Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Yanıt Geldi, Sen Bunlara Layık Değilsin

Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AKP 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yapan Erdoğan, önemli başlıklar hakkında açıklamalarda bulundu.  Chp’nin demokraside attıkları adımları engelleme çabası içinde olduklarını belirten Erdoğan eski gazeteleri karıştırdığında bunun görüleceğini söyledi.

AKP 7. Olağan İl Kongresi Başlıkları

Çok sayıda konuda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öne çıkan başlık sıralaması  şöyle:

1.       Ak Parti Çatısı Altında Ülkeye Hizmet Etmek İsteyenlerin Sayısı Artıyor

Tedbirlere uyarak kongreler sürdürülüyor diyen Erdoğan, demokrasi alanında önemli adımlar atıldığına vurgu yaptı.

İnsanlığın sağlığını riske atmadan AK Parti milletimizin birliğini, beraberliğini en güçlü şekilde muhafaza eden siyasi partidir. Kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongrelerine çamur atmasını tebessümle karşılıyorum.

2.       Sana Bakanımı Gönderiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına değinen Erdoğan 13 şehitle alakalı ithamların yüzsüzlük olduğunu söyledi. Sorumlu arayan CHP’nin 6 senedir şehitleri yakından takip eden AKP iktidarını nasıl sorguladığına dikkat çekti.  

Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin. 

Erdoğan’ın kendi kişisel kamu alanları olarak kurumları değerlendirmesi ilgi çekerken açıklamalarda sert ifadelere yer verdiği görüldü. Erdoğan, CHP’yi teröristlerle el ele kol kola yürümekle suçladı. Parti olarak şehit babalarının asaleti ile yol aldıklarına dikkat çekti.

3.       Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne İftiralar Atan Siz Değil Miydiniz?

Kılıçdaroğlu’nun AKP’nin attığı adımlardan habersiz olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin yoksulluktan başka bir şey sunmadığını ve bunun da gazetelerde görüldüğünü söyledi. Kamuda başörtüsüne serbestlik geldiğinde bunu engellemek için Danıştay’a koşan partinin de CHP’nin kendisi olduğunu ekledi.

4.       Anayasa Mahkemesi'ne Başvuran Bizzat Sen Değil Miydin?

AKP’nin yaptığı hizmetleri kötüleyen CHP’ye dikkat çeken Recep Tayyip Erdoğan şehir hastaneleri, katsayı zulmü gibi konulara değindi. Ankara'da Malazgirt Bulvarı'na, yapılan tünel ve yeni köprülere karşı çıkanların CHP olduğunu ifade etti.

5.       Bay Kemal Dündar'ı Selo'yu Savunuyor

Millet CHP'nin takoz siyasetini gayet iyi biliyor diyen Erdoğan, güzel ülkeyi geleceğe taşıma gayretinde olduğunu vurguladı. Tükenmiş bir muhalefet yapısı nedeniyle kendi yüklerinin daha da ağırlaştığına değindi. Akp’nin Türkiye'ye dair hedefleri olduğu ve teröristleri savunmak gibi bir dertleri olmadığını söyledi. Konuşmasının devamında Erdoğan;

Kibri, böbürlenmeyi kapımıza asla yaklaştırmayacağız. Sevincinde tasasında iyi ve kötü gününde bize oy versin vermesin, tüm vatandaşlarımızın bugün olduğu gibi yanında olacağız. Gariplerin kapısını biz çalacağız, yetimini öksüzün başını biz okşayacağız.

6.       Abd'de Maske Bulamıyorlar

Türkiye’de salgının ilk gününden itibaren sahipsiz vatandaş bırakmadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılamaların da hızla devam ettiğini ekledi. 5,2 milyon kişinin kampanya dahilinde yoğun şekilde aşılarını olduğunu belirtti. ABD ve batının birçok ülkesinde maske bile bulunamadığını vurguladı.

 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6504009/erdogandan-kilicdarogluna-yanit-geldi-sen-bunlara-layik-degilsin