CHP'li Kuşoğlu: Son Seçimleri Nasıl Kazandıysak, Yine Kazanacağız

CHP Örgüt ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın organize ettiği toplantıya; Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Bülent Kuşoğlu, Murat Emir, Nihat Yeşil, Tekin Bingöl ve il ve ilçe başkanları katıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da ev sahibi olarak eşlik etti.

''İlk İşimiz Başkent'teki Belediye Sayımızı Arttırmak''

Açılış konuşmasını CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı yaptı. Akıllı, ilk olarak hedeflerinin belediye sayılarını yoğunlaştırmak olduğunu söyleyerek şu şekilde devam etti:

"İnsanları yalnızlaştıran bu köhne düzene karşı insan onurunu savunan tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. 25 yıllık bir belayı defeden Başkent'imizin il başkanı olarak bu salonda sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Yoğunlaştığımız birkaç gündem var. İlki Başkent'teki belediye sayımızı artırmak" 

''2019 Seçimlerini Biz Kazandık''

İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, son seçimlerde yaşanan başarıyı tekrar edebileceklerinin altını çizerek ekledi:

"Siyaset iktidar olmak için yapılır. Biz de iktidar adayı en büyük partiyiz. Farklı gerekçemiz daha var. Demokratik değerleri ve Cumhuriyet değerlerini korumak. Bunlar önemli ölçüde  hasar gördü. Hem iktidar yolunda mücadele ediyoruz hem demokrasi değerlerini yerli yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Zor bir dönem geçiriyoruz. Hep beraber mücadele içindeyiz. Peki, bu ikili hedefimize ulaşabilecek miyiz?
Hiç şüphe yok ulaşacağız. Çünkü biz kurucu partiyiz, demokrasiyi taçlandıran partiyiz. Neden umutluyuz? Çünkü 2019 seçimlerini biz kazandık. Zaman zaman umutsuzluklar telaffuz ediliyor. 2019 seçimlerini kazandık. Sıkıntıya giren bir iktidar var. 'Onlar kaybediyor da bizim artıyor mu?' Bu kadar gergin ve kutuplaşmış siyasette hemen o tarafın oyları düştüğünde bu tarafın artmaz. O kararsızlığı hemen aşmamız lazım. Bunun gayreti içindeyiz. Nasıl en son seçimlerde bunu başardıysak, şimdi de başaracağız."

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6616879/chpli-kusoglu-son-secimleri-nasil-kazandiysak-yine-kazanacagiz