Uyuz Kremi Wilkinson Pomad Kullanımı Nasıl Olmalıdır ? Uyuz Tedavisi İçin Kullanılan Wilkinson Pomad Yan Etkileri Var mıdır ?

Wilkinson Pomad kullanımı nasıl olmalıdır? Uyuz kremi kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Uyuz bulaşıcı mıdır? İşte, Wilkinson Pomad uyuz kremi hakkında bilmeniz gerekenler.

Aysel Gözey
Aysel Gözey Tüm Haberleri
Wilkinson Pomad Kullanımı : Wilkinson Pomad Vücutta Kaç Saat Kalmalı ?
Uyuz Kremi Wilkinson Pomad Kullanımı Nasıldır ? Uyuz Hastalığı Tedavisi İçin Kullanılan Wilkinson Pomad Yan Etkileri Var mıdır ?
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Uyuz kremi Wilkinson Pomad kullanımı son yıllarda büyük bir artış sağlamıştır. Ankara Tabip Odası tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre uyuz hastalığı dünya çapında 200 milyondan fazla kişinin yaşadığı bir durumdur. Peki, uyuz kremi Wilkinson Pomad nasıl kullanılır ? Uyuz hastalığı hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir?

1 - Wilkinson Pomad Nedir?

Wilkinson Pomad , tüm dünyanın resmi olarak tanıdığı uyuz hastalığı için kullanılır. Sivilce, egzama ve sedef hastalığında da kullanılan Wilkinson içeriğinde Savonnoir, vazelin velanolin ve kalsiyum karbonat bulunmaktadır. Yalnızca eczanelerde satılan Wilkinson Pomad kullanımı oldukça kolaydır.

2 – Uyuz Kremi Wilkinson Pomad Kullanımı Nasıldır?

Wilkinson Pomad ekşi sözlük üzerinden de sıklıkla paylaşılan bir ilaç türüdür. Son yıllarda artan uyuz vakaları sonucunda Wilkinson Pomad kullanımı büyük bir merak konusu olmuştur. Uzman bir doktor tarafından reçete edilmesi gereken uyuz kremi Wilkinson Pomad dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Peki, nasıl?

a – Uyuz Kremi Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Wilkinson Pomad kullanımı birkaç adımdan oluşmaktadır. Bu yüksek etkili kremi kullanmadan önce vücudun iyice temizlendiğiden emin olunmalıdır. Krem sürülecek vücut bölgesi iyice yıkanmalı ve keselenmelidir. Vücut kuruduktan sonra, boyundan itibaren tüm vücuda ağır bir tempoda masaj uygulayarak krem sürme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem 3 gün üst üste uygulanmalıdır.

b – Wilkinson Pomad Kullanımı : Wilkinson Pomad Vücutta Kaç Saat Kalmalı ?

Wilkinson kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise Wilkinson Pomad kaç saat kalmalı şeklindedir. Birçok hasta, söz konusu kremi uyuz hastalığı için kullandığını fakat sonuç alamadığını şu sözlerle dile getirmektedir:

“ Uyuz için düzenli kullandım, fakat Wilkinson Pomad geçirmedi ”.

Bu sorun ile karşılaşan birçok hasta ilacın kullanım şeklinde hata yaptığının farkında değildir. Peki, uyuz kremi kullanım süresi nasıl olmalıdır? Öncelikle ilaç gece kullanılmalıdır. Uyuz kremi Wilkinson Pomad kullanımı en az 8 saat sürmelidir. Bunun için kremi kullandıktan sonra temiz ve ütülenmiş çamaşırlar giyilmeli ve krem vücuttan temizlenmemelidir. Yani, sabaha kadar krem ile uyunmalıdır. Sabah kalkıldığında ise vücut iyice yıkanmalıdır.

3 - Wilkinson Pomad Hamilelerde Kullanımı Nasıldır?

Wilkinson Pomad hamilelerde kullanımı uygun olan bir krem türüdür. Hamilelik döneminde uyuz hastalığı tedavisi gören birçok hastaya Wilkinson Pomad kullanımı önerilmektedir. Kremin içeriğinde toksin maddelerin bulunmaması nedeniyle hamilelikte kullanılması sakıncalı değildir.

4 - Wilkinson Pomad Bebeklerde Kullanılır mi ?

Wilkinson Pomad bebeklerde kullanılır mi ? Evet, tıpkı hamilelerde olduğu gibi bebeklerde de Wilkinson Pomad kullanımı uygundur. İçeriğindeki vazelin ve karbonatlı yapı hem gebelik hem de bebeklik dönemi için uygundur. Bu nedenle aslında çok etkili bir yapısı olan bu krem, bebekler için problem teşkil etmez.

5 - Wilkinson Pomad Yan Etkileri Nelerdir?

Wilkinson Pomad yan etkileri konusunda oldukça tartışılan bir kremdir. Yalnızca reçete ile satılan, bir eczane ürünü olan Wilkinson Pomad kullanımı sonrası alerjik reaksiyon şeklinde yan etkiler görülebilir. Fakat bu her zaman gerçekleşmez. İlaç içerisinde yer alan etken maddelere karşı alerjisi bulunan kişiler, Wilkinson Pomad kullanımı öncesinde kendi doktoru ile görüşmelidir. Aksi halde

  • Deride kızarıklık
  • Nefes almada zorluk
  • Kaşıntı ve alerjik reaksiyonlar ile karşılaşılabilir.

Not : Wilkinson Pomad sonrası kaşıntı devam etmesi normal bir durumdur. İlacın kullanımından 1 hafta kadar sonraya kadar kaşıntı devam edebilir. 10 günün sonunda kaşıntının gideceği bilinmelidir. 

6 – Reçetesi ile Wilkinson Pomad

Wilkinson Pomad prospektüs içerisinde yer alan yan etki ve etken madde detaylarını inceleyerek alerjik reaksiyonlara karşı önlem alınmalıdır. Hamilelik döneminde kullanacak kişilerin doktorlarının onayı ile satın almaları büyük öneme sahiptir. Egzema, uyuzluk ve sedef hastalığı tedavisi için kullanılabilen bu krem detaylarına reçete üzerinden ulaşılabilir.

Wilkinson Pomad PDF

7 - Wilkinson Pomad Reçetesiz Alınır mi ?

1 gramında 0.125 gram Goudron Vegetal 0.125 gram kükürt yer alan Wilkinson Pomad kullanımı ancak doktor tavsiyesi ile yapılmalıdır. Egzema, sedef ve uyuz hastalığı tedavisi için kullanılabilen Wilkinson Pomad reçetesiz olarak alınmaz. Özellikle kronik hastalıkları olan, hamile ve bebekler için kullanımında doktor tarafından reçete edilmesine önem verilmelidir.

8 - Wilkinson Pomad Kullananlar Kadınlar Kulübü Yorumları

Kadınlar Kulübü Facebook ve Forum paylaşımlarında uyuz olanların yorumları öne çıkmaktadır. Wilkinson Pomad kullananlar kadınlar kulübü paylaşımlarında yer alan “Wilkinsion Pomad nasıl kullanılır” sorusuna birçok dermatologdan da açıklama gelmiştir. Uyuz hastalığı için de kullanılan bu krem, yoğun bir bakteri kremidir.

9 - Wilkinson Pomad Fiyatı Nedir?

Uyuz kremi Wilkinson Pomad fiyatı 2021 itibari ile 19 TL olarak belirlenmiştir. Sahip olunan hayat sigortasına göre bu fiyat 16 TL'ye kadar düşebilmektedir. 

10 - Uyuz Hastalığı Nedir? Uyuz Kremi Nedir?

Uyuz hastalığı , Sarcoptes Scabiei Von Hominis isminin verildiği bir parazitin neden olduğu kaşıntıya neden olan bir tür cilt hastalığıdır. Genellikle döküntü ve kaşıntı ile ortaya çıkan bu rahatsız edici hastalık, kış ve sonbahar aylarında sıklıkla yükselmektedir. Çok hızlı bulaşma özelliği taşıyan , bulaşıcı cilt hastalıkları arasındaki uyuz için bazı krem ve losyon tedavileri uygulanmaktadır.

a - Uyuz Belirtileri Nelerdir?

Ankara Tabip Odası web sayfasında yer alan resmi açıklamaya göre dünya çapında, son yıllarda yaşanan uyuz hastalığı oranları büyük bir artış göstermektedir. Uyuz belirtileri ile karşılaşan birçok aile çocuklarının bitlendiğini düşünmekte ve geçici çözümler aramaktadır. Peki, uyuz belirtileri nelerdir? Hangi durumlarda uyuz kremi için başvurmak gerekir?

  • Sıcak banyo sırasında artan kaşıntı,
  • Gecelerin daha fazla yaşanan ve geçmeyen kaşıntı,
  • Parmak aralarında beliren 1 ile 10 mm uzunluğundaki çizgilerin oluşması,
  • Kızarıklık, yara ve döküntü oluşması,
  • Ciltte oluşan içi su dolu iltihap gibi görünen lezyonlar,

b - Uyuz Nasıl Bulaşır?

Parazit kaynaklı cilt hastalıkları arasında yerini alan uyuz nasıl bulaşır ? İnsandan insana 20 ile 25 dakikalık süre içerisinde kolaylıkla geçebilen uyuz bulaşma hızı yüksek bir cilt hastalığıdır. Yakın temas sırasında bulaşabilen bu hastalık cinsel yolla da bulaşmaktadır.

c - Uyuz Böceği Nasıl Olur ?

Uyuz hastalığına neden olan uyuz böceği insanlar tarafından gözle görülemeyecek kadar küçük boyuttadır. İnsan derisini adeta istila eden bu canlılar deri altında hareket etmekte ve su dolu lezyonlar oluşturmaktadır. Uyuz böceği genellikle uyuz olmuş bir kimsenin sağlıklı biri ile yaptığı temas sonucunda aktarılmaktadır.

d - Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor

Kızlar Soruyor ve Kadınlar Kulübü web sayfalarında sıklıkla paylaşılan uyuz hastalığı nedir ? Ne yaptıysam uyuz geçmiyor diyen kadınlar kendi aralarında tartışıyor. Wilkinson Pomad kullanımı hakkında açılan paylaşımlarda ilk 1 haftalık tedavi sürecinde kaşıntının ve kızarıklığın devam ettiği belirtilmektedir.

e - Uyuz Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Genellikle losyon ve uyuz kremi ile tedavi edilen uyuz hastalığı dünyanın karşı karşıya kaldığı önemli hastalıklardan biridir. Genellikle en az 2 hafta süren tedavi sürecinde en yüksek 6 haftaya kadar uygulama yapılmaktadır. Zerdeçal, beyaz sirke ve çay ağacı yağı gibi bitkisel ürünler ile de evde tedavi edilebilen uyuz hastalığı üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir problemdir.

Wilkinson Pomad uygulama alanlarından biri olan uyuz tedavisinde uyuz böceği kan emerek beslendıgı için hacemat uygulamasının da fayda ettiği söylenmektedir. Fakat bu konuda tercih yapmak için doktor önerisi alınmalıdır.

f - Wilkinson Pomad Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Wilkinson Pomad kullanımı oldukça kolay bir kremdir. Hamileler ve bebekler için de kullanılabilen bu pomad yapıdaki krem, yüksek etkiye sahiptir. Krem uygulanmadan önce kişinin güzelce keselenerek temizlenmesi gerekmektedir. Ardından tüm vücut kurulanmalıdır. Wilkinson Pomad kullanımı sırasında yavaş ve masaj yapar adımlar uygulanmalıdır.

Boyun ile ayak parmakları ucuna kadarki tüm vücut, cinsel organlar da dahil, iyice kremlenmelidir. Uygulama sonrasında ütülenmiş ve temiz kıyafetler giyilmelidir ve bu şekilde 1 gece geçirilmelidir. Bu işlem 3 gün peş peşe uygulanmalı ve her bir gün sonra tekrar temiz kıyafetler giyilmelidir.

Geçmiş olsun. 

# ECZANE URUNLERİ İLE İLİŞKİLİ:

14 May 2021 - 20:00 - Sağlık --- Okunma

Muhabir Aysel Gözey

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 176.881 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?