Cumhurbaşkanı Erdoğan Hristiyan Vatandaşlar İçin 24 Aralık Noel Mesajı Yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hristiyan vatandaşlarının 24 Aralık Noel Yortularını kutlamak amacı ile anlamlı ve bir o kadar kucaklayıcı bir mesaj paylaştı. Mesajında yer verdiği "Bölgemizdeki farklı kültürleri eşsiz bir zenginlik, medeniyet mozaiğimizin nadide parçaları olarak telakki ediyoruz" söz ile "Hep birlikte mutluyuz" mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hristiyan Vatandaşlara Kucaklayıcı Nitelikteki Noel Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Aralık Noel Yortusu kutlamaları için yaptığı paylaşımda "Bölgemizdeki farklı kültürleri eşsiz bir zenginlik, medeniyet mozaiğimizin nadide parçaları olarak telakki ediyoruz." sözlerine yer verdi. 

“Hristiyan inancına mensup vatandaşlarımızı Noel yortuları dolayısıyla en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.
Yaşadığımız topraklar bin yıllardır barışın ve huzurun, emin insanların yurdu olmuş; din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetilmeden saygı ve sevginin esas alındığı kadim bir medeniyete ev sahipliği yapmıştır.
Bu eşsiz kadim medeniyetin mensupları olarak bizler, bölgemizdeki farklı kültürleri eşsiz bir zenginlik, medeniyet mozaiğimizin nadide parçaları olarak telakki ediyoruz.
Tarih boyunca kurduğumuz devletlerde nasıl bir ve beraber yaşayıp topraklarımızı kalkındırdıysak, bugün ve gelecekte de farklılıklarımızı zenginlik görüp, karşılıklı saygıyla geleceğimizi daha müreffeh olacak şekilde inşa etmeye azmedeceğiz.
Hristiyanlığın farklı mezhep, gelenek ve kiliselerine bağlı Hristiyan vatandaşlarımızın, kendi inançları doğrultusunda kutladıkları Noel yortularının, Türkiye’deki dayanışma ikliminin gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere, tüm Hristiyan aleminin Noel yortusunu bir kez daha tebrik ediyor, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5920426/cumhurbaskani-erdogan-hristiyan-vatandaslar-icin-24-aralik-noel-mesaji-yayinladi