Muharrem İnce 5 Ay Hapis Cezası Aldı!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 5 ay hapis cezasına çarptırıldığını sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyurdu. Memleket Parti'li Muharrem İnce, İstanbul Silivri’de Ergenekon davasını izlemesine ilişkin yargılamada 5 ay hapis cezası aldığını açıkladı. İnce’nin konu ile ilggili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“10 yıl önce AKP FETÖ ortaklığında organize edilen Silivri’deki kumpas davalarında hukuksuzluklara direndiğim için bugün hakkımda 5 ay hapis cezası verilmiş. 5 ay değil, 500 yıl da verseniz; FETÖ’ye de size de yine direnir, yine direniriz.”

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili görevindeyken Ergenekon ve Balyoz davalarını izlemek üzere 2013’te Silivri’deki duruşmaya katılım sağlamıştı. Muharrem İnce, salonda görevli üsteğmenin kendisine müdahale etmesine tepki vermişti. Hakkında suç duyurusunda bulunulan Muharrem İnce’nin 2016’da dokunulmazlığı kaldırılmış ve hakkında “kamu görevlisine görevini yaptırmamak ve direnme” suçlamasıyla dava açılmıştı.

 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/7763622/muharrem-ince-5-ay-hapis-cezasi-aldi