- 02 Nis 2020 - 21:00 G: 03 May 2020 - 21:26

Psişik Güç Nedir? Sinemada Psişik Güçleri Olan Kahramanlar

Psişik güç, aslında tüm insanların sahip olduğu fakat farkına varamadığı veya daha sonralar keşfettiği doğaüstü yeteneklerdir.

mask

Psişik güç, aslında tüm insanların sahip olduğu fakat farkına varamadığı veya daha sonralar keşfettiği doğaüstü yeteneklerdir. Doğuştan kazanılmış sezgiler, içgüdüler gibi yeteneklerin literatürde ki kelime karşılığı olarak da kullanılmaktadır. Her birey aslında günlük hayatında bu yeteneklerini farkına varmadan kullanmaktadır.

Parapsikoloji biliminin alt dalı olarak da bilinen psişik konusu, ruhsal olaylarla ilgilenmektedir. Her kişinin ruh enerjisi, ruhsal yeteneği bulunmaktadır. Bu yetenekler bir anda keşfedilemesede, dikkatli incelemeler sonrasında her insan kendine özgü olarak psişik güç keşfini yapabilmektedir. Örnekler ile daha kolay şekilde bu yetenekler aklınızda yer edecektir.2/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Evde otururken bir anda annenizi aramak istediniz. Fakat aradığınız numara meşgul çalmaktadır. Çünkü aynı anda anneniz de sizi aramaktadır.

3/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Biriyle ilik buluşmanızı gerçekleştireceksiniz. Buluşmaya gelen kişi güzel giyinen ve kendine güvenen bir kişi olsun.

Fakat siz ilk görüşte bu kişiden hoşlanmadınız ve bazı kötü duygular hissettiniz. Çok kısa bir zaman sonra o kişi hakkında başka kişilerden kötü yorumlar ve hissettiğiniz hisleri duymaktasınız.

4/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Her sabah kullandığınız bir yol vardır. Kiminiz işe giderken, kiminiz okula giderken, kiminiz spora giderken o yolu kullanırsınız.

Fakat bir sabah kalkar ve her zaman kullandığınız yolu değiştirirsiniz. Sonra bir haber alırsınız ve her zaman kullandığınız yolda büyük bir patlama veya kaza olmuş.

5/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Hiç aklınızda yokken kalbinizde bir kötü his belirebilir. Sonra ani bir karar ile arkadaşınızı ararsınız. Kötü bir durumun olup, olmadığını sorarsınız. Arkadaşınızın başı derttedir ve imdadına yetişirsiniz.

Bir rüya görüyorsunuz ve etkisinde kalıyorsunuz. Her detayı aklınızda kalıyor. Gün içerisinde hayret edilecek bir şekilde rüyanızda gördüğünüz olayları yaşıyorsunuz.

6/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Sosyal medyada bir paylaşım yapıyorsunuz. Bu paylaşıma kimin etkileşim vereceğini, kimin mesaj atacağını önceden tahmin ediyorsunuz. İlginç bir şekilde tahmin ettiğiniz kişiler paylaşımınıza etkileşim veriyor.

Yukarıda verilen örnekler veya bu örneklere benzer olaylar size tanıdık geldi mi?

7/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Her kişi bu örneklere veya benzerlerine hayatlarında mutlaka rastlamıştır. Bu durum sizin psişik güç sahibi olduğunuzu göstermektedir. Kimilerinde bu güçler çok güçlüdür, kimilerin de ise daha zayıftır veya gücü uykudadır.

Bu güçler görme, tatma, duyma, hissetme, koklama duyuları dışında ki bir yetenek ile gelişmektedir.

8/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Bu güçler ruhsal bir yetenektir. Halk arasında buna 6. veya 7. his de diyenler olmaktadır. Bu hisler ve yetenekler doğaüstü yetenekler olarak da adlandırılabilir.

9/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Ruhsal yetenek herkes de bulunmaktadır. Fakat kimilerinde bu yetenekler daha gelişmiş şekilde bulunmaktadır. Bazı kişiler ise daha yeni yeni bu yeteneklerini keşfetmektedirler.

10/25
mask

Psişik Güçler - Para Pisikoloji

Kimisi bir yıl da geliştirmekte, kimisi 5 yılda, kimisi ise çok daha kısa sürede geliştirebilmektedir.
11/25
mask

Psişik Güç Geliştirilebilir Mi?

Her insan doğumla veya doğum öncesinde ailesinin yaşadığı durumlar nedeni ile farklı güçler elde edebilmektedir.

12/25
mask

Sinemada Psişik Güçleri Olan Kahramanlar

Sinema sektörü doğaüstü güçleri olan kahramanları en iyi işleyen alandır. Teknolojinin de gücünü kullanarak farklı yeteneklerde, farklı özelliklerde kahramanlar sinema perdesine aktarılmaktır.

Sinemada pişik güçleri olan kahramanlar düşünce gücüyle, insanların aklını okuma gücüyle veya ışınlanabilme gibi güçler ile sinemaseverlerin karşısına çıkmaktadırlar.

13/25
mask

Sinemada Psişik Güçleri Olan Kahramanlar

Sinemada gösterilen kahramanların güçleri, gerçek hayatta olamayacak güçlerden de oluşmaktadır.

14/25
mask

Sinemada Psişik Güçleri Olan Kahramanlar

Senaristler kendi iç dünyasında oluşturdukları kahramanlara farklı güçler vererek seyirciyi etkilemeye çalışmaktadırlar.

15/25
mask

Sinemada Psişik Güçleri Olan Kahramanlar

İşte senaristlerin gözünden ve iç dünyasından çıkan, sinemada psişik güçleri olan kahramanlar aşağıda listelenmiştir.

16/25
mask

1. David Rice

David Rice, Jumper filminin başkahramanıdır. Özelliği ise aklından geçirdiği herhangi bir yere ışınlanabilmesidir.

17/25
mask

2. Powder

Powder lakaplı çocuk annesi ona hamile iken doğaüstü bir güç ile donanmıştır. Powder’ın annesine hamilelik sürecinde yıldırım çarpmıştır.

Bu yıldırım çarpması sonucunda Powder beyaz tenli, tüysüz ve elektrik gücü ile dünyaya gelmiştir.

Dünyanın en zeki çocuğu olmasına karşın, özel güçleri insanların ondan korkmasına neden olmaktadır.

18/25
mask

3. Daredevil

Matt Murdock isimli avukat gündüzleri adaletin savunucusu, geceleri ise adaletin kılıcı olmaktadır.

Çocukluğunda kimyasal bir kaza geçirerek görme duyusunu kaybetmesi diğer duyularının gelişmesine sebep olmuştur. Güçlerini geliştirerek geceleri suçluları cezalandıran bir kahramana dönüşmüştür.

19/25
mask

4. Chronicle

3 lise öğrencisini konu alan bu filmde ki kahramanlar düşünce güçleri ile hayatta her şeye yön verebilmektedirler. Psişik güç konusunun en güzel şekilde işlendiği bir sinema filmidir.

Çocuklar bu güçlerini ilk başlarda eğlence amaçlı kullansalar da zamanla insanların hayatlarını değiştirecek şekilde de kullanmaktadırlar.

20/25
mask

5. George Marley

Phenomenon filminin başkahramanı olan George Marley sonradan doğaüstü güçlerini keşfeden bir araba tamircisidir.

Günlük hayatında son derce vurdumduymaz olan Marley’in hayatı doğum gününde tamamen değişmiştir. Kendi psişik güç özelliklerini keşfeden Marley depremleri, olacak olayları önceden tahmin edebilen bir kişi olduğunun farkına varır. Eline aldığı kitabı bir çırpıda okuyabilmekte ve anlayabilmektedir. Fakat bu özel güçleri çevresi tarafından pek hoş karşılanmaz ve tuhaf bakışların hedefi olur.

21/25
mask

6. Carrie

Günah Tohumu filmi başkahramanı olan Carrie isimli kızın hayatı pek de iyi değildir. Okulda arkadaşlarının dalga konusu olurken, evde de annesinin zulmü altında ezilen bir kız olmaktadır.

Fakat Carrie’nin herkesten gizlediği bir gücü vardır. Telekinetik güçleri olan Carrie artık baskılara dayanamaz ve bu gücünü onla dalga geçen arkadaşları üzerinde dener. Bu güç sayesinde maddeler üzerinde hakimiyet kurabilmektedir.

22/25
mask

7. Cris

Nicholas Cage Next filminde geleceği görebilen Cris’e hayat vermektedir. Cris psişik güç olarak birkaç dakika sonrasını görebilmekte ve ona göre hayatını kurabilmektedir. Bu gücünü başlarda kumar masalarında kullanmaya başlamıştır. Yine bir gün kumar masasında bu gücünü kullanırken yakalanır ve başına bela alır.

23/25
mask

8. Cole Sear

Altıncı His filminin başkahramanlarından olan Cole Sera 6 yaşında bir çocuktur.Özel gücü ise ölmüş ama ruhları etrafta gezen kişileri görebilen tek kişidir.

Görmekle yetinmeyip bu ruhlar ile konuşabilmekte ve onlarla iletişime geçebilmektedir. Bu özelliğini ise bilen tek kişi çocuk psikiyatrisi Dr. Crowe’dur.

24/25
mask

9. Jake

Touch filminin otistik ve konuşma yetisi olmayan çocuğu Jake özel bir güce sahiptir.

Özel gücü sayesinde olabilecek olayları önceden görebilmektedir. Gördüklerini ise babasına sözcükler ile değil sayılar ile aktarmaktadır.

25/25
mask

10. Rose Red Konağı

Rose Red Konağı filmi psişik güç konusunda önemli bir filmdir. Filmde yer alan konakta yaşayan kişiler doğaüstü güçlere sahip olmaktadırlar.

Psikoloji Profesörü olan Dr. Joyce bu konağın sırrını çözmek için konağa psişik güç seyahati gerçekleştirmektedir. Bu seyahatini daha önce bu konakta yaşamış ve farklı güçleri olan 6 kişi ile yapmaktadır.

02 Nis 2020 - 21:00 - Astroloji --- Okunma

# PSİKOLOJİ İLE İLİŞKİLİ:
# SİNEMA İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.