İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Düzenlendi 50 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi

İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 26 kilo 900 gram eroin, 22 kilo 680 gram metamfetamin ve 20 kiloya yakın kimyasal madde ele geçirilirken, 3 şüpheli yakalandı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından  Esenler, Bayrampaşa ve Esenyurt ilçelerine uyuşturucu operasyonu düzenlenerek uyuşturucu ticareti ile bağlantılı olan ikisi yabancı uyruklu 3 kişi yakalandı.

Ekipler tarafından 26 ve 28 Ocak tarihlerinde yapılan operasyonlarda, N.D. isimli şüpheli ile Suriye uyruklu H.K. ve A.D.E.B. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. 

Adreslere yönelik gerçekleştirilen aramalarda  26 kilo 900 gram eroin, 22 kilo 680 gram metamfetamin, 17 kilo 860 gram aseton, 1 kilo 320 gram hidroklorik asit maddesi ele geçirildi.

Operasyon sunucu yakalanan şüpheliler Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden N.D. isimli şüpheli 27 Ocak'ta tutuklanarak ceza evine gönderilirken, Suriye uyruklu H.K. ve A.D.E.B. isimli şüpheliler ise 29 Ocak'ta tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6348639/istanbulda-uyusturucu-operasyonu-duzenlendi-50-kilo-uyusturucu-ele-gecirildi