Burnu Küçük Göstermek İçin Makyaj Hileleri

0 0

Burnu Küçük Göstermek

İnsanların çoğunluğu vücudunun bir ya da birkaç bölümünden hoşnut değildir. Kimisi gözlerinden kimisi saçlarından, kimi boyunun kısa olmasından ya da çok uzun olmasından, kimisi dudaklarından kimisiyse burnunda memnun değildir. Peki, memnun olmadığınız bölgenizi daha çekici göstermenin yolunu biliyor musunuz?

Burnu Küçük Göstermek İçin Makyaj Hileleri

Bugün, burnu küçük gösteren makyaj hilelerine değineceğiz. İşte burnu küçük göstermenin yolları!

Malzemeler

Burun kontürü denilen bu yöntem için aydınlatıcı pudra, ten renginden bir ton daha koyu bronzlaştırıcı pudra, ince uçlu fırça, dolgun uçlu fırça gerekmektedir.

Kemerli Burun İçin Kontür

Burun yapısı kemerli ve iri ise göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan bölge bronz pudra ile gölgelenmelidir. Elmacık kemiklerinin ve alnın boşlukları ise açık renk pudra ile şeritlenir. Yumuşak uçlu fırça ile pudra cilde yayılır.

Uzun Burun İçin Kontür

Burnu Küçük Göstermek İçin Makyaj Hileleri

Uzun burunlardan rahatsız kişiler ise burnunun uç kısmına, çenenin alt kısmına ve burnun yan bölümlerine koyu renk, diğer bölgelere açık renk kontür uygulamalıdır.

Göz kapaklarına sürülen hafif far, cildin derin görüntüsünü netleştirir.

Geniş Burun Delikleri İçin Kontür

Geniş burun deliklerini manipüle etmek için burun deliklerinin üst bölümleri koyu pudra ile kapatılır. Göz etrafına açık, elmacık kemiklerine ise koyu pudra uygulanır.

Geniş Burun Yapısı İçin Kontür

Geniş burun yapısı olan kişiler ise burnun iki yanına koyu diğer bölümlere açık renk pudra uygulamalıdır.

Bir Cevap Yazın