Özel Ders Arayışları Yüzde 19 Arttı

Ağustos ve Eylül aylarında tüm zamanların rekorunu kıran özel dersler, Ekim ayında da artışını sürdürdü. Ekim ayında yüzde 19’luk artış gösteren özel dersler Eylül ayındaki rekorunu geçti. İlkokul Özel Ders talepleri yüzde %29 büyüdü ve özel ders sektörü içinde en çok büyüme kaydeden kategori oldu.

Okulların uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte özel derslere olan taleplerdeki artış sürüyor. Virüs endişesi nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen vatandaş, çocuğun eğitim öğretimden geri kalmaması adına özel derse yöneliyor. Özellikle anaokulu ve 1. sınıfların okuma-yazma öğrenmeye yeni başlaması nedeniyle, İlkokul özel derslerine olan talep çığ gibi büyüdü ve yüzde %58’lik artış yaşadı.

2019 yılında Mecnun Zor tarafından kurulan Eniyiozelders.com , Türkçe’den, İngilizce eğitimine, AYT - TYT’den KPPS’Ye, Matematik, Fen ve Kimya dersinden, hobi ve müzik eğitimine kadar pek çok alanda, uzman öğretmen ve eğitmenlerden birebir veya online canlı ders alabileceğiniz çevrimiçi bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Tüm ilk derslerin ücretsiz olduğu sistemin, özel ders taleplerinin her gün artarak devam ettiğini, Pandemi süreci ile birlikte Mart ayından sonraki her ay katlanarak artan özel ders talepleri Eniyiozelders.com üzerinden gözlemlediğimizde Ekim ayı sonu itibariyle %19 luk
bir artış olduğunu belirtti.

Özel Derslere Yoğun Talep

İlkokul özel derslerinden sonra ise veliler en çok matematik özel derslerine ağırlık verdi, matematik özel dersleri eylül ayından beri yüzde %20’lik büyüme kaydetti ve 12 bin fazla talep aldı. Velilerin en çok talepte bulunduğu üçüncü ders ise Türkçe oldu, Türkçe özel dersi bu dönemde yüzde 48 büyüme yaşadı.

Çocuğunun yabancı dil öğrenmesini isteyen veliler ise ilk sıraya İngilizce’yi koydu, İngilizce özel ders talepleri eylül ayında ağustos ayına göre yüzde 58 artış gösterdi ve 7 binden fazla talep aldı. Veliler ayrıca Ayt ve Tyt özel ders için taleplerinde yoğun bir şekilde bulundu.

Online Canlı ve Birebir Özel Ders

Türkiye genelinde bir çok kategoride birebir veya online olarak özel ders almak isteyen kişilerle ders veren eğitmenleri bir araya getiren bir platform olan Eniyiozelders.com üzerinden ders veren ve ders almak isteyenlere en iyi şekilde hizmet sağlamak. Ders almak isteyen kişiler yaşadığı yer ve almak istediği dersi seçip karşısına çıkan eğitmenlerin profillerini inceleyerek, ihtiyaçlarına en uygun eğitmenlerden ders talebinde bulunabiliyor.

Herhangi bir dersi sevmeyen veya yapamayan birçok öğrenci, yeni bir dil öğrenmek isteyenler, sınavlara hazırlık yapan öğrenciler, yeni bir müzik aleti öğrenmek isteyenler, üniversite derslerine takviye almak isteyenler, çocuklarına ders aldırmak isteyen ebeveynler gibi 100’den fazla kategoride birebir veya online ders almak isteyenler, alanında uzman eğitmenlerle Eniyiozelders.com vasıtasıyla buluşuyor.

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5689975/ozel-ders-arayislari-yuzde-19-artti