- 31 Mar 2020 - 19:15 G: 03 May 2020 - 21:33

French Oje Nedir? Muhteşem French Manikür Örnekleri! Fransız Manikürü Nasıl Uygulanır?

French oje, french manikür ya da diğer adıyla Fransız manikürü; tarzınızı yansıtmanın en kolay ve estetik yoludur. Muhteşem French manikürü örnekleriyle Fransız manikürü nasıl yapılır?

mask

French oje, french manikür ya da diğer adıyla Fransız manikürü; tarzınızı yansıtmanın en kolay ve estetik yoludur. Tırnaklarınızda çarpıcı ve estetik bir görünüm kazanmak için ilk yapmanız gereken, tırnaklarınızın uzamasına izin vermek. Tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, jel ya da akrilik kullanmalısınız.

Fransız cila olarak da adlandırılan bu estetik görünüm trendi, günümüzde birçok kadının kullandığı, günlük ya da özel günlerinde tercih ettiği bir manikür çeşididir.

Fransız Manikürü Nedir?

  
 

2/22
mask

Fransız Manikürü Nedir?

Larp a manikür olarak Fransızca’dan gelen Fransız manikür, masaj ve tırnak bakım teknikleriyle benzerlik taşır. Diğer manikür çeşitlerinden asıl ayrılan yanı; resim ya da Fransız cila sürülmesidir.Her bir tırnak büyük bir özenle parlatılır ve tırnak ucu, düzgün şekilde saf beyaz renge boyanarak, manikür tekniği tamamlanır.

3/22
mask

Fransız Manikür Nasıl Uygulanır?

Fransız manikür, bir kat taban uygulanır ve her bir tırnak; doğal pembe, bej ya da şeffaf bir cila uygulanır. Cilanın kurumasının ardından, opak beyaz vernik ya da çok fazla kullanılmayan bir tırnak boyası kullanılır. Bu sayede her tırnakta temiz beyaz bir uç oluşturulur.Bu işlem farklı şekillerde de tersten uygulanabilir. Böylece daha renkli bir görüntü oluşturulur ve renkli vernik üst tarafa uygulanmadan önce, beyaz uç oluşturulur. Verniklenmiş tırnak uçları kuruduktan sonra, tırnakların korunması ve dayanıklılığının artırılması için, bir kat daha aynı işlem uygulanır.

4/22
mask

Fransız Manikürü ile Fransız Cilası Arasında Fark Var mıdır?

Bir Fransız manikürü yaptırmak istediğinizde, ellerinizi de şımartabilirsiniz. Yani masaj ve yumuşatıcı parafin balmumu tedavisi uygulanır. Fransız cilası uygulanmadan önce;

Tırnaklar şekillendirilir
Tırnak etleri temizlenir
Cilt ya da tırnak problemleri çözülür.


Fransız cilaları, Fransız manikürüne göre biraz daha uygundur. Çünkü Fransız maniküründe el ve tırnaklara çok daha fazla bakım uygulanmaktadır. Aynı zamanda sadece Fransız cilası, elleri ve tırnakları düzgün olanlar için, çok daha uygundur.

5/22
mask

Evde French Oje Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınızda şık ve estetik bir görünüm istiyorsanız yaptıracağınız Fransız manikürü ile harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle tırnaklarınız uzunsa, Fransız manikürü çok daha çarpıcı, güzel ve estetik durmaktadır.Evde de rahatlıkla Fransız manikürü uygulayabilirsiniz. Bunun için birkaç adım öğrenmeniz yeterlidir.

6/22
mask

Tırnakların temizlenme aşaması

İlk olarak tırnaklarınızı manikür için hazırlamalısınız. Eğer tırnaklarınızda oje varsa, tırnaklarınızı temizleyerek, ojeyi çıkarmalısınız.

Soluk Fransız mani cilası sayesinde tırnaklarınızda bulunan tüm renkleri görebileceğiniz için, tırnak yatağını çok iyi temizlemeniz gerekir.
Tırnak temizliği için;Akrilik giymek ve Fransız manikürünü üstte tutmak istiyorsanız, uygun cila çıkarıcı kullanılmalı ve tırnaklara çok uzun süre batmasına izin verilmemelidir.

Aseton oje çıkarıcıları, tırnakları kuruttuğu gibi zarar da verebilir. Bu yüzden içeriğinde kimyasal bulunmayan bir oje çıkarıcı tercih edilmelidir.

7/22
mask

Tırnakların kesilerek eşitlenmesi aşaması

Fransız manikürü uzun tırnakları daha çarpıcı göstermektedir. Bu yüzden parmak uçlarına kadar tırnakların kesilmemesi gerekir.

Tüm tırnakların eşit şekilde kesildiğinden emin olduktan sonra, düzensiz olan tırnaklar düzeltilir. Çünkü tüm tırnak boylarının aynı düzeyde olması gereklidir.Tırnakların pürüzsüz kenarlara sahip olması için, tırnak törpüsü kullanılmalıdır. Tercihe göre kare ya da yuvarlak tırnak şekli yapılabilir. Tırnakların yüzeyini parlatmak için ise tırnak tamponu kullanılmalıdır.

8/22
mask

Tırnakların ıslatılması aşaması

Sıra tırnakların ıslatılmasına geldi. Eller, ılık bir kâse su, tam yağlı süt ve zeytinyağı karışımı sıvının içine konur. Bunun nedeni tırnak dipleri yani kütiküllerin yumuşatılması ve geri itmeyi kolaylaştırmasından dolayıdır.Karışımın içinde yaklaşık 3 dakika kadar bekletilen eller, temiz bir havluyla iyice kurulanır.

9/22
mask

Tırnak kütiküllerinin itilmesi aşaması

Eller iyice kurulandıktan sonra; tırnak diplerini yani kütikülleri geri itmek için, bir çubuk ya da kütikül itici kullanılmalıdır. Kütiküllerin kesilmesi, tırnak matrisini bozar ve enfeksiyona açık hale getirir. Böylece tırnaklarınızda deformasyon oluşmaya başlar.Tırnak kütiküllerin kesilmemesi ve bakımının yapılması için kütikül yağı masajı yapılmalıdır. Kütikül yağının uygulanmasından sonra tırnaklara, birkaç damla sürtünme alkolü sürülmelidir. Sürtünme alkolü çok fazla sürülmemelidir. Çünkü çok fazla sürülürse, tırnaklar kırılganlaşmaya başlar.

10/22
mask

Taban katının uygulaması aşaması

Fransız maniküründe taban katı için genellikle, soluk pembe, krem ya da berrak renk kullanılmaktadır. İlk olarak tırnağın ortasından bir şerit sonra, her iki tarafa iki şerit boyanır. Sonra fırça kütikülden tırnak ucuna doğru boyanır.Muhteşem bir Fransız manikürü için, kullanacağınız klasik bir taban kat rengi, bir uç rengi ve ekipmanlarla birlikte Fransız manikür kitleriyle yapılabilir.

Klasik Fransız manisinden kaçmak için ise, pembe ya da krem olmayan bir temel renk seçilmelidir. Yani; kırmızı, mor, yeşil, mavi ya da istenilen bir renk seçilebilir.

Beyaz oje ya da farklı bir kontrast renk tercih edebilirsiniz.

Tabanın iyice kuruması gerekir. Kuruduktan sonra ikinci kat uygulanmalıdır. Uygulamadan önce, ilk sürülen tabanın kuru olduğundan emin olunmalıdır.

11/22
mask

Tırnak uçlarının cila ile boyanması aşaması

Bu aşamada eller sabit tutulmalı ve tırnak uçları beyaz hilal şeklinde boyanmalıdır. Uçların tamamen kurumasının ardından isteğe bağlı olarak bir kat daha uygulanabilir.Fransız manikür kiti varsa, uç boyalarını düzgün şekilde sürebilirsiniz. Bunun için ressam bantlarından keserek, tırnak kılavuzu yapabilirsiniz.

Ressam bantı dışında farklı bir bant kullanılması, taban kalıbını bozabilir.

Tırnakların ucu için beyaz oje kullanılmalıdır. Şekillendirmek için ise oje çıkarıcı kalem ya da Q ucu kullanılmalıdır.

Yeni boyanan tırnakların görünümünü korumak için şeffaf bir üst kat eklenmesi gerekir. Bunun sebebi ise, manikürün daha uzun süre dayanması içindir.

12/22
mask

French Oje Yaparken Kullanabileceğiniz İpuçları Nelerdir?

French oje yaparken oldukça zorlanabilirsiniz. Ancak kullanabileceğiniz birkaç ipucu ile, çok daha kolay French oje yapabilirsiniz. Videodaki alternatif fikirleride deneyebilirsiniz.Düz bir şerit çizmek için bant kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın ucuna yapıştıracağınız bant sayesinde, beyaz ojeyi çok rahat çekebilirsiniz.

Ayak tırnaklarınıza French oje uygulaması yapmanın en kolay yolu, minik yuvarlak moleskin pedleri kullanmaktır.

Beyaz oje ile tırnağınızı boyayamıyorsanız, kalem hataları için kullanılan beyaz renk kullanabilirsiniz.
Beyaz renk uygulaması için kare sünger kullanılır ve bu beyaz rengi tırnak ucunda tutmak için mükemmel çizgiyi çizmenize olanak tanıyacaktır.

13/22
mask

Sarı Uçlu Fransız Manikürü

Videodan nasıl yapıldığına bakabileceğiniz sarı uçlu French manikür örneği...Fransız manikürü genelde beyaz renkte tercih edilmektedir. Ancak beyaz oje yerine kullanılan sarı oje ile oldukça farklı ve çarpıcı bir görünüm kazandırılmıştır.

14/22
mask

Pullu Fransız Manikür

Fransız manikürünü bir diskoya dönüştürebilir ve tırnaklarınıza pullar ekleyerek farkındalığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.Tırnaklarınızın ucunda ve kütikül ucuna ekleyeceğiniz pullar ile farkınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

15/22
mask

Ters Fransız Manikür

Videodan ters Fransız manikürün nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.Dünyayı tersine döndürün ve tırnak ucuna süreceğiniz boyayı, yer değiştirin ve tırnaklarınızın dibinden ters ay yaparak çekin.

16/22
mask

İki Renk Fransız ManikürüGenellikle deniz mavisi ve açık kahverengi cila ile yapılan ve iki rengi muhteşem birleştiren bu manikür, süper görüntünüzü ön plana çıkaracaktır.

17/22
mask

Pastel Fransız Manikürü

Tırnaklarınızda bulutların yansımasını görmek istiyorsanız, pastel renklerle boyayabilirsiniz.Tırnak uçlarına çekeceğiniz pastel renk boya dışında boş alanlara gölgelendirmeler yaparak, tırnaklarınızı neşelendirebilirsiniz.

18/22
mask

Renkli Fransız ManikürüKendinizi bugün çok mu renkli hissediyorsunuz? Yapmanız gereken tek şey, her bir parmağınıza farklı french uygulaması yapmaktır.

19/22
mask

Üç Yüzlü Fransız Manikürü

Geleneksel Fransız maniküründe bulunan tek çizgi yerine, üç çizgili bir tasarım yaparak, damganızı vurabilirsiniz.Mor, mavi ve beyaz rengin yanında, tırnak uçlarına yapacağınız çita deseni ile, farkınızı gösterebilirsiniz.

20/22
mask

Çift Astarlı Fransız ManikürüFransız maniküründe bir devrim yaratarak tırnak uçlarına kalın French, tırnak dibine yakın yere ince orta çizgi ile daha çok kıskanılacaksınız.

21/22
mask

Çiçek Çıkartmalı Fransız Manikürü

Geleneksel Fransız manikürünün üstüne istediğiniz çiçek detayını yapabilirsiniz. Nasıl mı?Geleneksel görünümü oluşturmanın ardından ince bir kat şeffaf üst kat sürün.
Çiçek yapışkanınızı, sürdüğünüz kat kurumadan üzerine bırakarak bastırın.
Çiçek baskısını sabitlemek için son bir kat daha sürmeniz yeterli olacaktır.

22/22
mask

File Ağı Görünümlü Fransız Manikürü

Balıkları tutmak için tırnaklarınıza bir file yapmaya ne dersiniz?Tırnaklarınıza çapraz şekilde tırnak şablonu çıkarmalısınız. Kuruduktan sonra uçlarına French yapmak için beyaz ile boyayarak, şeffaf tabanla uygulamayı bitirebilirsiniz.

31 Mar 2020 - 19:15 - Yaşam --- Okunma

# KİŞİSEL BAKIM İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.