Bodrum'da "Artemisia" Denize İndirildi

Bodrum'da kürek teknesi Artemisia törenle denize indirildi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın aralarında bulunduğu törende Başkan Aras, Bodrum'da su sporlarına diğer yerlerden daha fazla önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Eski Milli Sporcu Celal Gürsoy'a Teşekkür  

Bodrum Bitez Özgür Plaj'da düzenlenen törende konuşan Aras, ilçede tekne sporunun yaygınlaşmasına katkısı olan eski Milli Sporcu Celal Gürsoy'a teşekkürlerini sundu. Aras;

Özellikle Bodrum’da yaşayan insanlar için kürek çok uygun bir spor dalıdır. Türkiye’de milli takımlar seviyesinde 65 yılını bu spora adayan Celal Gürsoy'un burada olması bizim için bir şanstır. Büyük bir başarı göstererek 157 sporcuyu bünyesinde toplamış yine gençleri de bir taraftan yetiştiren bir hocamızdır. Bodrum gün geçtikçe büyüyor ve  insanların sosyal ihtiyaçları her geçen gün ön plana çıkmakta. Bunun için de en uygun alan olan, üç tarafı denizlerle çevrili yarımadamızda su sporlarına çok önem vermek durumundayız. Bununla ilgili yelken kulüplerimiz var, çok önemli görevler yapıyorlar. Dünya şampiyonları Avrupa şampiyonları çıkartıyorlar. Yine Bitez'de, bir motorsuz su sporları merkezini kazandırmak için çalışmalar sürüyor. Biz de, belediye olarak diğer branşlarda da elimizden gelen desteği veriyoruz. dedi.

İsmi Artemisia Oldu

Celal Gürsoy, teknenin isminden bahsederek

Halikarnas’ın tarihinde en önemli şahıs Artemisia. 1. Artemisia cengaver bir amiral, tarihin ilk kadın amirali.  2. Artemisia ise Mausoleum’u inşa eden, Bodrum’u Rodoslulardan kurtaran, çok tanınmış önemli bir şahsiyet. Biz de Artemisia adını vererek kulübe yakışır bir isim vermiş olduk dedi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6527189/bodrum-kurek-tekne-artemisia-3001