Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Milletvekili Özkoç'a 250 Bin TL'lik Manevi Tazminat Davası Açtığını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında manevi tazminat davası başlattı. Erdoğan hakkında "Habur Sınır Kapısı'ndan teröristler geçerken senin aklın neredeydi? Bizim çocuklarımız şehit düştü. Sen evlatlarını askere bile göndermedin. Ne yaptın? Bu ülkedeki ölen askerlere neden 'kelle' dedin? " söyleminde bulunan Özkoç adına 250 bin TL değerinde tazminat davası açıldı. 

Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Hakkında Tazminat Davası Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında "askerlerimizin ölmesine neden olmakla itham etmiş olmak" suçlaması ile CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'a manevi tazminat davası açıldı. Dava ile ilgili açıklama yapan avukatlar ise şu ifadelere yer verdi:

"Askerlerimizin katledilmesine sebep olmakla, katledilen 3 milyon 750 bin Müslüman kanı eline bulaşmış olmakla, PKK’ya hendekleri kazmak için izin vermekle, hendek kazdırtmakla, PKK terör örgütünü Türkiye’ye aldırmakla, PKK ile anlaşıp Öcalan’la anlaşıp valilere emir verip de askerimizin ölmesine neden olmakla itham etmiş ve bu suretle Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ve itibarını zedeleyecek söylemlerde bulunmuştur"

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Ne Demişti?

TBMM'de yaptığı konuşma ile büyük bir tartışmaya neden olan Özkoç hakkında dava açılmasına neden olan açıklama şu şekilde idi:

"Sayın Hatip, eğer Recep Tayyip Erdoğan'a bir soru sormak istiyorsan şöyle sor, ‘Sen PKK'ya hendeklerin kazılması için neden izin verdin de askerlerimizin ölümüne sebep oldun?’
Sen, daha sonra, Recep Tayyip Erdoğan'a bir soru sormak istiyorsan ‘Habur Sınır Kapısı'ndan teröristler geçerken senin aklın neredeydi? Bizim çocuklarımız şehit düştü. Sen evlatlarını askere bile göndermedin. Ne yaptın?’ diye sor.
Sen, eğer Recep Tayyip Erdoğan'a bir şey sormak istiyorsan -az önce gülüyordun ya, şimdi de gül- ‘Amerika Birleşik Devletleri'nde 3 milyon 750 bin Müslüman'ı katledenlerin -ellerin- o kanın içine eş başkanlıkla niye bulaştı?’ diye sor?
Millet yoksulluk içerisinde, fakir fukaralık içerisinde yaşıyorken ‘Sen, kendin bir apartman dairesinden çıktın, şimdi sarayda oturuyorsun. Bu intihar eden insanların hesabını nasıl vereceksin?’ diye sor.
Sen, eğer Recep Tayyip Erdoğan'a bir soru sormak istiyorsan ‘Türkiye Cumhuriyeti -burada, bu millet içerisinde yaşayan insanlar- İslam dünyası tek tek yok olurken Amerikan Coni'lerine neden 'Yılbaşınız kutlu olsun' dedin?’ diye sor.
Onun için, sen, eğer bir soru sormak istiyorsan Recep Tayyip Erdoğan'a ‘Bu ülkedeki ölen askerlere neden 'kelle' dedin? Onlar bizim evlatlarımızdır’ diye sor."

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6059930/cumhurbaskani-erdogan-chp-milletvekili-ozkoca-250-bin-tllik-manevi-tazminat-davasi-actigini-acikladi