10 Ekim Ankara Tren Garı Katliamı Davasının Mahkeme Heyeti Değişti

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 10 Ekim Ankara Tren Garı Katliamı davası firari sanıklar nedeniyle devam ederken, mahkemede göre alan heyet tamamen değişti. Katliam mağduru aileleri temsil eden avukatlar ise yazılı bir açıklama yaparak son durumu kamuoyuna açıkladı:

“Katliamın sorumluları ile hesaplaşma inadımızın yargı ayağındaki tüm muhatapları siyasal iktidar tarafından tek tek dosyadan uzaklaştırılmıştır”

10 Ekim Ankara Tren Garı Katliamı Davası Mahkeme Heyeti Değişti

IŞİD tarafından 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı'nda yapılan katliam ile ilgili olduğu tespit edilen firari sanıkların bulunması nedeniyle dava görülmeye devam ediyor. Tren Garı katliamına bakan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ise tamamen değişti. Önce Mahkeme Başkanı Selfet Giray Yargıtay'a atandı. Terine heyetin bir başka üyesi Ömer Ünal getirildi. 

Mahkeme Heyetine Tek Tek Görev Değişikliği Yapıldı

Mahkeme yeni Başkanı Ömer Ünal ile birlikte heyette yer alan Erhan Karakaya ve Savcı Adnan Gümüş de mahkeme heyetinden alınarak başka görevlere yerleştirildi. Ömer Ünal Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılıklarına yerleştirilirken, savcı Adnan Gümüş Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atandı. 

10 Ekim Ankara Tren Garı Katliamı Mağdurları Avukatları Açıklama Yaptı

Yapılan görev değişiklikleri hakkında açıklamada bulunan mağdur avukatları şu sözlere yer verdi:

“Bu kararla 4 yılı aşkın süredir peşine düştüğümüz, katliamın sorumluları ile hesaplaşma inadımızın yargı ayağındaki tüm muhatapları siyasal iktidar tarafından tek tek dosyadan uzaklaştırılmıştır.” 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5935352/10-ekim-ankara-tren-gari-katliami-davasinin-mahkeme-heyeti-degisti