featured

9 Seri Katil Hakkında Hiçbir Yerden Duymadığınız Kan Donduran Gerçekler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde katilleri bulması ile ünlü olan Müge Anlı ‘yı bilmeyen yoktur. Programında öyle farklı hikayelerle karşılaşırsınız ki “Bunu da yapmış olamaz.” dersiniz. Kadın seri katiller, dünyaca ünlü seri katillerin tekniklerini taklit eden seri katiller, ömür boyu hapis cezasına çarptırılan fakat hapishanede de bu davranışını devam ettirmeye çalışan katiller ve daha niceleri. Peki, hayatınızda duyduğunuz en sıradışı cinayet nedir? Gizemi çözülemeyen kan dondurucu cinayetler haberimizi de merak edeceğinizi düşündüğümüz 6 cinayet ve detayları yer alıyor. Peki, dünyanın en tehlikeli ve en sıra dışı katilleri ile tanışmaya hazır mısınız?

Seri katillerin psikolojisi yıllar boyunca çözülmeye çalışılmıştır. Kimisinin IQ’su oldukça yüksek çıkmış kimisi geçmişte yaşadığı bir travma sebebiyle bambaşka bir kimliğe bürünmüştü. Ancak çoğu seri katilin psikolojisinin oldukça karmaşık olduğu gözlemlenmiştir. Sizin için tarihin en gizemli ve korkutucu seri katilleri hakkında bilmediklerinizi listeledik. Gelin hep birlikte bir göz atalım.

1 – Dennis Rader

İşkenceci katil olarak bilinen Dennis Redder kurbanlarını önceden takip ediyor. Daha sonrasında evlerine girerek onların eve dönmelerini bekliyordu.

2 – Ted Bundy

Tarihin en azılı seri katilleri bir tanesi olarak bilinen Ted Bundy’nin asıl mesleği sizi çok şaşırtacak. Ted Bundy intihar hattında çalışıyordu. Yani intihar edecek olan insanları bu kararlarından vazgeçirmek için dil döküyordu. Ted Bundy gerçekte kaç kadını katlettiğini asla tam olarak söylemedi. Hesaplamalar 36’ya ulaştığında yalnızca bir basamak daha ekleyin dedi.

3 – Albert Fish

İnsan eti yiyen katillerden bir tanesi olan Albert Fish kendisine acı çektirmekten zevk alırdı. Ayrıca bir keresinde öldürdüğü bir kızın ailesine kızlarının tadının çok güzel olduğunu anlatan bir mektup yazmıştı.

4 –  Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer isimli katil öldürdüğü insanların etlerinden küçük sandviç hazırlıyor ve bu sandviçleri komşularına dağıtıyordu. Tam suçüstü yakalanmak üzereydi ki üstün zekası ve ikan yeteneğini kullanarak polislere çok iyi davrandı ve tüm şüpheleri üzerinden uzaklaştırmayı başardı. Polisleri çağıran ise kafasına matkapla delik açtığı bir kurbanıydı. Ancak polis Dahmer’e inandığı için kurban bulunamadı ve kurtarılamadı.

5 – Danny Rolling

Üniversite öğrencilerini hedefine alarak onları öldüren katil Danny Rolling garip bir psikolojiye sahipti. Danny Rolling kurbanlarını öldürdükten sonra onları çok farklı pozisyonlara sokarak olay yerini polisler için daha ürkütücü bir halde bırakırdı.

6 – Rodney Alcala

4 kişinin katili olan ve 8 yaşındaki bir çocuğa tecavüz eden Rodney Alcala 1978 senesinde Dating Game isimli bir çöpçatanlık programına katılmış.

7- H.H Holmes

Öldürdüğü kurbanlarına ait olan isketeleri çoğu zaman tıp okullarına para karşılığında satardı.

8 – Joe Metheny

Yamyam lakabına sahip olan Joe Metheny öldürdüğü kurbanlarının etlerini hayvan eti içerisine karıştırarak kendi açtığı hamburger standında satıyordu.

9 – Richard Chase

Sacramento vampiri lakabıyla anılan Richard Chase uyuşturucu bağımlısı bir katildi. Öldürdüğü hayvanların ve insanların kanlarını içen Richard Chase onların cesetlerini içecekler ile karıştırarak milkshake yapıyordu. Yamyamlık ve nekrofili belirtileri gösteren Richard Chase katlettiği bir kadının ölüsüne tecavüz ederek kanını içmiştir. Psikologlar tarafından incelenen Richard Chase’e Paranoid şizofren tanısı konulmuştur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

OKU Haber Dergi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!