2017 Yılında Duyurulan Yerli Otomobil Aralık Ayında Geliyor

Sık sık gündeme gelen adını her zaman duyuran ancak tasarımı ile ilgili hiç bir görüntüye sahip olur ve yerli otomobil hakkında bakan varank açıklamada bulundu, yerli otomobil Aralık ayında tanıtılacak ve tasarımları Aralık ayında halka açık hale getirilecek.

Yerli Otomobil ile İlgili İlk Duyuru 2017 Yılında Yapıldı


Türkiye'nin girişimci otomobil grubu tarafından yürütülen ve yerli otomobil projesi olarak isim görmüş projenin yapımına 2017 yılında başlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "5 babayiğit" olarak kamuoyuna açıklanan şirketler devlet desteği ile bir iştirak oluşturmuşlardı.

O zamandan bu zamana kadar yaşanan köklü gelişimler ile şirketler ve TOGG proje üzerinde önemli yol kat etmişti, proje hakkında o yıldan bu güne kadar sık sık açıklamalarda bulunuldu geçtiğimiz haftalarda da yerli otomobilin ilk fabrikasının Gebze'de kurulacağı açıklandı.

Yerli Otomobil Cadillac BLS Modeline Benzetiliyor 


Şu ana kadar yerli otomobilin tasarımı ile ilgili ortaya pek çok iddia atıldı bunlardan ilki proje daha yeni duyurulmuşken otomobilin Cadillac BLS modeline benzetilmiş olmasıydı. Bunların yanı sıra Hacettepe üniversitesi bünyesinde de elektrikli spor otomobilleri üzerinden başarılı prototipler tasarlanmıştı.

Aracın Aralık Ayında Gösterilmesi Bekleniyor

Aralık ayında gösterileceği iddia edilen araçların elektrikte olması bekleniyor, Varank'ın açıklamalarından yola çıkarak Aralık ayında çıkacak araçların bir ön gösterim aracı olduğu anlaşılabiliyor, bu araç sürümleri satışa çıkacak Nihai sürümler olmayabilir. Ortaya atılan birçok iddiaya rağmen henüz net bir fikir elde edilmedi Aralık ayında da az bir zaman kaldı yerli otomobili öğrenmemize az kaldı gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: Volvo Elektrikli Arabası Volvo XC40 Recharge’ı Tanıttı

- OKU HABER, Bilim ve Teknik bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442634/2017-yilinda-duyurulan-yerli-otomobil-aralik-ayinda-geliyor