İdeal Penis Boyu Kaç Cm'dir?
İdeal Penis Boyu Kaç Cm'dir?

Cinsellikte En Önemli Faktör Ten Uyumu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cinsel olgunluğa erişmiş her bireyin en temel fizyolojik ihtiyaçları arasında yer alan cinsellik uygun partner ile yaşandığı zaman kişiye hem bedensel hem de ruhsal tatmin sağlayacaktır. Çiftler arasında beklenen uyumu etkileyen pek çok faktör vardır. Aynı dili konuşabilmek, hayata aynı penceren bakabilmek, anlayış, aynı şeylere gülmek, aynı durumlara hassasiyet göstermek bu faktörler arasındadır. Ancak cinsel çekim için tüm bu etkenler yeterli değildir. Zira sağlıklı bir cinsel hayatın en önemli belirleyici ten uyumu olarak adlandırılan bedensel çekimdir.

Ten uyumu olup olmadığını anlamak

İlişkinin tutkalı olan ten uyumunun olmadığı ilişkilerde zamanla çözülme yaşanması ve ardından ayrılık gelmesi kaçınılmazdır. Ten uyumu nasıl anlaşılır kısmında fizyolojik belirtilere dikkat etmek gerekiyor. Kalp hızındaki artış, terleme, midede kelebeklerin uçuşması gibi bir his partnere karşı duyulan çekimin en önemli işaretleridir. Ayrıca sık sarılma ve kucaklaşma istediği, el ele tutuşmanın sıklığı da bedensel çekimin işaretleridir.

Sağlıklı cinsellik için ten uyumunun önemi

Sevgi ve alışkanlık gibi zamanla gelişen bir durum olmayan ten uyumu ilk sinyallerini daha ilk anlarda gösteren büyüleyici bir durumdur. Kişide özgüven patlaması yaşatacak kadar güçlü olabilen bu duygu kişiyi ben durumunda çıkarak biz olmayı ister seviyeye getirir. Zamanla artmasa bile zamanla azalabilecek bu duygunun aynı heyecanını korumak için çiftlerin monotonluğa teslim olmamaları gerekiyor.

Cinsel kimliğini korumak şart 

Sağlıklı ve tatmin edici bir cinsellik için ten uyumunun önemi yadsınamaz. Ancak uzun süreli birlikteliklerde sevgi ve aşk gibi duygularda görülen azalma ten uyumunda da eksilmelere neden olabilir. Bunun için çiftlerin öncelikle kadın ve erkek rollerini unutmamaları ve kendilerine ait alanları korumaları gerekiyor.

Kaliteli zaman ilişki ömrünü uzatıyor

Aynı anda birbiri için farklı rolleri yerine getiren çiftler bir süre sonra birbirlerine şevkat duymaya başlarlar. İlişkinin devamlılığı için önemli olan bu şevkatin gereğinden fazla olması cinsel hayata darbe olacak kadat tehlikelidir. Bu yüzden çiftlerin birbirlerine hayatın sorumluluklarından  sıyrılarak kaliteli zaman ayırmaları ve bazı durumlarda da gizemlerini korumaları gerekiyor. Dengeyi iyi sağlayan çiftlerin ilişkileri de uzun süreli olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!