Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Yaşıyor mu? Kim Jong Un’a Ait Uydu Görüntüleri Yayınlandı!

Bir süredir sağlık durumuyla ilgili dünya medyasında söylentilere sebep olan Kim Jong Un yaşıyor mu? Kim Jong Un’a ait uydu görüntüleri yayınlandı. Yayınlanan görüntülerde Kim Jong Un’un treninin geçen haftadan görüntüler kaydedilene kadar yaşadığı bölgede park halinde olduğu kaydedildi.

Kim Yon Un Yaşıyor mu?

Kuzey Kore Devlet Medyası ise Kim Jong Un’un sağlığı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmıyor. Buna rağmen Kuzey Kore’de araştırma yapan 38 North internet sitesinde Kim’in yaşadığı bölgenin uydudan kaydedilen resimleri yayınlandı. 38 North İnternet sitesi yayınladığı uydu görüntülerine rağmen Kim’in sağlık durumuna ilişkin herhangi bir bilgiyi de internet sitesinde yayınlamadı.

Güney Kore İstihbaratı ise başkent Pyongyang’un dışında bir yerde bulunduğu ile ilgili bilgisini tekrarladı. Güney Kore istihbaratı ayrıca Kim’in 15 Nisandan sonra ortaya atılan tüm söylentileri de yalanladı.

Seul’dan ise Kim Jong Un’un sağlığıyla ilgili bilinenden başka bir duruma rastlanmadığı belirtildi.

Kim’in uydu görüntülerinde görülen trenin 21 Nisan 2020 den itibaren Wonsan’da yer alan bir istasyonda park halinde olduğu ifade edildi. Fakat 38 North internet sitesi 15 Nisan da trenin aynı olmadığını belirtti.

Kim Jong Un ile ilgili uydu görüntülerini yayınlayan 38 North internet sitesi:

"Trenin varlığı Kuzey Kore liderinin nerede olduğunun kanıtı değil ve sağlık durumuna ilişkin bir şey göstermez ancak Kim'in ülkenin doğu kıyısındaki elit bir bölgede kaldığına yönelik raporları destekliyor"

sözlerine yer verdi.

ABD eski Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Dannny Russel ise Kuzey Kore liderleri Kim, babası ve büyükbabası ile ilgili yıllardır bu tür söylentilerin gündeme geldiğini fakat ortaya atılarak dolaşan bu söylentilerin asılsız çıktığını ifade etti.

Russel ayrıca sözlerine şu şekilde devam etti:

"Hükümet için çalışırken Kuzey Kore liderlerine ilişkin, ölüm, suikast girişimi, hastalık ve kaza iddiaları içeren çok sayıda istihbarat raporu alıyordum, ta ki onlar yeniden ortaya çıkana kadar".

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4308159/kuzey-kore-lideri-kim-jong-un-yasiyor-mu-kim-jong-una-ait-uydu-goruntuleri-yayinlandi