Tunceli Belediyesi'nde İşçilere Regl İzni ve Yüksek Lisans Desteği

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Genel İş Sendikası ile yaptığı toplu iş sözleşmesi imzaladı. Belediye işçilerine ve özellikle kadınlara pek çok hak tanınmasından dolayı belediye çalışanları memnun kaldı. Belediye işçilerinden Özgür Akkaya şu sözlerle memnuniyetini dile getirdi:

“Belediyemiz ile sendikamız arasında toplu iş sözleşmesi olumlu sonuçlandı ve başkanımız yüzde 20 zam verdi. Ayrıca yüksek lisans konusunda eğitime katkı anlamında bir madde koydu sözleşmeye bu da başkanımızın eğitime verdiği önemi göstermektedir"

Tunceli Belediyesi Çalışanlarına LGBT Onur Yürüyüşüne Katılım İzni

Tunceli Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında imzalanan sözleşmeyle birlikte belediyede 63 kadrolu çalışana yüzde 20 maaş zammı yapıldı. Bu zammın dışında, kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir gün, her ayın belli bir günü regl izni ve LGBT'li bireylere de Onur Yürüyüşü'nde bir gün izin verileceği belirtildi. Belediye çalışanlarından Hayat Günhan memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi:

''Bir kadın çalışan olarak öncelikle başkanımızın kadınlara tanımış olduğu pozitif ayrımcılık çok önemli. Geldiği günden beri başkanımız kadınlara değer veriyor, önemsiyor kadınları, çalışanları. Ayrıca yapmış olduğu sözleşme bizim için çok önemlidir. Günümüz koşullarında yüzde 20 zam aldık.''

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6638401/tunceli-belediyesinde-iscilere-regl-izni-ve-yuksek-lisans-destegi