Dünyanın En Zengin İnsanı Bulaşıklarını Kendisi Yıkıyor!

Dünyanın En Zengin İnsanı Bulaşıklarını Kendisi Yıkıyor!

Geçtiğimiz yıl dünyanın en zengin adamı seçilen Jeff Bezos, Amazon alışveriş sitesinin sahibi olması ile bilinen Amerikalı iş adamıdır. 150 milyar dolarlık serveti olan Bezos, evinde akşamları bulaşıklarını kendisi yıkıyor. 

 

İnternet alışveriş devi olan Amazon’un 1995’te kurulmasını sağlayan ünlü iş adamı, son iki yılda sahip olduğu serveti iki kat katlamayı başardı. Peki, Jeff Bezos, günlük hayatta neler yapıyor? Rutin hayatı nasıl?

 

Alarm Kurmuyor!

Jeff Bezos herhangi bir şekilde uykusunu sınırlandırmıyor. Alarm kurmadan, vücudu ne zaman dinlenirse o zaman uyanıyor. Ve o zaman kalkıyor. Asla az uyku iyidir, düşüncesine uymuyor. En az 8 saat uyuduğunu defalarca belirtiyor. 

 

Ailesinden Ödün Vermiyor!

Çok çalışkan bir iş adamı olduğu dünyaca bilinen Bezos, ailesiyle vakit geçiriyor, onları işin ardından kalmak zorunda bırakmıyor. Güne eşi Mackenzie Bezos ile kahvaltı ederek merhaba diyor. Öğlen vaktine kadar çocuklarıyla zaman geçirerek onların da babalarının işinin arkasında kalmasına izin vermiyor. 

 

Toplantıdan Hoşlanmıyor!

Bezos hayatı boyunca toplantılardan hoşlanmayan bir iş adamı olarak göz önüne gelmektedir. Amazon’un diğer ortakları ile bile yılda 6 kere buluşmamaktadır. 

 

Bulaşık Yıkıyor!

Akşam eve döndüğünde ise çocukları ve eşi ile yediği yemeğin bulaşıklarını bizzat kendisi yıkıyor. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3443159/dunyanin-en-zengin-insani-bulasiklarini-kendisi-yikiyor