Berat Albayrak Duyurdu! 1 Milyon Yazılımcı Projesi Ayrıntıları

Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak az önce 1 Milyon İstihdam ismini verdikleri 1 milyon yazılımcı projesinin tamamlandığını duyurdu. Gençlere çağrıda bulunan Berat Albayrak üniversiteli veya liseli fark etmez, gelin ve bu eğitimleri alın dedi.

Berat Albayrak 1 Milyon Yazılımcı Projesi Hakkında Hangi Ayrıntıları Verdi ?

Bugün sosyal medya hesabından video paylaşımında bulunan Berat Albayrak gençlere çağrıda bulundu. İşte konuşmanın ayrıntıları sizlerle.

“Çok kıymetli hanımefendiler, beyefendiler; bugün farklı ama çok heyecan verici bir gündemle karşınızdayız. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Türkiye yazılımı adına tarihi bir kapasite kazandıracak 1 milyon yazılımcı projesi tamamlandı. Dün sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bu proje kapsamında gençlerimize online eğitimle yazılımcı olma imkânı sağlayacağız.”

Yazılım sektörünün geleceğin değil artık bugünün önemli iş alanı haline geldiğini belirten Albayrak, özellikle bu alanda ara eleman açığının çok olduğunu söyledi. Bu alandaki açığı kapatmaya yönelik bu projede başarılı olunursa çok büyük hedeflerin gerçekleşmesinin kolay olacağını belirtti.

1 Milyon İstihdam Projesi Ayrıntıları 

Türkiye’de yazılım alanında çalışan uzmanların çok az olmasından dolayı iş yükünün fazla olduğunu belirten Berat Albayrak, firmaların bu alanda çalıştıracak eleman bulamamasından yakındığını ifade etti.

Toplamda 13 kategori ve 46.742 dakikadan oluşan 31 eğitimin şu anda eğitim portalının da hazır olduğunu belirten Berat Albayrak 1 Milyon İstihdam Projesi ile nitelikli yazılımcı yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

1 Milyon İstihdam Projesi Eğitim Portalında Hangi Dersler Olacak ?

gibi alanlarda derslerin olacağı belirtildi.

Yazılım Eğitimi Sonunda Hangi Alanlarda İş Bulunabilecek ?

Eğitim sonunda sitede özgeçmişlere otomatik kaydolan ilerlemelerin şirketlere açık bir havuz haline getirileceğini belirten Berat Albayrak eğitim sonunda hangi alanlarda iş bulunabileceğini ise şöyle sıraladı;

Gibi alanlarda iş imkanı sağlanabilecek.

Berat Albayrak son olarak sözlerinde gençlere çağrıda bulundu ve evde kaldığınız bugünlerde bu imkanı fırsata çevirebilirsiniz dedi. Yazılım alanında gelişmenin hem kişiye hem de ülkeye büyük katkı sağlayacağını belirten Albayrak tüm gençleri bu eğitimlere katılmaya ve kendilerini geliştirmeye davet etti. Eğitimlerin hemen başlayacağını, siteye girişte bir özgeçmiş doldurulacağını söyledi ve bu projeye başvurunun internet üzerinden olacağını bildirdi.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4224309/berat-albayrak-duyurdu-1-milyon-yazilimci-projesi-ayrintilari