DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4694140,81%
İstanbul
26°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Üçüncü Göz Olarak Adlandırılan Epifiz Bezi Nedir?
4 okunma

Üçüncü Göz Olarak Adlandırılan Epifiz Bezi Nedir?

ABONE OL
Mart 25, 2022 18:15
Üçüncü Göz Olarak Adlandırılan Epifiz Bezi Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Endüstri bu mucizeyi yok etmeye mi çalışıyor? Ruh ile beyin arasındaki bağlantıyı sağlayan, Üçüncü göz olarak adlandırılan epifiz bezi nedir? Bu organ gerçekten var ve ruh ile bağlantılı mı yoksa tüm bunlar birer söylentiden mi ibaret.
Mistik öğeler hayatın her köşesinde var ve biz inansak da inanmasak da bazı açıklanamayan gerçekler yaşanıyor. Peki, daha önce epifiz bezini duymuş muydunuz? Kimine göre ruhla bağlantılı olan ve hayatımızı bütünüyle değiştiren bir parçamız. Bu fikri geçiştirmeden önce anlatacaklarımızı bir dinleyin.

Epifiz Bezi Nedir?

Peki, daha önce epifiz bezini duymuş muydunuz? Kimine göre ruhla bağlantılı olan ve hayatımızı bütünüyle değiştiren bir parçamız.
Hakkında onlarca fikir üretilen, bazıları komplo teorisi seviyesine bile ulaşan epifiz bezi, beyindeki küçük bir endokrin-iç salgı bezi. Beyindeki asıl görevi serotonin ve melatonin salgısını gerçekleştirmek ve düzenlemek olan bu doku parçası vücudumuzdaki basit bir parça olarak görülmüyor. Epifiz bezine dair kökeni antik dönemlere dayanan sayısız hikaye vardır.
Epifiz bezinin insanı ruhsal açıdan farklı bir dünyaya bağlayan üçüncü bir göz olduğu söylentisini duydunuz mu?
Hangileri komplo teorisi hangileri gerçekliği anlatıyor hep birlikte düşünelim.
Epifiz bezinin insanı ruhsal açıdan farklı bir dünyaya bağlayan üçüncü bir göz olduğu söylentisini duydunuz mu? Esasen Epifiz bezinin boyutları neredeyse bir nohut tanesi kadar olsa da beynin tam ortasında yer almaktadır. Şekil olarak çam kozalağına benzediği için İngilizce de “pinel gland” olarak adlandırılmaktadır.
Şekliyle ilgili dünya tarihinden bazı şaşırtıcı örnekler de var.
Şekliyle ilgili dünya tarihinden bazı şaşırtıcı örnekler de var. Örneğin, Filozof Descartes; insan ruhunun bu salgı bezinde yer aldığını iddia ediyordu.
Bir anlamda üçüncü göz vurgusu da var epifiz bezinde. Yapısal anlamda gözle benzerlikleri olsa da en büyük farkı gözlerimiz ışığa duyarlı ve ortamda var ışık var ise Epifiz bezi devreye girmiyor. Epifiz bezi, karanlık ortamda çalışıyor ve serotonin, melatonin salgılamaya başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kadın Sağlığını Olumlu Etkileyen 5 Besin

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
© Telif Hakkı 2008, Tüm Hakları Saklıdır Gönüllülük esasıyla maddi kaygı taşımadan kullanıcısına doğru şekilde derlenmiş içerikler sunan OKU Haber formatıyla sizinle. İçeriklerimiz tavsiye ya da yönlendirme değildir. Kullanıcıya iyi vakit geçirmeyi hedefleyen derlemelerdir. | influencer ajansı | influencer başvuru | • Email: info@okuhaber.com