Güneş’e Su Dökersek Ne Olacağını Biliyor musunuz? İşte Suya Karşı Güneş’in Tepkisi!

Dünyamızı aydınlatan aynı zamanda ısı kaynağımız olan Güneş’e su dökersek ne olacağını hiç düşündünüz mü? İşte Güneş’in suya karşı ilginç tepkisi… Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı olan Güneş, aynı zamanda..

Güneş’e Su Dökersek Ne Olacağını Biliyor musunuz? İşte Suya Karşı Güneş’in Tepkisi!
Son Güncelleme: Whatsapp

Güneş'e Su Dökersek Ne Olacağını Biliyor musunuz? İşte Suya Karşı Güneş'in Tepkisi! | https://www.youtube.com/watch?v=jxrXQbJoBoo

Dünyamızı aydınlatan aynı zamanda ısı kaynağımız olan Güneş’e su dökersek ne olacağını hiç düşündünüz mü? İşte Güneş’in suya karşı ilginç tepkisi…

Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı olan Güneş, aynı zamanda çok farklı ve ilginç bilgileri de içerisinde barındırıyor. Bu bilgilerden birisi de Güneş’in suya karşı tepkisi oluyor.

Güneş’e su döktüğünüzde ne olacağını ya da su ile Güneş’i söndürebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Peki Güneş’in su ile sönmeyeceğini söylesek?

Güneşe su döküldüğünde genellikle güneşin söneceğine yönelik bir algı olsa da bu konuda düşünülenin aksine Güneş, sudan enerji alır. Her ne kadar Güneş, zihnimizde bir ateş topu olarak canlansa da aslında tam da öyle değildir.

Bilinenin aksine Güneş’te meydana gelen yanma tepkimesi olmamakla birlikte aslında bir nükleer füzyon tepkime olayıdır. Bu nedenle de Güneş’e su döktüğümüzü varsayarsak Güneş’in suyun içindeki hidrojenlerden enerji aldığını söyleyebiliriz.

Güneş’e su ile kütle eklemesi yapmak aynı zamanda suyun içerisinde hidrojen olduğundan Güneş’e daha fazla enerji vermek anlamına gelir.  Dolayısıyla da Güneş’e su döktüğünüzde Güneş’in enerjisini arttırmış olursunuz.

YORUMLAR (1)

YORUM YAZ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.