Cristiano Ronaldo Tarihteki İlk Milyarder Futbolcu oldu!

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, Juventus’tan sezonun sonunda kazandığı 105 milyon dolar ile tarihteki ilk milyarder futbolcu olma unvanına sahip oldu. Ayrıca Forbes dergisinde yer alan 2020 yılının en çok kazanan ünlüleri listesinde dördüncü sıraya yerleşen ünlü futbolcu, milyarder sporcular arasına girdi. Cristiano Ronaldo, gelmiş geçmiş en iyi golfçü Tiger Woods ile emekli bir boksör olan Floyd Mayweather’dan sonra listede adı üçüncü sırada yer alan sporcu oldu.  

Hem Futboldan Hem de Reklamlardan Kazanç Sağlıyor!

Cristiano Ronaldo futbol kariyerine 17 yaşında başlamış ve Spoting CP, Real Madrid, Manchester United’ta forma giyindikten sonra Juventus’ta oynamaya başlamıştı. Bu zamana kadar oynadığı futbol kulüplerinden 650 milyon dolar civarında maaş elde etti. Ayrıca sponsor firmalardan ve reklamlardan da yarım milyar dolar kadar kazanç sağladı.

Juventus futbol kulübü ile sözleşmesi olan futbolcu 2022 yılına kadar 115 milyon dolar kadar daha kazanç elde edecek. Ronaldo’nun Nike ile ömür boyu sponsorluk anlaşması var. Bunlara ek olarak Herbalife, Abbot, Clear gibi markalarda da Ronaldo’nun reklam yüzü olarak anlaşması bulunuyor.

Kendine ait birde CR7 markası bulunan Ronaldo’nun iç çamaşırından ayakkabıya ve parfüme kadar piyasada ürünleri var. İnstagram’da ise 200 milyonun üzerinde takipçisi olan Cristiano Ronaldo, geçmişte adının yazılı olduğu 520 bin formayı da satmıştı. Ve bu satıştan ise 60 milyon dolar kazanç sağlamıştı.

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4809535/cristiano-ronaldo-tarihteki-ilk-milyarder-futbolcu-oldu