Güven’den Kadınlara Tam Destek: Azimle Devam Edin, Yanınızdayız

Hatay Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, bir süredir ara verilen Kadın Eli Semt Pazarı’nın yeniden açıldığı ilk günde kadınları yalnız bırakmadı.

Sivil Toplum Desteği

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’in haricinde belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de kadınlara destek olmak amacıyla pazarda yerini aldı. 

"Covid Araya Girince Yapamadık"

Gerekli belgeleri sağlayanlar için destek olacaklarını söyleyen Başkan Güven, şu açıklamayı yaptı:

Bu iş sizin uğraşınız ve özverinizle olan bir iş. Biz sadece destek veriyoruz. Karınca kararınca gücümüzün yettiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Destek devam edecek. Daha önce konuşmuştuk, ama Covid araya girince yapamadık. Şu an her türlü çalışması bitti. Normal şartlarda devletin, kanunun belirlediği şartlara ait ve bu işi yapan kadınlarımıza biz belediye olarak destek vereceğiz. Onun için arkadaşlarla iletişime geçin. Gerekli belgeleri sağlayan, ihtiyaç sahibi ve bu işi yaptığını belgeleyen emekçilerimize destek olacağız. Çünkü belediyeye ait olan para, kişinin, kişisel parası değil, halkın parasıdır. Azimle devam edin, yanınızdayız. İnşallah bu korona daha da azalır ve daha rahat ve sağlıklı bir ortamda devam ederiz.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6813112/guvenden-kadinlara-tam-destek-azimle-devam-edin-yaninizdayiz