Dünyanın En Güçlü Ordusuna Sahip Ülkeleri Hangileridir? Türkiye Bu Ülkeler Arasında Kaçıncı Sırada?

0 0

Dünyanın En Güçlü Ordusuna Sahip Ülkeleri Hangileridir? Türkiye Bu Ülkeler Arasında Kaçıncı Sırada? | https://www.youtube.com/watch?v=rSZr8gafbFY

Dünyadaki tüm ülkeler ya ekonomileri ile ya da orduları ile büyüklüklerini kanıtlamaya çalışır. Ordusu ile büyüklüğünü kanıtlamak isteyen ülkeler ise güçlü bir envanter oluşturmaya çalışır. Ülke nüfusunun fazla olması güçlü bir orduya sahip olunduğu anlamına gelmez. Önemli olan kalifiye ve düzenli bir orduya sahip olmaktır. Bu da günümüzde teknoloji ile sağlanmaktadır. Tüm büyük ülkeler ürettikleri veya satın aldıkları savaş envanteri güçlerini dünya ülkelerine sergilerler.

Ordusu gelişmiş ülkeler yatırımlarının büyük çoğunluğunu silahlı kuvvetlerine yaparlar ve sürekli olarak yenilerler. Teknolojinin nimetlerinden olabildiğince çok faydalanan ülkeler, dünyada söz sahibi olmaya da hak kazanırlar. Peki, sizce dünyanın en güçlü ordusuna sahip ülkeleri hangileridir? Türkiye bu ülkeler arasında var mıdır? Eğer varsa kaçıncı sıradadır? İşte tüm bu soruların cevapları videoda bulunuyor. İyi seyirler..

Bir Cevap Yazın