Netflix'in En Güzel Yabancı Dizileri: İzlemeyen Kalmasın!

Netflix platformu üzerinden izleyebileceğiniz en güzel yabancı diziler listesini sizler için derledik. Listede bulunan dizilerin tamamı platform üzerinden de yüksek puan alan yapımlardır. Bunun yanında tüm zamanların en iyi yabancı diziler listesi içerisinde de Netflix’te ekrana giren önemli diziler bulunuyor. İşte, Netflix'in iyi dizileri sizlerle!

Netflix'in En Güzel Yabancı Dizileri: İzlemeyen Kalmasın!
Netflix'in En Güzel Yabancı Dizileri: İzlemeyen Kalmasın!
+19
Haber albümü için resme tıklayın

Netflix platformu üzerinden izleyebileceğiniz en güzel yabancı diziler listesini sizler için derledik. Listede bulunan dizilerin tamamı platform üzerinden de yüksek puan alan yapımlardır. Bunun yanında tüm zamanların en iyi yabancı diziler listesi içerisinde de Netflix’te ekrana giren önemli diziler bulunuyor. 

Listemizde bazıları final yapmış bazıları ise hala yayın hayatına devam eden en önemli dizileri bulabilirsiniz. En iyi yabancı dizi kategorisinde bulacağınız izlemesi keyifli olan yapımları sizin için özenle seçtik. İşte, Netflix platformunda ekranlara gelen ve platform üzerinden bulabileceğiniz en kaliteli yabancı diziler.

  1. Love & Death and Robots – IMDb Puanı: 8.8

En güzel yabancı diziler listesinde Netflix’in en önemli yapımlarından biri olan Love & Death and Robots bulunuyor. Platformda ilk sezonu yayınlanan dizinin oldukça farklı bir animasyon yapımı olduğunu söyleyebiliriz.

Dizi içerisinde her biri farklı konuları ve animasyon dilini içeren bölümler bulunuyor. Geleceği tasvir eden bir animasyon serisi olan bu yapımı antoloji türü dizileri sevenlerin mutlaka izlemeleri gerekiyor. 

2. Russian Doll – IMDb Puanı: 8.0

En iyi yabancı diziler kategorisinde Russian Doll isimli kara komediyi de bulabilirsiniz. Oldukça tuhaf bir hikayeye sahip olan dizi, aynı zamanda her bölümünde derin mesajlar da içeriyor. Netflix platformunun en sevilen dizilerinden olan Russian Doll, fantastik ögeleri ile de dikkat çekiyor.

Doğum gününü belli bir noktadan sonra yeniden yaşamak zorunda kalan bir kadın, bu süreçte kendi yaşantısını sorgulamak zorunda kalacaktır. Bu süreçte kendisi ile aynı kaderi paylaşan biriyle de tanışan kahramanımızın hayatı baştan sona değişecektir.

3. The Haunting of Hill House – IMDb Puanı: 8.7

The Haunting of Hill House, özellikle de korku türündeki dizileri sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapımdır. Netflix’in en iyi yabancı dizi sıralamasında da ilk sıralarda yer alan bu yapımı listenize ekleyebilirsiniz.

Kaderlerini baştan aşağı değiştirecek bir eve taşınan kalabalık bir aile, bu evde tuhaf olaylar yaşamaya başlar. Fakat yaşanan olayların psikolojik sebeplerden mi yoksa karanlık güçlerden dolayı mı yaşandığı bilinmemektedir. Bu süreçte pek çok zorluk çeken aile için dönüm noktası olacak bir olay yaşanacaktır.

4. Dark – IMDb Puanı: 8.6

En iyi yabancı diziler sıralaması içerisinde Alman yapımı Dark dizisi de ön plana çıkıyor. Bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden kabul edilen dizi, her bölümü ile beyninizi yakabiliyor. Netflix’in Alman yapımı en popüler dizilerinden olan Dark, 3. Sezonu ile final yapmaya da hazırlanıyor.

Dizide küçük bir kasabada ortadan kaybolan çocukların tüm çabalara rağmen bulunamaması anlatılıyor. Zamanda seyahat ve gerçeklik üzerine kurulu senaryoda şaşkınlık yaşayacağınız pek çok durum bulunuyor.

5. Altered Carbon – IMDb Puanı: 8.2

En güzel yabancı diziler arasında Netflix’in en büyük bütçeli yapımı olan Altered Carbon da sayabiliriz. Dizi ile aynı adı taşıyan roman serisinden uyarlanan bu yapım, bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biri.

Bilinmeyen bir gelecekte ve evrende geçen hikayede insan türünün eriştiği son nokta anlatılıyor. Ölümün ortadan kalktığı bu evrende ölen kişilerin ruhları farklı bedenlerde uyanabiliyor. Altered Carbon, hikayesi ile sizi şaşırtırken aynı zamanda aksiyon sahneleri ile de adrenalini üst seviyeye taşıyor.

6. Mindhunter – IMDb Puanı: 8.5

En iyi yabancı diziler IMDb sıralamasında da üst sıralarda bulunan Mindhunter, Netflix’in en sevilen orijinal içeriklerinden biri. Aynı zamanda bir dönem dizisi de olan Mindhunter, polisiye türünün en iyi örneklerinden biri.

Yetmişli yıllarda geçen hikayede iki FBI ajanının katilleri anlamada kullandığı yöntemlerden bahsediliyor. Gerçek seri katillerin de yer aldığı senaryoda izleyici ekrana kilitleyen pek çok detay bulunuyor. Mindhunter, platform üzerinde yayınlanan ve merakla beklenen başlıca diziler arasında yer alıyor.

7. Ozark – IMDb Puanı: 8.5

Suç dizileri 2018 listelerinde de bulabileceğiniz Ozark, sizi uyuşturucu dünyasında adrenalin dolu bir geziye çıkartıyor. Netflix platformunda yayınlanan ve ilk bölümü ile büyük ilgi gören diziyi suç türü yapımlara ilgi duyanlar mutlaka izlemeli.

Meksika’da bulunan uyuşturucu kartelinin para aklama işine dahil olan bir adamın başında gelen olaylar sizi fazlasıyla etkileyecek. Bu işe tüm ailesi ile dahil olan adamın hayatı bu noktadan sonra bir hayli farklı bir yola evirilecek.

8. Stranger Things – IMDb Puanı: 8.5

En güzel yabancı diziler listemizde Netflix’in bir diğer orijinal içeriği ile devam ediyoruz. Stranger Things, platformda yayınlanan ve büyük ses getiren yapımların başında geliyor. Çocuk oyuncuların da bulunduğu kadrosuyla da dikkat çeken diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Küçük bir kasabada kayıp vakalarının ortaya çıkması ile başlaya hikaye, korkunç bir gerçeğe evirilecektir. Küçük bir çocuğun ortadan kaybolması ve tanınmayan bir çocuğun ortaya çıkışı ile yaşanan tuhaf olayların sonu bir türlü gelmeyecektir. Stranger Things, bilim kurgu ve korku türünün en kaliteli örneklerinden biri.

9. Bojack Horseman – IMDb Puanı: 8.4

En iyi yabancı diziler 2019 listelerinde de dikkati çeken bir yapım olan Bojack Horseman’a bu listemizde de yer veriyoruz. Oldukça keyifli ve dramatik bir animasyon dizisi olan Bojack Horseman, final yapan Netflix dizilerinden biri.

Eski kariyerinde ünlü bir film yıldızı olan Bojack, artık yavaş yavaş unutulmaktadır. Unutulmanın ve eski hayatının depresyonu ile yaşayan kahramanımız, yetişkinler dünyasına ayna tutuyor. Kara komedinin en güzel örneklerinden olan bu diziyi mutlaka listenize eklemelisiniz.

10. The Crown – IMDb Puanı: 8.4

En güzel yabancı diziler kategorimizde bir diğer çarpıcı yapım olan The Crown ile devam ediyoruz. İngiliz Kraliyet Ailesi’nin geçmişinin anlatıldığı bu dizide Kraliçe II. Elizabeth’in hayatı işleniyor. Tüm zamanların en iyi dönem dizilerinden biri kabul edilen The Crown, oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor.

İngiltere Kraliyet Ailesi’nin başına gelen olayların işlendiği yapım, pek çok ödülü de kucaklamayı başarmıştır. Kraliçe II. Elizabeth’in tahta çıkması ile başlayan dizi, Prenses Diana’ya da değiniyor. Diziyi, Netflix platformu üzerinden seyredebilirsiniz.

11. Black Mirror – IMDb Puanı: 8.6

Daha önce İngiliz yapımı bir bilim kurgu dizisi iken Netflix’in bünyesine katılan Black Mirror da ödüllü dizilerden biri. En güzel yabancı diziler sıralamasında başı çeken bu yapım, teknolojinin oluşturduğu distopik evrene sesleniyor. 

Her bölümü farklı bir yönetmen ve oyunculardan oluşan dizide, teknoloji çağının problemlerine değiniliyor. Yakın gelecekte geçen dizinin her bir bölümü izleyici oldukça derinden sarsacak cinsten. Dizinin aynı zamanda Black Mirror: Bandersnatch isimli interaktif bir filmi de bulunuyor.

12. The End of the F***ing World – IMDb Puanı: 8.1

En iyi yabancı diziler 2020 listesinde de bulunan ve ikinci sezonu ile final yapan dizi, Netflix’in popüler orijinal yapımlarından biri. Kısa bölümler halinde toplamda iki sezondan oluşan diziyi bir günde dahi bitirmeniz mümkün.

Ergenlik sancıları çekmekte olan iki çocuğun kaçış hikayesini anlatan yapımda karakterler kendileriniz izleyiciye çok sevdiriyor. The End of the F***ing World de kara komedi türünün en iyi örneklerinden biri kabul ediliyor.

13. Peaky Blinders – IMDb Puanı: 8.5

Amerikan TV dizileri listesinin de en güçlü adaylarından olan Peaky Blinders, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından. 1900’lü yılların başında geçen bir dönem dizisi olan yapımın temelinde suç dünyası yatıyor. 

Dizide, güçlü bir çete oluşumunun İngiltere içerisinde daha da güçlenerek hız kazanması konu ediliyor. İngiliz Hükümeti içlerine dek ulaşmayı başaran çetenin içerisinde dönen olaylar da tüm çıplaklığıyla izleyiciye aktarılıyor. Suç ve dram türünü sevenlerin bu yapıma mutlaka bir şans vermeleri gerekiyor.

14. After Life – IMDb Puanı: 8.5

Kara komedi türünün en önemli temsilcilerinden biri kabul edilen Ricky Gervais imzalı bu yapım da Netflix platformunun en önemli işlerinden. Yakın zamanda ikinci sezonu ile geri dönen dizinin hem ağlatma hem de güldürme özelliği bulunuyor. 

Çok sevdiği karısını kanser hastalığı nedeniyle kaybeden gazeteci bir adam, güç de olsa hayata tutunmaya çalışır. Bu süreçte kendisine yardımcı olan kişileri de görmezden gelen adamın içinde bulunduğu bunalım yer yer komik çıkarımlar sunuyor. After Life, kara komedi ögeleri en iyi şekilde barındıran yapımlardan biri.

15. La Casa de Papel – IMDb Puanı: 8.4

En güzel yabancı diziler denildiğinde ülkemizde ilk aklan gelen yapımlardan biri de La Casa de Papel oluyor. İspanyol yapımı bu dizi, başta ülkemizde olmak üzere tüm dünyada büyük beğeni kazandı. Yeni sezonu ile yeniden ekranlara dönen dizide, büyük bir soygun planı konu ediliyor.

Darphaneyi soymak adına aylardır planlar yapan bir suçlu çetesi, en nihayetinde bu planı devreye sokmayı başarır. Oldukça akıllıca oluşturulan bu plan, ülkedeki tüm dengeleri de alt üst edecektir. 

16. Sherlock – IMDb Puanı: 9.0

En iyi diziler Türk Netflix platformlarında da yer alan Sherlock, gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden biri. Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes karakterinin modern versiyonu için bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Her bir bölümü adeta bir film uzunluğundan olan bu yapım, polisiye diziler arasında ilk sırada yer alıyor. Sherlock ve kadim dostu Doktor Watson’ın maceralarının tamamı sizi Netflix platformlarında bekliyor olacak.

17. Big Mouth – IMDb Puanı: 8.3

Fantastik drama dizileri arasında da bulunan fakat yer yer güldüren de Big Mouth, harika bir animasyon dizi. Netflix’in orijinal içeriklerinden olan bu yapım, ergenliğe giren çocukların yaşadıklarına odaklanıyor.

Yetişkinler için oldukça güzel bir animasyon dizi önerisi olan Big Mouth, keyifli hikayeleri ile sizlere güzel zamanlar yaşatacak. 

18. Narcos – IMDb Puanı: 8.9

En güzel yabancı diziler listelerinde yer alan Narcos, gerçek hikayelerden esinlenerek çekilen yapımlar arasında dikkat çekiyor. Kolombiya’nın en büyük uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi, büyük beğeni toplamıştır.

Uyuşturucu karteli ve karteller arası gelgitleri konu alan dizide Escobar’ın hayat hikayesini de bulabilirsiniz. En iyi suç temalı diziler arasında da olan Narcos, tüm bölümleriyle Netflix platformunda bulunuyor.

19. Breaking Bad – IMDb Puanı: 9.5

Breaking Bad, şüphesiz ki gelmiş geçmiş en başarılı yapımlar listesinde ilk sıralarda bulunuyor. Yayın hakları Netflix tarafından satın alınan bu kült dizinin tüm bölümlerine platformdan ulaşabilirsiniz.

Dizide, kanser hastalığına yakalanan bir kimya öğretmeninin ailesine iyi bir gelecek sunmak adına attığı tehlikeli adımlar konu ediliyor. Kendisini uyuşturucu dünyasının derinliklerinde gezinirken bulan Walter White, bu süreçte eski öğrencisi Jesse Pinkman’dan da yardım alıyor. Breaking Bad, mutlaka izlemeniz gereken en güzel yabancı diziler listesinin başında yer alıyor.

20. Sex Education – IMDb Puanı: 8.4

Sex Education da Netflix’in yeni orijinal içeriklerinden biri. Henüz iki sezonu bulunan dizi, kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başardı. İngiliz komedi dizileri arasında da üst sıralarda yer alan bu diziye çok güleceksiniz.

Cinsellik hakkında bilgi edinmek isteyen bir grup lise öğrencisinin komik ve yer yer dramatik hikayeleri sizi etkileyecek. Cinsellik, ilk aşk ve gençlik konularının yer aldığı bu yapımı da mutlaka listenize eklemelisiniz.

Bu listemizde Netflix’in en çok izlenen yabancı dizileri arasında gösterilen yabancı dizi önerileri derledik. Netflix’in en iyi yabancı dizileri ve popüler yabancı diziler arasında yer alan bu yapımları mutlaka izlemelisiniz. Platformda yer alan popüler bir dizi olan en özel yapımları da listemizde bulabilirsiniz. Bir yabancı dizi olarak hangi yapımı seçeceğinize de bu liste sayesinde karar verebilirsiniz. Netflix dizilerinden bir tanesi olan Unorthodox’u da farklı bir dizi olarak izleyebilirsiniz.

# İNTERNET DİZİLERİ İLE İLİŞKİLİ:

16 May 2020 - 15:00 - İnternet Dizileri --- Okunma

Son bir ayda okuhaber.com sitesinde 273.752 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak OKU HABER Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan OKU HABER hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler OKU HABER editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı OKU HABER değil haberi geçen ajanstır.
Anket Erken seçim olsa hangi adaya oy vermeyi düşünürsünüz?
Hızlı Bul - Tanıtım Yazısı