Doğa İçin Çal 11 – Çarşamba’yı Sel Aldı Türküsü Yayında

2009 yılında “Doğadan çaldığın yeter” sloganıyla yola çıkan ve bir agaçlar.net projesi olan Doğa İçin Çal, tam bir yıllık çalışmayla her yıl yeni bir şarkıyı bizlere sunuyor. Bu yılda Doğa..

Doğa İçin Çal 11 – Çarşamba’yı Sel Aldı Türküsü Yayında
Son Güncelleme: Whatsapp

2009 yılında “Doğadan çaldığın yeter” sloganıyla yola çıkan ve bir agaçlar.net projesi olan Doğa İçin Çal, tam bir yıllık çalışmayla her yıl yeni bir şarkıyı bizlere sunuyor. Bu yılda Doğa İçin Çal – Çarşamba’yı Sel Aldı türküsüyle 11. projesini gerçekleştirdi. Doğa İçin Çal YouTube kanalından 7 aralıkta yayınladıkları türkü bir hafta içerisinde 1,5 milyon izlenmeye ulaşmış durumda.

Doğa İçin Çal 11 – Çarşamba’yı Sel Aldı Türküsünde Kimler Yer Aldı?

Her yıl Fırat Çavaş yönetiminde düzenlenen Doğa İçin Çal projelerinde farklı şehirlerden farklı sesler yer alıyor. Bu yılki Doğa İçin Çal 11’inci projesinde ilk yorumcu olarak türkücü Sevcan Orhan duru sesiyle karşımıza çıkarken türkünün kapanışını şarkıcı Levent Yüksel yapıyor. Doğa İçin Çal ekibinin bu seneki performansında bir kısmı enstrüman çalmak ve bir kısmı da türküyü yorumlamak üzere yerli ve yabancı tam 33 müzisyen yer almış.

Doğa İçin Çal 11 – Çarşamba’yı Sel Aldı Türküsü Yayında | 2009 yılında “Doğadan çaldığın yeter” sloganıyla yola çıkan ve bir agaçlar.net projesi olan Doğa İçin Çal, tam bir yıllık çalışmayla her yıl yeni bir şarkıyı bizlere sunuyor. Bu yılda Doğa İçin Çal – Çarşamba’yı Sel Aldı türküsüyle 11. projesini gerçekleştirdi. Doğa İçin Çal YouTube kanalından 7 aralıkta yayınladıkları türkü bir hafta içerisinde 1,5 milyon izlenmeye ulaşmış durumda.

Eser Eyüboğlu, Erhan Uslu ve Samida grubunun da içinde bulunduğu ekipte dikkat çeken seslerden biriside Sivas’tan katılan Damla Çetin oldu. Farklı bir ses tonuna sahip olan Damla Çetin’in türküdeki yorumu ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Çarşamba’yı Sel Aldı anonim türküsünün yorumlanıp dinleyicilerin karşısına çıkmasının üzerinden bir hafta geçtikten sonra, Damla Çetin aynı türküyü yeniden seslendirdi ve bu sefer türkü “Bak Ne Söylicem” YouTube kanalından yayınlandı. Ayrıca Damla Çetin’in seslendirdiği türkünün çok yakında tüm dijital platformlarda bulunacağı da belirtildi.

Yine türküde dikkat çeken bir başka unsur ise, Çorum’dan katılan Semih Baykara’nın yorumunun arasında türkünün müziğinin kesilmesi ve Tunceli’den katılan Feride Korkmaz’ın türküyü birkaç saniyeliğine işitme engelliler için işaret dili ile yorumlaması oldu.

Doğa İçin Çal 12 ’inci projesine dahil olmak isteyenlerin Doğa İçin Çal internet sayfasından başvuru yapabilmeleri de mümkün. Bunun için başvuru sayfasında bulunan formda sorulan isim, soy isim gibi soruların dışında ayrıca müzik kariyeri ve kullanılan enstrümanlar gibi soruların da yanıtlaması gerekiyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.