Yörsan Firması Resmen İflasını Açıkladı!

Balıkesir Susurluk’ta süt ve süt ürünleri üzerine üretim yapan Yörsan’a geçen yıl kayyum atanmıştı. Mahkemede alınan kararla  Yörsan’ın iflas talebi kabul edildi ve Yörsan firması resmen iflasını açıkladı. 1964 yılından bu..

Yörsan Firması Resmen İflasını Açıkladı!
Son Güncelleme: Whatsapp

Yörsan Firması Resmen İflasını Açıkladı! | Balıkesir Susurluk’ta süt ve süt ürünleri üzerine üretim yapan Yörsan’a geçen yıl kayyum atanmıştı. Mahkemede alınan kararla  Yörsan’ın iflas talebi kabul edildi ve Yörsan firması resmen iflasını açıkladı. 1964 yılından bu yana İzzettin, Sebahattin ve Serafettin Yörük tarafından Ankara’da kurulan şirketin dinlenme tesisleri de bulunmaktadır.

Balıkesir Susurluk’ta süt ve süt ürünleri üzerine üretim yapan Yörsan’a geçen yıl kayyum atanmıştı. Mahkemede alınan kararla  Yörsan’ın iflas talebi kabul edildi ve Yörsan firması resmen iflasını açıkladı. 1964 yılından bu yana İzzettin, Sebahattin ve Serafettin Yörük tarafından Ankara’da kurulan şirketin dinlenme tesisleri de bulunmaktadır.

Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleştirilen davada Yörsan’ın iflas kararı verildi. Kararın uygulanabilmesi için ise İflas Müdürlüğü ve Susurluk Ticaret Müdürlüğü’ne bildirildiği belirtildi. Mahkemeye şirket yetkililerinin ve üretici birliklerinin temsilcilerinin katıldığı bildirildi.

Yörsan 56 Yıl Önce Kurulmuştu!

56 yıl önce Sebahattin, Serafettin ve İzzettin Yörük tarfından kurulan şirket, önce zeytin üretimi ile başlamış sonra peynir üretime geçmişti. 1975 yılında Maltepe’de buzhane satın alarak büyüme başlayan ve 1979 yılında da Susurluk’ta mandra satın alan firmanın fabrikası da 1984 yılında aktif bir şekilde faaliyet göstermeye başladı. 1984 yılında yine Yörsan A.Ş. kuruldu.

85 yılında pastörize süt üretimi ve kültür peynirciliğine başlamış ve 2002 yılında da yeni bir Yörsan fabrikası hizmet vermeye başladı. 2013’te ise Dubaili Abraaj Capital’e Yörsan’ın yüzde 80 hissesi satıldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.