İlk Kez Dudak Dudağa Nasıl Öpüşülür ?

Merak ediyor musunuz peki İlk Kez Dudak Dudağa Nasıl Öpüşülür ? İş ilk kez yapılan o masum öpücüğe gelince ise doğru zaman doğru an çok önemlidir. Sonuçta erkek ve kadının bedenlerini paylaşmaya başlamanın ilk adımıdır dudak dudağa öpücük.

Nasıl Öpüşülür
Nasıl Öpüşülür
+24
Haber albümü için resme tıklayın

Öpüşmek kişiden kişiye, ilişkiden ilişkiye değişen bir eylemdir. Öpüşmenin şekli de duruma özeldir. Sıcak içten bir teşekkür öpücüğü, masum tatlı seni seviyorum öpücüğü yada arzulu, ateşli tutkulu bir seni istiyorum öpücüğü...

Merak ediyor musunuz peki İlk Kez Dudak Dudağa Nasıl Öpüşülür ? İş ilk kez yapılan o masum öpücüğe gelince ise doğru zaman doğru an çok önemlidir. Hiçbir şey ilk öpücüğün yerini tutamaz. Sonuçta erkek ve kadın bedenlerinin temasa başladığı ilk adımıdır dudak dudağa öpücük.


İlk Kez Nasıl Öpüşülür?

Bir kızı ilk kez nasıl öpeceğini bilmek korkutucu ama muhteşem bir deneyim olabilir. Gerçek ilk öpücük ya da başka bir romantik ilişkinizde ilk kez nasıl öpüşülür konusunda bir tereddüt yaşıyorsanız, bunu doğru şekilde yapmanız önem taşır.

İyi bir ilk öpücük her zaman akılda kalır ve kalıcı ilişkilerin başlangıcı için oldukça da önemlidir. Nasıl arkadaşlıklar edineceğiniz konusunda merak içindeyseniz aslında her şey ilk öpücükle başlamaktadır.

Unutmayın hiçbir zaman bir kızı nasıl öpeceğinizin sihirli bir formülü yoktur. Öpüşmede her şey doğaçlama gelişir. İlk öpücüğü ölümsüz kılmak ise sadece size kalmıştır.


İlk Öpücükte Gerçekleşen Olaylar ve Öpüşme Bilimi  Filimtoloji

Birine ilk defa öptüğünüzde ya da ilk öpücük ile karşı karşıya kaldığınızda, insan vücudu birçok tepki vermektedir. Hatta bu konuda bilim bile var. Öpüşmenin insan üzerindeki etkisine üzerine yapılan çalışmalar adı altında öpüşme bilimi yani filimtoloji bölümü var.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda birçok bilimsel sonuç çıkarken, öpüşme sırasında üretilen tükürüğün kimyasal yapısı, öpüşme sırasında yapısı değişen kişinin, güçlü çocuklar üretip üretemeyeceğine karar vermesine de yardımcı olmaktadır gibi bir sonuç çıkmıştır.


Buna göre insan vücudu, öpüşme sırasında birçok değişim geçirmektedir. Bu değişimler ise;

  • Aşk hormonu serbest kalır.
  • Kolesterol ile savaş başlar.
  • Stres azalmaya başlar.
  • Yüz kasları güçlenir.
  • Spor yapmış kadar kalori harcanır.

Cinsel aktivite sırasında, vücut hipofiz bezinden oksitosin salgılamaya başlar. Bu kişiyi uyarır ve öpüşme esnasında partner ile yakınlaşma ve güven bağı oluşur. Öpüşmek, kan lipit seviyelerini olumlu yönde etkilemektedir. Kolesterolün azalması ise çiftler arasında, ilişki memnuniyetini çoğaltmaktadır.

Sadece 15 dakikalık bir öpüşme bile, kişinin yaşadığı stresi büyük ölçüde azaltmakta ve stres hormonu kortizol seviyeleri düşmeye başlamaktadır. Uzun süreli bir öpücükte kişi dakikada ortalama 6.4 kalori yakmaktadır. Öpüşme sırasında yaklaşık 30 kas kullanılır. Bu yüzden yüz kasları oldukça gelişir ve güçlenir.


İlk Öpücüğü Almak İçin Bilmeniz Gereken Bazı İpuçları

İlk kez öpüşmek, hemen her insan için garip olabilir. Bunun için bu konuda rahat olmak için biraz mizah duygusuna ihtiyacınız olabilir. Mesela kadınlarla çok deneyimi olan birisini öpmek için utanmanıza gerek yoktur.

İlk öpücük her zaman hayatınızdaki en özel andır.  Bu yüzden şimdiye kadar hiç kimseyi öpmemiş olmanız hiçbir önemi yoktur. İlk öpücük, her zaman özel an olarak söylense de eğer karşınızdaki insanı öpmek istemiyorsanız, bunu yapmamalısınız. Bu konuda kendinizi zorlamanıza gerek yok.


Yanlış olduğunu biliyorsan, bu konuda hayır demeyi bilmelisiniz. Bu konuda adım atın ve cesur olun. Kimsenin sizi ilk kez birini öpmeye zorlamaya hakkı yoktur ya da siz kendinizi bu konuda zorunlu hissetmemelisiniz.


Öpüşürken Dudakları Kullanma

İlk öpüşme, iki kişinin birbirine duyduğu samimiyet ve romantizmi göstermenin bir yoludur. Aradaki samimiyeti kurmanın ilk adımlarından biri olarak kabul edilir. Kadın ya da erkek olun. Eğer karşınızdaki kişiye bu konuda hiçbir şey hissetmiyorsanız, öpüşmemelisiniz. Ancak kimyanızın tutup tutmadığını öğrenmek istiyorsanız, bırakın romantik anın keyfini çıkarın.


Bir Kızı İlk Defa Öpmek için 5 Adım Uygulayın

Bir kızı ilk defa öpmek, işler yolunda gittiğinde oldukça haz vericidir. Ancak şunu unutmamak gerekir. Zamanlama her şeydir. Bir kızı ilk defa öpmek çok heyecan verici olsa da çok hızlı hareket etmemek gerekir.

Gelecekte çok güzel anıları anmak istiyor ve ilişkinizin uzun sürmesini istiyorsanız, bazı noktaları gözden kaçırmamanız gerekir. Nasıl mı?


1- İlk adım flört et

İşe ilk olarak flört etmekle başlayabilirsiniz. İlk olarak karşı tarafın sizi öpmesini istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey flört etmeye başlamaktır. Mesela mesajlaşmak, göz kırpmalar ve tatlı emojilere izin verebilirsiniz.

Dışarı çıktığınızda uygun bir zamanı kollayarak, koluna hafifçe dokunabilirsiniz. Eğer geri çekiliyorsa, biraz sabırlı olun. İkinci seviyeye geçmek için kısa bir zamanınız var. Eğer romantik bir ilişki başlayacaksa sabrın sonu selamettir sözünden ilerleyerek adım atmalısınız.


2- İkinci adım dışarı çıkarın

İkinci adım eğer normal arkadaşlıktan çıkmış ve bir ilişkiye doğru gidiliyorsa artık dışarı çıkarma zamanı gelmiş demektir. Yapmanız gereken tek şey, onu özel bir yere getirmek ve tıpkı bir prenses gibi davranmaktır.

Sizin bir beyefendi olduğunuzu bilmesi için, karşı tarafı biraz büyülemenin hiç de zararı olmaz.


3- Üçüncü adım ruh halini ayarla

Üçüncü adım, ilişkinizin ilerlemeye başladığı ve flörtlükten çıkmaya başladığınız dönemdir. İlk öpücü kapmak için ruh halini ayarlamanız gerekir. Aklınızdaki ilk romantik yeri düşünerek, mükemmel bir ortam hazırlamalısınız.

Bunun amacı, yüksek sesle söylemeseniz bile, onu öpmek istediğinizi belirtmektir. Karşı taraf, sizin ne yaptığınızı bilir ve bu yüzden saklanmanıza gerek yok. Artık bazı şeyler için utanmanıza gerek yok.


4- Dördüncü adım hissettiklerini söyle

Aranızdaki ilişki artık normal arkadaşlıktan çıkmış ve daha fazlası olmaya başlamıştır. Güzel sözler söylemenin, neler hissettiğinizi anlatmanın zamanı gelmiştir. Hissettiklerinize olumlu cevaplar alıyorsanız, öpücük için yeşil ışık yanıyor demektir.

Eğer hala bir ışık göremiyorsanız, bir şeyler için biraz daha sabırlı olmak gerekiyordur. Çünkü karşınızdaki kişi, sizden arkadaş olarak hoşlanıyor olabilir. Bunda yanlış olan bir şey olmadığı gibi, bu yüzden karşınızdaki insanı zorlamanızın da bir gereği yoktur. Eğer yeşil ışık yandıysa, artık ilerlemeniz zamanı geldi demektir.


5- Beşinci adım öpücük

Birbirinize olan sevginizi karşılıklı ifade etmelerin ardından ilk öpücük zamanı geldi. Bu durumda kendisini öpüp öpemeyeceğinizi sorabilirsiniz. İşte tam bu anda fazla düşünmeden öpebilirsiniz.

  • Göz teması kurun ve fazla düşünmeyin.
  • Yavaş hareketlerde bulunun.
  • Dilinizi kontrol edin.
  • Gözlerinizi kapatın ve
  • Taze nefes alın.

İlk öpücünüzü vereceğiniz kişinin doğru kişi olması önemlidir. Eğer karşınızdaki insanı öpmek istemiyorsanız, asla öpmeye kalkmamalısınız.


Bir Erkeği İlk Defa Öpmek İçin 5 İpucu

Bir erkekle muhteşem bir randevu ayarladınız ve onu seviyorsunuz. Görünüşe göre karşındaki erken de sana karşı boş değil, hatta seviyor. Ama bir türlü öpüşme konusu gündeme gelmiyor mu?

Sadece seni öpmesi için bir ilk adım bekliyorsun ama kendini çekiyor mu? Sadece biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Bunun nedeni ise, karşındaki erkeğin seni öperse, ilişkide hızlı ilerleniyor düşüncesine kapılman olabilir mi acaba? Bu yüzden seni öpmüyor olabilir mi?

Bir erkeğin en korktuğu şeylerden biri, aceleye gelen bir öpücük ve bu öpücüğün ardından kızın uzaklaşmasıdır. Aslında bu durumdan hiç kimse hoşlanmaz. Karşındaki erkek senden hoşlanıyor ve belki de gerçekten öpmek istiyor olabilir. Belki de ilk hareketi senden bekliyordur.


1- İlk adım yakınlaşma

Çoğu erkek, ilk randevuda öpmeye karşı olabilir. İlk hareketi kızın yapması ise, erkekleri biraz daha rahatlatmaktadır. Bu yüzden ilk olarak biraz daha samimi olmanız gerekir. Yani karşınızdaki erkekten uzak durmak yerine, biraz daha yaklaşmanız, konfor alanına girmeye çalışmanız, erkeği size yaklaştırır.

Havanın soğuk olduğunu ve kollarının altına girmenin, sizi ısıtacağını göstermeniz, erkeğin ilk adımı atmasında önemli bir rol oynar.


2- İkinci adım gözlerinin içine bak

Yan yana otururken, gözlerinin içine bakın. Konuşarak anlatmak istediklerinizi, gözlerinizle anlatmaya çalışın. Karşınızdaki erkek konuşmaya başladığında, dinleyin ve başınızı sallamadan sadece gözlerinin içine bakın.

Bu hareket, erkeğin sizinle bağlantı kurmasına olanak tanıyacaktır. Gözleriniz birbirine kilitlendiğinde ise arada sırada bir iki saniyeliğine dudaklarına bakmayı unutmayın. Bunun anlamı, unutulmaz bir öpücük için hazır olduğunuz anlamına gelmektedir.


3- Üçüncü adım tatlı sözler fısılda

Yan yana durduğunuzda, karşınızdaki erkeği hareketlendirmek için, kulağına fısıldayacağınız bir iki tatlı söz olmalıdır. Omuzlarınız birbirine değiyorken, dudaklarınızı kulaklarına yaklaştırın ve o muhteşem sözleri fısıldayın.

Yumuşak ses tonunuzu kullandığınızda tüylerinin diken diken olmasını sağlayabilir, hatta sadece kızarıyorsa, bir sonraki harekete geçebilirsiniz. Bir sonraki hareket ne mi?


4- Dördüncü adım sebepsiz yanağından öp

Yan yana duruyorsunuz ve sizden başka onu garip hissettirecek hiç kimse yok yanınızda. Yaklaştınız, güzel sözler fısıldadınız ve artık yanağına yavaşça bir öpücük kondurabilirsiniz.

Ama bu konuda aceleci davranmayın. Anlık bir öpücük ve saniyeler sonra biraz dinlenmesine izin verirseniz, dudaklarınızı öpmeye zorlamak için gerilim yaratmış olursunuz.


5- Beşinci adım veda et ve oyalan

Bir erkeğin sizi öpmesini istiyor ve bunun için hala bir hareket görmüyorsanız, veda etmeyi ve veda ederken oyalanmayı unutmayın. Veda anında size sarılacak ve yanağınızdan öpmek için harekete geçecektir.

Bu sırada başınızı o kadar hafif şekilde çevirin ki, dudaklarınız birbirine yakınlaşsın ve sanki öpmesine izin verecekmiş gibi hareket edin. İşte artık sihirli an geldi ve bu andan itibaren gerçek bir öpücük için sizi kollarının arasına alacaktır.

İlginizi Çekebilir: 5 Maddede Partnerinizle Nasıl Öpüşülür?


İlk Öpücükte Bilinmesi Gerekenler

Dudaklar Erojen Bölgedir

İlk Kez Dudak Dudağa Nasıl Öpüşülür bahsetmeden önce dudaklardan bahsedelim. Ayrıca öpüşme teknikleri diye bir şeyden bahsedilse de olağan ilişkilerde bunun tarzı ve şekli kişisel bir hal alır. Dudaklar karşı cinste erojen (cinsel) bölge olarak algılanır ve dudak dudağa öpüşme cinsel birleşmenin de daha fazla arzulanmasını sağlayan ilk adımıdır gibi düşünebiliriz.


Aceleci Olmak Kötüdür

Dikkat edilmesi gereken ilk şey romantik dakikalarınızda fazla aceleci tavırlardır. Bunu ulaşılacak bir hedef değil karşılıklı tatmini en üst noktada tutacak bir adım gibi görmeniz önemlidir.

Buna da Bakınız: 50 İlk Öpücük Filmi


Yanaktan Masum Bir Öpücük Sizi Ateşler

Partnerinizle yakınlaştığınızda yanaktan masum öpücükler ona sevginizi göstermenin en tatlı yoludur. Öpüşmek sevdiğiniz insanla olduğunda, olağan üstü bir şey... Yanaktan masum öpücükler zamanla dudağa kendiliğinden kayacaktır. Bu özel anları kalıplara sıkıştırmak yerine, İlk Kez Dudak Dudağa Nasıl Öpüşülür endişesi taşımadan olayı oluruna bırakmak en güzelidir. 


İlk Öpücük ve Öncesi

İlişkide belli bir mesafe alınıp herhangi bir sebeple partneriniz ve sizin yalnız geçireceğiniz ilk gününüz diyelim. Böyle bir durumda baş başa yalnız geçireceğiniz özel anlar için, olabildiğince kişisel bakımınıza önem verin. Ağzınızda itici tat yada koku bırakacak kadar kokulu yiyeceklerden uzak durunuz.

Nefesiniz ferah ve temiz olsun. Ancak abartıya da kaçmayın. Bulduğunuz tüm kozmetik ağız ve diş sağlığı ürünlerini aynı anda kullanıp, ağız floranızı daha iyi olacakken daha itici halede getirmeyin. Kişisel bakım ve temizlik güne özel değildir. Her zaman temiz ve bakımlı olmak sizi her daim sağlıklı bir şekilde hazır tutacaktır unutmayın. 


İlk Kez Dudak Dudağa Öpüşme Anı

Artık sevgilinizle baş başa birbirinize yakın şekilde oturuyorsunuz ve 50 İlk Öpücük filmini izliyorsunuz. Romantizm dozu da giderek artıyor. Onu öpmek için yanağına doğru uzanıyorsunuz masum bir öpücük konduruyorsunuz. Tabi öpücük için partneriniz yanağını siz doğru dönecektir. Yanaktan ilk öpücük sonrası biraz daha dudaklara doğru ikinci öpücük sizi biraz daha ısındıracaktır.


Üçüncü öpücükte ise dudaklarla yanağın birleşme noktasına gelin bu kısımda da partnerinizden bir tepki yoksa artık ilk dudak dudağa öpüşmeye hazırsınız. İçten bir sarılmayla sevgilinizi kollarınızın arasına alarak acele etmeden dudaklarınızı bir araya getirin. Hafifce partnerinizin alt dudağını dudaklarınızın arasına alıp bir süre öpün. İlk öpüşmelerde kesinlikle uzun arzulu öpüşmeleri tercih etmeyin. İlk öpücüğün masum içten olması önemlidir. 


Sevgililer Birbirini Yavaş Yavaş Keşfeder

İlk öpüşmeden sonra birbirinizi yavaş yavaş keşfedeceksiniz ve giderek ilişkinize has birbirinizi tatmin edecek öpüşme tarzınızı bulacaksınız. Dudaklarına doğru öpmek istediğinizde partneriniz kendini geri çekiyor yada huzursuz oluyorsa o zaman kesinlikle çok zorlamayın. Bunun iki nedeni olabilir.

Birincisi Partneriniz ilişkide henüz o eşiğe yada doğru zaman olduğuna inanmıyordur ve ona biraz zaman tanıyın. İkinci ihtimal ise cinsel tabular nedeniyle yaşadığı korkulardan kaynaklanıyor olabilir. Her iki durumda da partnerinize biraz zaman verin. Konuyu konuşmaya çalışın. Ancak kesinlikle zorlamayın. İlk romantik anlarınızı bir travmaya çevirebilirsiniz.


İlk Kez Dudak Dudağa Öpüşmede Doğru Ortam

Doğru ortam için bir sınır çizmek doğru değildir. Sakin bir sahil kenarında gün batımı da olabilir, hüzünlü bir filmin final sahnesi de... Bu daha çok ilişkinizin gidişatı ve aynı senkronda ki romantizm yoğunluğu ile alakalıdır. Yani özet olarak aceleye getirmeden doğru zamanı geldiğinde kendiliğinden olacaktır bunu unutmayın.


Beklentiyi Yükseltmeyin

İlk öpücük çok önemlidir, unutulmazdır ve sadece 1 kere olur. Ancak bunu beklentinizi yükselterek çok büyük hayaller kurmayın. İlk öpücüğün masumiyetini asla bozmayın. Sevecen tavrını hem kadının hemde erkeğin olabildiğince koruması önemlidir. İlk öpücük sonrası hemen cinsel birliktelik aşamasına geçeceğinizi de düşünmeyin. İlişkilerde aceleci olmak kötüdür bunu asla unutmayın... Öpüşme ile ilgili kulaktan dolma bilgileri boşverin. Partnerinin vücut dilini doğru şekilde iyi okuyun. Öpüşmenin tadını çıkarın ama sevgilinizin müsade ettiği kadar ileri gidin.

İlginizi Çekebilir: Xbox Series X Hakkında Tüm Bilgiler!

# ÖPÜŞMEK İLE İLİŞKİLİ:
# CİNSELLİK İLE İLİŞKİLİ:

31 Mar 2020 - 02:00 - İlişkiler --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Türkiye Corona Önlemlerini Azaltmakta Erken mi Davrandı?