Ali Babacan Yeni Parti Kuruluşunu Erteledi!

Ali Babacan yeni parti kuruluşunu erteledi AK Parti kurucularından Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında partiden istifa etmişti. Siyasi çalışmalarına ise kendi kuracağı yeni parti ile devam edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz aylar içerisinde de partisinin kuruluş tarihini 3 kere ertelemişti. Birkaç gün önce Independent internet sitesi yazarı Abdulhakim Günaydın’ın yaptığı habere göre; Ali Babacan’ın yeni partisinin resmi kuruluş tarihi Mart ayının ilk haftasına ertelendi.

Ali Babacan’ın Partisi Ne Zaman Kuruluyor?

AK Parti’den istifa etmesinin ardından yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan, kuracağı yeni partinin hazırlıklarının tamamlanma aşamasında olduğu bildirildi. Takriben 300 kişilik bir ekibe sahip olduklarını ve bu ekiple birlikte siyasi çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Babacan'ın partisinin kuruluş dilekçesini ise Mart ayının ilk haftasıyla birlikte vereceği belirtildi.

Babacan’ın kuracağı partinin ismi ve logosu ile ilgili son rötuşların yapıldığı açıklandı. Independent Türkçe’nin Ali Babacan’a yakın kaynaklardan edindiği detaylara ve bilgilere göre; 4 ay gibi bir zamanda farklı bir katılım modeli ile parti tüzük ve programı çalışmaları tamamlandı Kurucular kurulu belirlenmesinde sona yaklaşılırken, Ali Babacan’ın kuracağı yeni partinin logosu ve ismi üzerinde çalışmalar ise devam ettiği bildirildi.

Ali Babacan’ın partisinin kurulmasından sonra ise teşkilat için çalışmalara başlanacağı açıklandı. Tüm bu açıklamalarının ardından Independent internet sitesi yazarı Abdulhakim Günaydın’ın yaptığı habere göre, Ali Babacan: “Hedefimiz, milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkmaktır” sözlerini ifade etti.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3653335/ali-babacan-yeni-parti-kurulusunu-erteledi