Su Muhallebisi: En Kolay Tatlı! Su Muhallebisi Nasıl Yapılır?

0 4

Misafiriniz mi gelecek ve hızlı bir şekilde tatlı yapmaya mı ihtiyacınız var? Öyleyse en kolay tatlı olan su muhallebisi yapalım mı? Peki, su muhallebisi nasıl yapılır? İşte, su muhallebisi tarifi!

En Kolay Tatlı! Su Muhallebisi Tarifi!

Su Muhallebisi: En Kolay Tatlı! Su Muhallebisi Nasıl Yapılır? | Misafiriniz mi gelecek ve hızlı bir şekilde tatlı yapmaya mı ihtiyacınız var? Öyleyse en kolay tatlı olan su muhallebisi yapalım mı? Peki, su muhallebisi nasıl yapılır? İşte, su muhallebisi tarifi!

Malzemeler:

1,5 su bardağı toz şeker,2,5 su bardağı süt,2,5 su bardağı suYarım su bardağından biraz fazla nişasta.

Su Muhallebisi Nasıl Yapılır?


Su muhallebisi yapmak için tüm malzemeler bir tencere içerisinde çırpma teli ile çırpılır.Ocağa alındıktan sonra koyulaşana kadar pişirilir.Su ile ıslatılan bir tepsinin içerisine su muhallebisi dökülür.Oda sıcaklığına gelene kadar tepside su muhallebisi dinlendirilir.Dinlendirilen muhallebi bir gece veya eğer acil sunulmak gerekiyorsa en az 2-3 saat kadar buz dolabında bekletilir.Dolaptan çıkartıldıktan sonra dilimlenir ve servis tabaklarına alınır.Üzeri meyvelerle veya arzuya göre Hindistan cevizi, badem, fındık gibi yemişlerle süslenerek ikram edilir.

Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın