“Çıplak Arama” Paylaşımı Yapanlar Hakkında Re’sen Soruşturma Başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme getirdiği ‘çıplak arama’ iddiasını destekleyen paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında re’sen soruşturma başlatıldığını duyurdu. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu cezaevlerinde..

“Çıplak Arama” Paylaşımı Yapanlar Hakkında Re’sen Soruşturma Başlatıldı
Son Güncelleme: Whatsapp

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme getirdiği ‘çıplak arama’ iddiasını destekleyen paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında re’sen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu cezaevlerinde ve polis merkezlerinde çıplak arama yapıldığını ileri sürmüştü. Gergerlioğlu’nun açıklamasının ardından sosyal medyada tanınmış isimler de dahil birçok kişi çıplak aramaya maruz kaldığını paylaşmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı yazılı açıklamada bazı basın kuruluşlarının da konuyu haberleştirdiğini ifade ederek, şunları belirtti:

"Çıplak Arama" Paylaşımı Yapanlar Hakkında Re'sen Soruşturma Başlatıldı | Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme getirdiği ‘çıplak arama’ iddiasını destekleyen paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında re’sen soruşturma başlatıldığını duyurdu.“Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak olarak arama yapıldığını iddia eden kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Anayasal düzenine yönelik hedeflerini meşru göstermek ve bu hedef lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak paylaşımlarda bulunduğu şüphesini destekleyen emarelerin tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır. ​Soruşturma kapsamında özel yasa hükümleri gereğince farklı soruşturma/kovuşturma usulü öngörülen kişiler hakkında, yasal düzenlemelere göre işlem tesis edilecektir.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.