Suç Örgütü Lideri Sedat Peker Operasyonunda 52 Kişi Gözaltına Alındı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "nitelikli yağma", "gasp", "rüşvet", "yaralama", "tehdit" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi birçok suça karıştığı belirlenen 63 şüphelinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 7 ilde 121 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik olarak İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda toplamda 52 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 16 tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici alet, 2 çelik yelek, bin 270 fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, uzun namlulu silah dürbünü, çok sayıda çek, senet gibi pek çok suç unsuru ele geçirildi.

''24 Farklı Eylemden 52 Kişi Ele Geçirildi''

İstanbul merkezli Kocaeli, Ankara, Hatay ve Trabzon illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 2018-2019 yılları arasında teknik ve fiziki takip imkanları kullanılarak yapılan araştırmalar sonucunda “nitelikli yağma”, “kasten yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “tehdit”, “Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun'a muhalefet", “rüşvet” gibi suçlar başta olmak üzere 24 farklı eyleme karıştığı tespit edilen 63 kişiden 52'sinin yakalandığı bildirildi.

Adreslerde yapılan aramalarda ise 16 tabanca,  4 kurusıkı tabanca,  9 şarjör,  3  av tüfeği, 54 delici ve kesici alet,  2 çelik yelek, bin 270 fişek,  332  kartuş,  8 telsiz,  1 uzun namlulu silah dürbünü, Çok sayıda çek-senet ele geçirildi. 

Ayrıca, Sedat Peker'in yurt dışında bulunduğu ifade edildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri halen sürüyor. 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6913043/suc-orgutu-lideri-sedat-peker-operasyonunda-52-kisi-gozaltina-alindi