Bu Tuğlalar Depremden Koruyor

Bu Tuğlalar Depremden Koruyor [videopress Ya97Oen0] İspanyol mimar Pablo Campos Lopez tarafından geliştirilen ve uygulanan birbirine kenetlenen tuğla sistemi ile depremden korunmak artık çok kolay. Özellikle deprem bölgesinde bulunan İspanya,..

Bu Tuğlalar Depremden Koruyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Bu Tuğlalar Depremden Koruyor

[videopress Ya97Oen0]

İspanyol mimar Pablo Campos Lopez tarafından geliştirilen ve uygulanan birbirine kenetlenen tuğla sistemi ile depremden korunmak artık çok kolay.

Özellikle deprem bölgesinde bulunan İspanya, mimari açıdan kendini geliştirmek zorunda olan ülkeler arasındadır. İspanyol mimar Lopez, son günlerde adından sıkça bahsettirir olmuştur.

Harç Gerekmiyor

Birbirine kenetlenen tuğlalar, bir arada durabilmek için harca ihtiyaç duymuyor. Bilgisayar ortamında tasarlanarak uygulamaya konan tuğlalar, birbirini sıkıca tutma özelliği taşıyor. Bu da kolayca dökülmesinin önüne geçiyor.

Dayanıklı

Dayanıklı ve kalın malzemeden üretilen özel tasarım birbirine kenetlenmiş tuğlalar, İspanya başta olmak üzere dünyaca ün salmış durumdadır.

İspanyol mimar Pablo Campos López tarafından bilgisayar ortamında tasarlanan bu tuğlalar anahtar-kilit modeliyle birbirine kenetleniyor. Duvar örülürken harç gerektirmiyor. Deprem sırasında da birbirine destek olarak özel bir direniş gösteriyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.