Çav Bella Davasında Beraat Eden Banu Özdemir: Sadece İlahi Adalete Değil, Adil Hakimlere de Hesap Verecekler

İzmir’deki bazı camilerin hoparlörlerinden Çav Bella Marşı’nın çalınması sonrasında sosyal medya paylaşımı yapan eski Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir hakkında dava açılmıştı. Yargılama sonrasında karar belli oldu ve Banu Özdemir için beraat kararı çıktı. Karar sonrasında Banu Özdemir bir açıklama yaparak ‘’Adalet treni er ya da geç gideceği yere varır. Her şeye rağmen Türkiye’de hakimler var’ dedi.

Çav Bella Davasında Beraat Eden Banu Özdemir Açıklama Yaptı

İzmir’de bazı camilerin hoparlörlerinden Çav Bella Marşı’nın çalınması anını sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşan Banu Özdemir hakkında mahkeme süreci başlatılmıştı. Mahkemenin savcısı, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden konu ile ilgili olarak rapor hazırlamasını istemiş, raporda paylaşımın ‘toplumda infial yaratmadığı’ verilerine karşı çıkmıştı. Ancak mahkemede Banu Özdemir için beraat kararı çıktı. Beraat kararının belli olmasından sonra CHP’li Banu Özdemir, açıklamasındaki şu cümlelerle dikkat çekti:

"Adalet treni er ya da geç gideceği yere varır. Her şeye rağmen Türkiye'de hakimler var. Türkiye'de her şeye rağmen mesleğini vicdanıyla ifa eden tarafsız kamu görevlileri var. Asılsız itham ve iftiralar ile saldıranlar sadece ilahi adalete değil, adil hakimlere de hesap verecekler."

Banu Özdemir: Dayanışma Gösteren Herkese Teşekkür Ederim

Hiçbir suçu olmamasına rağmen 7 ay boyunca tutuksuz yargılanan ve iftiraya uğradığını belirten Banu Özdemir, Çav Bella davası sürecinde kendine destek olan ve dayanışma gösteren herkese de teşekkür etti. Cumhuriyet Halk Parti’li olmakla guru duyduğunu söyleyen Özdemir, teşekkürünü şu sözlerle dile getirdi:

"Şahsım üzerinden yapılan bu örgütlü saldırıda, vermiş olduğumuz hak ve onur mücadelesinde, bana yürekten inanarak Türkiye'nin ve Dünya'nın dört bir yanından desteklerini ileten, dayanışma gösteren herkese çok teşekkür ederim."

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5875326/cav-bella-davasinda-beraat-eden-banu-ozdemir-sadece-ilahi-adalete-degil-adil-hakimlere-de-hesap-verecekler