Bollywood Starı Aktör Rishi Kapoor Hayatını Kaybetti! Bollywood Bir Yıldızını Daha Kaybetti!

4 Eylül 1952 doğumlu Bollywood Aktörü Rishi Kapoor Hayatını Kaybetti! Hintli aktör Rishi Kapoor Mumbai'de yaşamını yitirdiRishi Kapoor romantik filmlerin romantik aşığı rollerinde oyunuyordu. Rishi Kapoor'un babası Raj Kapoor'du ve ünlü bir hintli aktördü. Avara Hoon ( Avara mu ) şarkısıyla ve 1951 yapımlı Awaara ( Avare ) bir döneme imzasını atan Raj Kapoor'un oğlu olan Rishi Kapoor hayata gözlerini yumdu.

Rishi Kapoor Kimdir?

İki yıla yakın zamandır kanser tedavisi gören, 67 yaşındaki Hintli aktör hem yönetmen hem de yapımcı idi. Babası Raj Kapoor olan Rishi Kapoor ilk rolünü 1970 yılında Mera Naam Joker filminde çocuk sanatçı olarak oynadı. Ve bu rolü ile Ulusal Film Ödülü ve En İyi Çocuk Oyuncu ödülüne layık görüldü. Babası Raj Kapoor gibi kendiside iyi bir Hintli oyuncu olan Rishi Kapoor, ilk kez 1973 yılında Bobby Filminde başrolde oynadı.

80’li ve 90’lı yıllarda birçok filmde rol alan aktörün Khel Khel Mein, Chandni  ve Karz filmleri gişe rekorları kırarak çok sayıda izlenmeye ulaşmıştı. Başlıca oynadığı filmler arasında:

İngiliz sinemasında ise Don't Stop Dreaming ile Sambar Salsa filmlerinde oynadı. 30 Nisan 2020 yılında hayatını kaybeden Rishi Kapoor ardından sevenleri yasa boğuldu.

- OKU HABER, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4316216/bollywood-stari-aktor-rishi-kapoor-hayatini-kaybetti-bollywood-bir-yildizini-daha-kaybetti