En İyi Tayvan Drama Dizileri Listesi | 15 Adımda Tayvan Drama Keşfet | En İyi Tayvan Dizileri 2020

Tayvan drama dizileri 2020 yılının en iyilerinden oldu. Sen de Tayvan drama keşfet listemiz ile Uzak Doğu'nun en iyi dizileri ile tanışma fırsatı yakala. Evde eğlenceli zaman geçir.

Aysel Gözey
Aysel Gözey Tüm Haberleri
En İyi Tayvan Drama Dizileri Listesi | 15 Adımda Tayvan Drama Keşfet
En İyi Tayvan Drama Dizileri Listesi | 15 Adımda Tayvan Drama Keşfet
+13
Haber albümü için resme tıklayın

Daha önce hiç Tayvan drama dizileri ile tanışma fırsatınız oldu mu? Peki, Tayvan kültürü hakkında ne biliyorsunuz? Renkli hayatları, turizmdeki etkin rolleri ve hayranlık uyandıran kültürü ile tanınan Tayvan hem sinema hem de dizi sektöründe başarı elde eden eserlere sahiptir. Tüm dünyanın Covid-19 ile savaştığı bu dönemde, onlarca kaliteli yapım ile Tayvan drama dizileri 2020 yılına damga vurmayı başardı. Siz de bu eşsiz kültürü tanımak ve evde geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız listemizde yer alan Tayvan dizileri ile tanışmalısınız. 

En İyi Tayvan Drama Dizileri Listesi | 15 Adımda Tayvan Drama Keşfet

Dünyaca ünlü Tayvan Film Festivali listelerinde de yerini alan Asya dizileri arasında milyonlarca izleyiciye ulaşan yapımlar yer almaktadır. Bu yapımların büyük bir çoğunluğu ise Kore dizileri ve Tayvan drama dizileri arasından çıkmaktadır. Tayvan dizi çeviri hizmeti vermek amacıyla 2013 yılında açılan Tayvan drama sitesi geçtiğimiz Eylül 2020'de hizmet vermeyi bırakmıştır. Sitenin ana sayfasına yerleştirdikleri veda mesajı ile duygusal bir şekilde takipçilerine veda etmişlerdir. Tayvan Drama sitesi neden kapandı? Çeviri hizmetine neden devam etmiyor? Tüm bunlar hakkında net bir cevap verilmezken, sitenin takipçileri büyük bir üzüntü yaşamıştır. Bizler de sizler için tüm dünyayı etkisi altına alan en iyi Tayvan dizileri ve detaylarını derledik. İşte, en iyi Tayvan yapımları...

1 – My Dear Boy ( IMDb : 8.8)

My Dear Boy dizisi 2018 yılında  Asya dizileri arasında büyük bir ilgi toplayan bir ajans hikayesidir. 5 yıllık erkek arkadaşı ile aynı yerde çalışan güzel bir genç kadının yaşadığı zorlu anların işlendiği dizi, Romantik komedi Tayvan dizileri arasında da yerini almaktadır. Hikayenin baş kahramanı Xiao Ye Shi, sevgilisi ile arasındaki hislerin sonlandığının farkında olsa da 5 yıllık erkek arkadaşının aynı zamanda patronu olması nedeniyle işinde sorun yaşamamak için bu ilişkiyi sonlandıramamaktadır.

Xiao Fei duygusal bir karmaşanın içerisindeyken bir anda tanıştığı An Qing ile kafası daha da çok karışacaktır. Kendisinden çok daha genç olan bu adam onu etkileyebilecek mi? Yoksa Xiao Fei 5 yıllık sevgilisini mi tercih edecektir? Bunları dizi izleyicileri öğrenebilecek. 

2 – Tayvan Dizileri Tamamlanmış Çekimler : Back to 1989 ( IMDb : 8.3)

Asian drama dizileri arasında yerini alan Back to 1989 dizisi, bir tür dram dizisidir. Babasının kim olduğunu bilmeyen genç bir kadın yaşadığı bir kaza sonucunda 1989 yılına gidecektir. Kendisi doğmandan 1 yıl öncesine giden bu genç kadın ailesi ve babası hakkında sırlarla dolu gerçeklere ulaşacaktır.

3 – The X Family ( IMDb : 4.7)

Bilim kurgu Tayvan dizileri arasında yıldızı parlayan fakat beklenen başarıya ulaşamayan dizi, bir savaş sırasında Da Dong ismindeki bir savaşçının güçlerini kaybetmesi ile başlamaktadır. Güçlerini yeniden elde etmeye çalışan genç savaşçı, Xia Tian ismindeki çok güçlü bir savaşçı ile karşılaşır.

Xia Tian boynundaki güç kravatından enerji alırken, Da Dong kendi gücünü kazanmak için bu güçlü varlıktan faydalanacak mı? Bu durumu fark eden düşmanı Mojie ‘den kravatı koruyabilecekler mi? Siz de bu fantastik dünyaya ilgi duymuşsanız, diğer iyi yapımları öğrenmek için  Tayvan Drama – keşfet listemize devam ediniz.

4 – En İyi Asya Dizileri : The King of Romance ( IMDb : 8.2)

Dünyanın en sevdiği Çin efsanesi olan Yeşim İmparatoru’nun Altın Çocuk ve Yeşim Kızı adındaki meleklerini neden dünyaya kovduğunu anlatan bu dizi aynı zamanda Fantastik Tayvan dizileri listelerine de girmektedir. Tam yedişer hayata sahip olacak bu iki melek, amansız bir aşk hikayesini defalarca yaşayacaktır. İmkansız aşk ile lanetlenmiş olan iki melek neler yaşayacak? Birlikte göreceğiz. Tayvan Drama kategorisinde inceleyebileceğimiz bu efsane dizisi iyilik ve kötülük arasındaki mücadele gibi derin konuları da içinde barındırıyor.

5- Bromance (IMDb : 7.8 )

Bromance, 2015 yapımı en iyi Tayvan drama dizileri listesinde kendisine yer bulmaktadır. Bir genç kızın erkek çocuk arzusu duyan ailesi tarafından erkek gibi yetiştirilmesinin konu edildiği dizi zaman zaman sizi büyük üzüntüye sürükleyecek. Erkeksi bir şekilde yetiştirilen bu genç kadın bir gün ülkenin en çok tanınan gangsterinin oğluna aşık olacaktır. Siz de bu romantik drama dizisini izlemek isterseniz, Tayvan Drama web sitesinin dost projesi olan https://www.asyarazzi.com/ sitesini ziyaret ediniz.

 6 - Behind Your Smile ( IMDb Puanı : 8.1)

2016 yapımı Tayvan drama dizilerinden biri olan Behind Your Smile, ölümsüzlük lanetine çarptırılmış bir adamın hikayesini anlatıyor. Ölümlü insanlar arasında ölümsüz bir hayat süren Zhao Yi Ting ve acılarla dolu hayatı sizi derinden etkileyecek.

7 – Better Man ( IMDb : 7.8)

Nefretten doğan aşk Tayvan dizileri arasındaki bu yapım, üç yakışıklı erkek kardeşin aşkı bulma serüvenini anlatmaktadır. Karşılarına çıkan 3 kadın karşısında ne yapacağını şaşıran genç adamlar, gerçekten aşk mı yoksa mantığı mı tercih etmelidir?

8 – The Queen of SOP ( IMDb : 7.3)

Lin Xiao Jie İngiltere hayalleri ile yanıp tutuşan genç bir kadındır. Bir mağazada tezgahtar olarak çalışan bu genç kadın bir gün Londra’da fotoğraf çekimi yapacak bir firmaya asistan olarak kabul edilir. Büyük hayaller ile gittiği mega kentte yaşadığı hırsızlık olayı genç kadının hayatını değiştirecektir.

9 – Game Payabaht – Tayland Aşk Dizileri

Aynı zamanda intikam konulu Tayland dizileri arasında da listelenen Game Payabaht dizisi Akkee ‘nin ailesinin iflas etmesi ile başlamaktadır. Genç adamın kız kardeşinin sevgilisi olan Chatchanok’un bu iflastan sorumlu olduğunu düşünen Akkee kız kardeşinin bu adamla evlenmesini istemez. Bu intikam ve aşk dolu diziyi izlemek isterseniz Game Payabaht 1.Bölüm Türkçe Altyazılı İzle Tayvan Drama linkini takip edebilirsiniz.    

10 – En İyi Tayvan Drama Dizileri : Prince of Wolf ( IMDb : 7.8)

Klasik Amerikan kurt çocuk dizilerinden alışkın olduğumuz kurtların yetiştirdiği çocuk hikayesini bir de Tayvanlı yönetmenlerden izleyin. Bir aile gezisi sırasında kaybolan Zhe-Ming’in bir dişi kurt tarafından büyütülmesinin anlatıldığı dizi tam bir aile dizisidir. Siz de çocuklarınız ile izleyebileceğiniz bir Tayvan drama dizisi arıyorsanız, Prince of Wolf tam da size göre.

11 – Meteor Garden ( IMDb : 7.9)

2005 yapımı Tayvan okul dizileri arasındaki Meteor Garden dizisi konusu ile büyük ilgi çekti. Özel bir üniversitede eğitim gören bir grup öğrencinin kendi aralarındaki güç savaşlarına bir de ailelerinden gelen güçleri eklendiğinde kıyasıya bir rekabet ortamı oluşacaktır. Çin dizileri ile de sıklıkla yarıştırılan bu yapım, hem Tayvan’da hem de dünyada büyük bir fan grubuna sahip olmuştur.

12 – Aşk Konulu En İyi Tayvan Dizileri : In Time with You ( IMDb : 7.9)

30 yaşına bastığında hayatının bundan sonraki döneminde hayatında birinin olmasını isteyen Chen You Qing, en yakın arkadaşı olan Li Da Ren ile bir iddiaya girer. Romantik komedi türündeki bu Tayvan dizisi, en iyi Kore dizileri ile de rekabete girmeyi başarmıştır. İki arakdaş arasındaki iddia ise hangisinin 35 yaşından daha önce evleneceğidir.

13 - Fated to Love You / Destiny by Love ( IMDb : 7.3 )

Tek gecelik bir ilişki sonrasında hamile kalan genç bir kadının bebeğin sahibinin hem çok zengin hem de çok yakışıklı olduğunu öğrenmesi ile başlayan hikaye, zaman zaman komedi zaman zaman drama dönüşecektir. Tayland aşk dizileri ile sıklıkla karıştırılan bu yapım Tayvan yapımı bir projedir.

14 - Close Your Eyes Before It’s Dark ( IMDb : 7.4)

Tayvan drama keşfet listelerinde de yerini alan bu yapım sizi de kararsızlığa sürükleyecek. Bir grup arkadaş, tatil yapmak için gittikleri dağ evinde kendilerini bir anda büyük bir sırrın ortasında bulacaklardır. Bundan sonraki zamanda dağ evinden kaçabilecekler mi? Yoksa bu sırrın detaylarını öğrenmek için ipuçların peşine mi düşecekler? Birlikte göreceğiz. 

15 - 15 Adımda Tayvan Drama Keşfet : When I See You Again ( IMDb : 7.4)

2015 yapımı Kibirli erkek Kore dizileri listelerinde de sıklıkla yerini bulan Tayvan drama dizisi , Xia You Chien ismindeki bir şirket başkanının yaşadığı olayları anlatmaktadır. Yıllar önce terk etmek zorunda kaldığı köyünden çıktıktan sonra çok başarılı bir iş insanı olan baş kahramanımız, bir gün iş için köyüne dönmek zorunda kalacaktır.

Kendisine zorbalık yapan bu köy ahalisinin, yeni imajını gördüğünde kendisini tanımadıklarını anlayan Chien, intikamını alma şansı bulacaktır. Bu noktadan sonra intikam konulu Tayvan dizisi haline gelen bu yapım, Tayland drama filmleri ve Yeni Tayvan dizileri ile de kıyasıya rekabete girmektedir.

# TAYVAN DRAMA İLE İLİŞKİLİ:
# KORE DİZİLERİ İLE İLİŞKİLİ:
# UZAK DOGU KULTURU İLE İLİŞKİLİ:

22 Şub 2021 - 11:00 - İnternet Dizileri --- Okunma

Muhabir  Aysel Gözey

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 307.955 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı