Cübbeli Ahmet Hoca: Dini Konularda İtilafa Düşersek Atatürk'ün Kuran Tefsiri Yaptırdığı Elmalı'lı Hamdi Kitaplarına Başvuruyoruz

CNN Türk ekranlarına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca ( Ahmet Mahmut Ünlü ) Nedim Şener tarafından sorulan Atatürk ile ilgili konuşmasını işaret eden soru ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. "Ben Atatürk'e dindar demiyorum. Şeyh demiyorum. " sözlerini söylerken, kendisinin medyada yanlış anlaşıldığını ifade etti.

" Ben aleyhinde konuşulmaması gereken, milli bir devlet kurucusu ve bir lider olduğu, bunun aleyhinde konuşulmasının kimseye bir fayda getirmediği..."

konusunu anlatmaya çalıştığını ifade ederken, dini konularda itilafa düştüğünde Atatürk'ün Kuran tefsiri yaptırdığı Elmalı'lı Hamdi kitaplarına başvurduklarını anlattı. Bu süreçte gençlerin kendisinden soğutulmaya çalışıldığını da anlatan Cübbeli Ahmet Hoca, yanlış anlaşıldığını bir kez daha anlattı. Hakan Bayrakçı, Ahmet Hakan, Cübbeli Ahmet Hoca ve Nedim Şener 'in bir arada olduğu programda bu konudaki gerçek belgeleri anlattı. 

- OKU HABER, Tarih bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5349852/cubbeli-ahmet-hoca-dini-konularda-itilafa-dusersek-ataturkun-kuran-tefsiri-yaptirdigi-elmalili-hamdi-kitaplarina-basvuruyoruz