Sözde Şike Davası Sonuçlandı! Aziz Yıldırım Dahil 19 kişi Beraat Etti!

Daha önce İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde alınan kararın bozulması sonucu, tekrar açılan ve bu kez Çağlayan Adliyesi'nde görülen " Futbolda Sözde Şike " davası sonuçlandı. 20 sanığın yargılandığı davada, içinde Aziz Yıldırım 'ın da olduğu 19 kişinin beraatine karar verildi. Hakan Karaahmet için ise 6 bin TL para cezası verildiği açıklandı. 

Futbolda Sözde Şike 3 Temmuz Süreci 19 Beraat ile Sonuçlandı

19 sanığın beraat kararının alındığı İstanbul Çağlayan Adliyesi duruşma salonunda "Yaşa Fenerbahçe" tezahüratları yapılırken, dava salonunda sevinç duygusu hakimdi. Duruşmaya katılan kişiler arasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve eski kulüp başkanı Aziz Yıldırım da bulunuyordu. Fethi Pekin , Burak KızılhanŞekip MosturoğluÖnder Fırat , İlhan Ekşioğlu , Ali YıldırımCenk Başak ve avukat Naim Karakaya 'nın da içinde olduğu toplam 20 kişi yargılanırken, mahkemeden 19 beraat kararı çıktı. 

Sözde Şike Davası Sonuçlandı! Aziz Yıldırım Beraat Etti

20 sanığın yargılandığı davada beraat eden 19 kişi içinde Aziz Yıldırım da bulunuyor. Beraat kararlarının ardından salonda yankılanan "Yaşa Fenerbahçe" çığlıkları ise güne damgasını vuran bir diğer olay oldu. 

Şekip Mosturoğlu Beraat Etti! Yaşa Fenerbahçe Paylaşımı Yaptı

Fenerbahçe eski yöneticileri arasında bulunan Şekip Mosturoğlu Twitter sosyal medya hesabı üzerinden mutluluğunu ifade eden bir paylaşımda bulundu: 

“Beraat ettik. Gözümüz aydın. Davamıza ilk günden bugüne kadar destek olan herkese şükranlarımı sunarım. Yaşa Fenerbahçe” 

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5680817/sozde-sike-davasi-sonuclandi-aziz-yildirim-dahil-19-kisi-beraat-etti