Uzak Mesafe Ilişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler

0 0

Kadın – erkek ilişkileri duygusal yoğunluğu en ağır olan ilişki çeşididir. Bu nedenle ilişkilerinizde birlikte geçirdiğiniz vaktin önemi oldukça fazladır. Birlikte geçirdiğiniz vaktin kalitesi ne kadar iyi olursa ilişkinizin süresi de bir o kadar uzun olacaktır. Bu nedenle karşınızdaki kişiyi iyi tanımalı ve isteklerine, arzularına doğru karşılık vermelisiniz. 

İlişki çeşitlerinden belki de en zoru ise uzak mesafe ilişkisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzak mesafe ilişkisini yürütmek ne yazık ki diğer ilişkileri yürütmekten çok daha zordur. Bu nedenle uzak mesafe ilişkisi yaşamadan önce iki tarafın da buna hazır olup olmadığını çok iyi tahlil etmesi gerekmektedir. Eğer iki taraftan biri bile bu ilişkiye hazır değilse bu ilişkinin uzun sürmesi ne yazık ki çok zordur. 

Uzak Mesafe İlişkisini Canlı Tutmak

Uzak mesafe ilişkisinin en zor yanı kolay yorulmasıdır. İlişki süresince iki taraf da çoğu zaman birbirine ihtiyaç duyacaktır ve arada mesafe olduğu için her istedikleri zaman yana yana gelemeyecek ve duygusal boşluğunu ilişki yaşadığı kişiyle dolduramayacaktır. 

Bu gibi durumlarda ilişkileri canlı tutmanın yolları ona yokluğunuzu hissettirmemekten geçecektir. Gün içerisinde sık sık telefon görüşmeleri yapmak bir yol olabilir. Çünkü çoğu zaman sevdiği kişinin sesini duymak bile ona güç verecektir. Bu nedenle gün içerisinde fırsat bulduğunuz her an partnerinizi aramanız gerekir. Özellikle gece yatmadan ve sabah uyandığınızda güne uzakta olan sevdiğiniz kişinin sesi ile başlamak size ve ona iyi gelecektir. 

Uzaktaki Sevgilinize Güvenmeniz Gerekir

Uzak mesafeli ilişkilerin en büyük problemlerinden biri de birbirine olan güven sorunudur. Bu sorunu ortadan kaldırmadığınız sürece o ilişkinin devam etmesine olanak yoktur. Bu nedenle kesinlikle uzakta olan sevgili için güven duymanız gerekir. 

Fırsat bulduğunuz zamanlarda yanına giderek ona sürprizler yapmanız ilişkinizi canlı tutacak en önemli etkenlerden biri olacaktır. Bunun dışında ona kargo ile hediyeler göndermek sizi kendi yanında hissetmesini sağlayacak ve onu heyecanlandıracaktır. Uzak mesafe ilişkisi yaşayacağınız kişiyi doğru seçmeniz ve ona güvenmeniz en temel gerçek olacaktır.

Bir Cevap Yazın