En Beğenilen Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri 2020 yılında yine en gözde seçimler arasında yer alıyor. Sokakta en sık karşımıza çıkacak olan kadın ve erkek uzun saç modelleri nasılmış daha yakından tanımak ister misiniz? Uzun saç bakımı ve gelişimi oldukça zordur. Zahmetli bir bakım sürecinin akabinde sokakta yürürken herkesin saçlarınıza hayran kalması yorgunluğunuzu alıp götürecektir.

Seçtiğiniz uzun saç modeli sizin duruşunuzla beraber kişiliğinizi yansıtacaktır. Kişilikte asilik, başkaldırış dahil bütün tepkiler ile sessizliğiniz saçınızla beraber etrafınıza mesaj gönderecektir. O halde erkeklerde ve bayanlarda seçilen model için “direk kişiliği yansıtan en önemli tarz belirleyicidir” demek yanlış olmaz.

En Beğenilen Uzun Saç Modelleri Kadın


En beğenilen uzun saç modelleri kadın listelerinde birbirinden güzel ve vazgeçilmez şekiller yer alıyor. Bu modeller arasında en doğru seçimi yapmak için öncelikle yüzünüze ve ten renginize en uyumlu modeli seçmeniz gereklidir. Bu sayede en başarılı sonuca varmanız mümkündür. İşte sizler için seçtiğimiz en beğenilen uzun saç modelleri:


Değişik ve şık bir saç modeli her zaman kadınlar için en çok tercih edilen modellerdendir. Güzel bir topuz ile toparlanmış bir saç ve çevresini saran güzel bir saç örgüsü… Oldukça güzel bir görüntü değil mi?

Saçlar kişiliği yansıtır demiştik! Buna bir de duyguların yansımasını eklersek; saçlarınızda duygusallık ve romantizmi okuyabileceğiniz model dalga örgüsüdür. Oldukça duru bir şıklık ile kıyafetinize yakışacak saç modelidir.

Her şeyin doğalını severim diyen asi ruhlu bayanlar için en güzel seçimimiz doğal dalgalı saçlar! Özgürlüğüne düşkün ve rahatlığı sevenlerin en çok beğendiği saç modelidir.

Yıllar yılı asaletin ve sade şıklığın temsilcisi at kuyruğu saç modeli olmuştur. Bu saçlar özellikle çalışan bayanların gözdesidir.

Saçlarım derli toplu olsun ama duruşu herkesi etkilesin diyenlerin seçimi elbette balıksırtı saçlardır.

Son yıllarda özellikle trendleri takip edenlerin en çok tercih ettiği değişik örgüler yine en çok beğenilenler arasında yerini almıştır.

Saç diplerinin tane tane görüldüğü örgü saç modelidir. Saç dibine en yakın ayarlanan modeldir.

Uzun saçlar arasında saçın at kuyruğu yapıldıktan sonra enseye yakın olan kısmın kazınarak şekil verilmesi sonucu ortaya çıkan bir modeldir.

Doğal bukleler ile herkesin etkilendiği muhteşem kıvırcık saçlardır. İlk etapta Afrikan saç modellerini andırdığı için Afro Dalga ismi verilmiştir. Kim Kardashian'ın saçları gibi muhteşem bir afro dalgaların olduğu modeldir.

Uzun saçlar için en zahmetli örgü şeklidir. İncecik uzun örgülerle saça şekil verilir.

Farklı saç aksesuarları uzun saçlara kullanarak farklı bir hava oluşturabilir.

En Beğenilen Uzun Saç Modelleri Erkek

Tabi, bayanlar kadar erkekler için de trend uzun saç modelleri vardır. En beğenilen uzun saç modelleri erkek seçenekleri arasında şu modeller ilk sırada yerini almaktadır:

Her koşulda erkeklerin tarzını en güzel ortaya koyan saçlardır. Saçlara havalı ve hareketli bir görünüm vermek için katlı kesim oldukça başarılı bir seçim olacaktır.


Uzun saç modelleri erkek sitillerinde saçın üst kısmına at kuyruğu yapılır. Bu sitil özellikle klasik spor tarzlar için vazgeçilmezdir.


Dağınık ve doğal görünümlü saçlar ile harika bir duruşa sahip olmak isteyen erkeklerin başarılı seçimi sörfçü saç modelidir.


Özellikle resmiyet açısından kullanımı uygun görülen at kuyruğu beylerin de seçimleri arasında oldukça başarılı bir seçimdir.


Saçları ile klasik tarzın en havalı olmak isteyen erkeklerin en başarılı seçimi yandan ayrı havalı katlı saç kesimleridir.


Uzun saç modelleri erkek seçimlerinde sonuncu stilimiz geriye doğru taranan saçlardır. Her mevsim her yerde en çok tercih edilen erkek saç modelidir.


Uzun Saç Modelleri Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun saç modelleri bakımı oldukça önemlidir. Uzun saçı taşımak ne kadar önemli ise sağlıklı bir saç büyümesi de o kadar önemlidir. Hacimli uzun saçlar için olmazsa olmaz bakım önerileri şu şekilde sıralanabilmektedir:

Uzun Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi

Vereceğimiz bu uzun saçlar için saç bakım maskesi pek çok kadının bilmediği bir maskedir. Fakat üç ile altı ay arasında saçları fevkalade güzel ve ipeksi taranılabilir hale getirir. Ayrıca saçlara muhteşem bir ışıltı ve parlaklık verir. Tamamen doğal olan bu saç bakım maskesi saçlarınızın kırılmasını önler, kırık olan saçları da onarır ve yeniden yapılandırır.

Çoğunlukla şampuan reklamlarında gördüğümüz o muhteşem saçlarda kullanılan maskelerden birisi budur. Maske ile yapılan uygulama kolay bir uygulama olduğu için evde rahatlıkla yapılabilir. Zaten bu maskeye ev maskelerinden birisidir diyebiliriz.
Şimdi hacimli ve doğal bir uzun saça sahip olabilmeniz için uygulayabileceğiniz bu saç bakım maskesi için tarifimizi verelim.

Saç maskesi tarifi

Saç maskesinin uygulanışı


Normal olarak dökülen uzun saçında güçlenmesini sağlayacağı için kısmen saç dökülmesini de 3- 6 ay arasında devamlı olarak engelleyecektir. İyi sonuç veren bu maskeyi aynı zamanda kısa saçlı bayanlar uygulayabileceği gibi ve hem uzun saçlı hem de kısa saçlı erkeklerde uygulayabilirler. Uzun saçların kırıklarını aldırmak için uzun saç kesimi sonrasında uygulanması daha iyi olacaktır. Saç rengi doğal olmayan boyalı saçlarda da bu maske kullanılabilir.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3608566/en-begenilen-uzun-sac-modelleri