Bilinmeyen En İyi Netflix Dizileri ile Akşam Keyfi

Bilinmeyen en iyi netflix dizileri listemiz ile yeni ufuklara yelken açacak ve birbirinden ilginç hikayelere tanık olacaksınız. Günümüzün en çok kullanıcıya sahip dizi ve film izleme platformu Netflix’te birçok dizi bulunmaktadır. Ve her gün bu dizilere bir yenisi eklenmektedir.

Herkes tarafından izlenen ve bilinen dizilerin gölgesi altında kalan bu diziler çok az bir kitle tarafından takip edilmektedir. Bu nedenle de gerçek anlamda kaliteli olan birçok dizi kullanıcılar tarafından keşfedilememektedir. Bugün sizlere bu dizilerden bahsedeceğiz.

İzleyiciler Tarafından Çok Bilinmeyen En İyi Netflix Dizileri

Listemizde yer alan 8 dizi, öne çıkan diğer dizilerden dolayı çoğu dizi sever tarafından bilinmemektedir. Bu diziler keşfedilmeyi bekleyen birer hazine gibidir. Her biri sizi kendisine bağlayacak ve soluksuz izleyeceksiniz. İşte o diziler…

1- Easy

2016 yılında Joa Swanberg tarafından izleyicilere sunulan Easy dizisi komedi seçki türünde çeşitli insanların hayatından kesitler barındırıyor. Amerika’nın nüfus bakımından en büyük üçüncü şehri olan Chicago’da yaşayan insanların penceresinden aşk, kültür, teknoloji ve cinsellik gibi terimlere karşı bakış açılarını sorguluyor.

30 dakikalık 8’er bölümden oluşan dizi, ilk izlediğiniz anlarda birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyor. Fakat her bölümün kendi içerisinde birbiriyle bağlantılı olduğunu sonradan göreceksiniz. Easy dizisi bünyesinde Orlando Bloom, Dave Franco, Jake Jonhson, Malin Akerman ve Judy Greer gibi tecrübeli oyuncuları barındırıyor. İzleyicinin ilgisini kısa sürede çekecek türde bir dizidir.

(IMDb puanı: 6.9)

2- Great News

2017 yılı yapımı olan komedi dizisi bünyesinde Briga Heelan, Andrea Martin, Adam Cambell gibi başarılı oyuncuları barındırmaktadır. Dizinin yönetmenliğini ise Tracey Wigfield üstlenmiştir. Hepimizin hayatında, aynı işte çalıştığımız meslektaşlarımızla geçinmek çoğu zaman zor olabilir. Peki zor geçindiğiniz kişi sizin öz ve öz anneniz ise?

Dizi de ana karakterlerden birisi olan Katie, geleceği parlak ve yetenekli bir haber yapımcısıdır. Otoriter annesi ile aynı haber ajansında onunla beraber stajyer olarak çalışmasıyla tüm keyfi kaçar. (IMDb puanı: 7.0).

3- Better Than Us (Bizden Daha İyi)

Andrey Junkovsky tarafından 2018 yılında izleyiciye sunulan gerilim- bilim kurgu filmidir. 2029 yılında geçen hikayede robotları en önemli unsur olarak görüyoruz. Çünkü dizide, robotların üretilip insanların her türlü hizmetini gördüğü hatta kimi zaman illegal işlerini bile yaptığını görüyoruz.

Çin hükümetinin tek çocuk politikası ülkede evlenebilen kadınlar açısından kıtlık sorununa yol açmış durumda. Buna bir çare bulmak isteyen bir mühendis ARİSA adında son derece geliştirilmiş bir robot geliştirdi. Robotun görevi sahip olduğu aileyi ölümü pahasına korumaktı.

Robotu geliştiren kişinin hayatını kaybetmesi sonucunda robot, Cronos adında bir Rus robot üretim şirketine satılır. Arisa’nın ilk şirkete geldiği zamanlarda, kontrol için gelen mühendislerden birisinin onu seks robotu olarak kullanma girişimi üzerine onu öldürür ve Cronos’tan kaçar. Kaçtıktan sonra Rus bir ailenin küçük kızı olan Sonia ile karşılaşır ve onu ailesi olarak benimsemesiyle heyecanlı hikaye başlar. (IMDb puanı: 7.4).

4- Seven Second (Yedi Saniye)

Bilinmeyen en iyi netflix dizileri listemize suç ve drama temasının başarıyla işlendiği bir mini dizi ile devam ediyoruz. Dizi, Jersey City’de yaşanan acı bir hikayeyi konu ediniyor. Jersey City’de yaşayan Brenton Butler ailesinin hayatı, Afro Amerikalı bir gencin Kafkasyalı bir polis tarafından yanlışlıkla vurulmasıyla baştan aşağı değişir.

Olay sonrası ağır yaralanan gencin yaşadığı olaydan sonra Jersey City’de gerilim hat safhaya çıkar. Afro Amerikan vatandaşlar ve Kafkas polisleri arasında yaşanan gerilim günden güne artmakta iken bir taraftan da olayın üzeri örtülmeye çalışılır. (IMDb puanı: 7.7).

5- Alias Grace

2017 yılında vizyona giren mini televizyon dizisi, Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Mary Harron tarafından yönetilen başarılı bir drama dizisidir. Romanda gerçekten işlenmiş bir cinayet konu edinilmiştir. Dizide de bu yaşanmış cinayet olayı uyarlanmıştır. İrlanda’dan Kanada’ya göç eden ve burada hizmetçi olarak çalışan Grace Marks, hizmetçisi olarak çalıştığı evde patronu ve oradaki kahyayı öldürmek suçundan hüküm giymiştir.

Grace ile birlikte benzer suçtan yargılanan bir kişi asılırken, Grace ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Grace’nin cinayetin işlendiği güne dair hiçbir şey hatırlamamasından dolayı ülkede yaşayan insanlar Grace’nin masumiyeti ve suçluluğu hakkında ikiye bölünmüştür. Davanın sonuçlandırılması için Amerika’nın en yetenekli psikoloğu olarak bilinen Dr. Simon Jordan, Grace’nin o güne dair hafızasını yerine getirmek için görev başına getirilerek davaya dahil olur. (IMDb puanı: 7,8)

6- The Keepers (Muhafızlar)

2017 yılında çekilen dizi 1969 yılında Catherine Cesnik adında bir rahibin öldürülmesiyle başlar. Bir türlü çözülemeyen cinayetin araştırılmasını konu edinen, toplamda 7 bölümden oluşan Amerikan yapımı bir belgesel dizisidir.

Catherine Baltimore, hem öğretmenlik hem de rahibelik yapan, çevresinde çok sevilen bir insandır. Cinayetinin üzerinden yaklaşık 50 yıl geçmesine rağmen onun öldürülmesinden sonra duyulan acı hala devam etmektedir. 1969 yılının 7 kasımında ortadan kaybolmasıyla başlayan olay 1990’lı yıllarda tekrar gündeme gelmiş durumda.

Sevilen rahibenin eski öğrencisi olan bir papazın gizli tanık olarak dinlenmesi ve Catherine’nin cinsel tacize uğradığı ifadesine yer vermesiyle cinayetin ardındaki gizem daha da artmıştır.

İfadesi bununla bitmeyen gizli tanık, papaza, rahibe öldürüldükten sonra ona cesedi gösterildiğini ve “başkalarına bir şeyler söylersen başına neler geleceğini görüyor musun?” diye tehdit edildiğini söyler.

Bunlara rağmen bu olay çözülemez hatta olayın yaşandığı Baltimore’den dışarıya çıkmaz. Bu nedenle gerçeği ortaya çıkartmak isteyen farklı meslekten onlarca kişinin gerek orada yaşayan gerekse başka kişilerin ifadesine başvurarak cinayeti araştırması konu edinilir. (IMDb puanı: 8.1)

7- The Last Kingdom (Son krallık)

İzleyicilerin en sevdiği konulardan birisi olan kitaptan uyarlanma tarihi savaş filmi ile bilinmeyen en iyi netflix dizileri listemize devam ediyoruz. 2015 yılında Bernard Cornwell’in Savaş Lordu kitabından uyarlanmıştır.

British Academy Television Craft Awardfor Special, Visual & Graphic Effects gibi ödüllere aday gösterilmiş bir İngiliz yapımı dizidir. İzleyicinin hayranlığını kolayca toplayacak bu dizi M.S. 9. yüzyıl ortalarında geçmektedir. Parçalanmış İngiltere’nin her yanında Vikinglere ait kuşatmalar bulunmaktadır. 

Diziye erken veda eden ana karakterlerden biri Uhred’in ağabeyidir. Kuşatmalar sırasında Vikingliler tarafından öldürülen ağabeyinden sonra Uhred kutsanarak babasına ait toprakların en büyük varisi olur. Uhred abisinin acısını içinden atamaz ve intikamını almak için Vikinglilerle amansız bir mücadeleye girer.

Vikinglilerle savaştığı sırada babasını da kaybeder. Uhred ise Viking lideri acımasız Ragnar tarafından esir alınır. Daha sonra Uhred’in yokluğunda tahtta meydana gelen boşluğu fırsat bilerek, tahta amcası geçer. Amcasının Uhred’e yaptığı kötülük bununla sınırlı kalmaz. Onu Vikinglilerin elinden para karşılığı satın alarak öldürmek ister. (IMDb puanı: 8.4).

Bonus

8- Masum

Bilinmeyen en iyi netflix dizileri listesini Türk yapımı çok keyifli bir dizi ile sonlandıracağız. Bu dizi Blutv tarafından 2017 yılında izleyici ile buluşturuldu. Masum’un senaristliğini yetenekli yazar Berkun Oya yapmıştır. Bünyesinde Haluk Bilginer, Tülin Özen, Okan Yalabık, İrem Altuğ ve Ali Atay gibi yetenekli oyuncuları barındırmaktadır. Emekli bir komiser olan Cevdet ve karısı beraber hayatlarını şehir hayatından uzakta ufak bir çiftlik evinde sürdürmektedirler.

Fakat bu huzur dolu hayatları oğullarının gecenin bir yarısı eve gelip onlara korkunç bir haber vermesiyle son bulur. Komiser’in oğlu Tarık’ın eşi Emel ve Emel’in abisi korkunç bir trafik kazasında hayatlarını kaybetmişlerdir. Komiser Cevdet’in eski öğrencisi Yusuf Komiser, çok yakın dostu olan Taner ve eşinin gizemli cinayetini çözmek için Baş Komiser Selahattin’in isteği üzerine yaşadıkları kasabaya gönderilir. Cevdet ve Eşi Nermin’in oğlu ve eşinin ölümlerine dair sakladıkları sırların gün yüzüne çıkma vakti gelmiştir. (IMDb puanı :8.5).

- OKU HABER, İnternet Dizileri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5666109/bilinmeyen-en-iyi-netflix-dizileri-ile-aksam-keyfi