Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan Sert Yanıt: Bana Kayyum Atayacak Adamın Alnını Karışlarım!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisi için “Birileri Tanju Özcan’ı durdursun” diyen Bolu Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili’ne sert bir dille yanıt verdi. 

Mültecilere ilişkin yapmış olduğu, “Yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağız. Bu misafirlik çok uzadı. Gitsinler istiyoruz” şeklindeki açıklaması ile gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın AKP’li belediye meclisi üyelerinin üzerine çay attığı görüntüler sosyal medyada tepki toplamıştı. Özcan, Bu gündemlere ilişkin kendisi hakkında “Birileri Tanju Özcan’ı durdursun” diyen Bolu Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili’ne şu sözleri söyledi:

“Çok üzüldüm. Neye üzüldüm biliyor musunuz? Burada bir darbe girişimi söylemi oldu. Ne diyor? Birileri Tanju Özcan’a ‘dur desin’ diyor. Kim diyor? AK Parti’nin Grup Başkanvekili… Ne demektir bu? Ben ağaç kavuğundan mı çıktım? Ben sandıktan çıkıp geldim buraya. Birileri derken, kime sesleniyorsun sen? Benim Genel Başkanıma mı sesleniyorsun? İl başkanıma mı sesleniyorsun? Yoksa İçişleri Bakanı’na, Cumhurbaşkanı’na mı sesleniyorsun?
Bu arada FETO’cular bana saldırırken, bu hain şerefsizler inlerinden havlarken bir kez bile ‘siz bizim belediye başkanımıza nasıl saldırıyorsunuz hainler’ diyemediniz. Şimdi diyorsunuz ki, ‘Birileri Tanju Özcan’ı durdursun.’ Ne yapsın? Tanju Özcan’a kayyum atasın değil mi? Derdiniz bu. Seçimle yenemediniz. Kayyum atasın.
Peki kardeşim, kayyum atadıklarınıza bir bakın bakalım. Tanju Özcan kim, onlar kim? Doğrudur, yanlıştır… ‘Terörle bağlantısı var’ dediniz. HDP’lilere atadınız. Yargı kararını verecek, onu ben bilmem. Peki kardeşim, bana nasıl kayyum atayacaksın sen? Vatansever olduğum için mi kayyum atayacaksın? ‘Darbeci Amerika’ dediğim için mi kayyum atatacaksın? Beni kim durduracak? Kim, kim? FETO’culara karşı olduğum için mi ömrüm boyunca bana kayyum atatacaksın? PKK’nın ölüm listesine beni aldıkları için mi kayyum atayacaksın? Benim hangi terör örgüt üyeliği ile ne bugün ne geçmişte kol kola yürümüşlüğüm var kardeşim? böyle fısıltılarg eliyor Ankara'dan kayyum atanacakmış. Hadi oradan! Hadi oradan kardeşim!
Milli iradenin tecellisiyim ben. Bana ‘bu yola çık’ diyen halk, ‘dur’ diyecek olan da halktır. Ben bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım. Ha görevden alacak… O neden alınıyor biliyor musunuz arkadaşlar? Yolsuzluktan. Bütün AK Partililer bilir çalıştığımı. Sayın bakanlar da bilir, sayın Cumhurbaşkanı da bilir.  Şaptan olmaz şeker, benden olmaz hırsız. Çalmadan da, çırpmadan da işimizi yapmaya çalışıyoruz. Allah da çıktığımız yolda bizim yanımızda yar ve yardımcımız.
Uğur Bey bir dakika konuşacağım, 'partiye söyledim' diyorsun. Sen milli iradenin seçtiği bir insana ne hakla ‘biri bunu durdursun’ dersin yahu? Yiyorsa, sıkıyorsa sandıkta iki buçuk sene sonra durdur beni. Beni ancak halk durdurur kardeşim. ‘Birileri gelip bunu durdursunmuş’ hadi oradan! Kimin yüreği yeter buna? Amerika'ya 'darbeci' dedim diye mi bana kayyum atayacaklar? 'Sığınmacıları istemiyorum', artık vatandaşımın hakkını yedirmek istemiyorum diye mi bana kayyum atayacaklar? Atasın bakalım ya, atasın. Halep oradaysa arşın burada. Ben dokunulmazlığı olan bir adam değilim kardeşim. Ben ne Amerika'dan korkarım ne hükümetten korkarım ne FETO'cülerden korkarım ne bir başkasından... Ben bir tek Allah'tan korkarım. Gücümü halktan alıyorum cesaretimi de Allah-ü Teala'dan alıyorum.”
 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/7581666/bolu-belediye-baskani-ozcandan-sert-yanit-bana-kayyum-atayacak-adamin-alnini-karislarim