duygular ya da tavırlar varsa, aynı acıyı bir kez daha yaşamanın anlamı yok. Bu noktada karşınızdaki yeni sevgili adayını doğru değerlendirmeli ve kendinize bu konuda dürüst davranmalısınız.

20/24

Aşk Acısı Çekenler İçin Yeniden Aşık Olmanın Yolları

21/24

Yaşadığınız Aşk Acısından Ders Çıkarın

22/24

Acınızı ve Kızgınlığınızı Geride Bırakın

23/24

Kalbinizi Kapatmak Sizi Mutlu Etmeyecek

24/24

Aşk Doktoru Cevaplıyor! Kızları Etkilemenin Yolları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!