Şampuan Seçimine Dikkat!

Dışardan aldığınız şampuanlarda birçok zararlı katkı maddesi bulunuyor. Özellikle sülfat bulunan şampuanlar bol köpük sağlarken aslında saçlarınızı temizlemiyor bile.
saç bakımı, saç bakımı erkek, saç bakımı ve güzellik hizmetleri
Sıcak suyun altında da daha saç derisi tarafından daha kolay emiliyor. Eğer sülfat içermeyen şampuanlar tercih ederseniz saçınızın yağ dengesini koruyarak kuruyup kepeklenmesini de önleyeceksiniz. Böylece doğal bir saç bakımı yapmış olacaksınız.
saç bakımı nasıl olur, saç bakımı için öneriler, saç bakımı önerileri

Parlak Saçlar İçin Evde Bakım

Evde saç bakımı yağları kullanarak, saçlarınızı daha yumuşak ve parlak bir hale getirebilirsiniz. Aslında saç bakımı kremleri, saçları yağlandırmaması için sadece uçlara uygulanıp hemen durulanır. Ancak bu yanlış bilinen bir bilgidir.
saç bakımı ve güzellik hizmetleri dersleri, saç bakımı süslü
Saç bakımı kremleri saç diplerinden ucuna kadar uygulanmalı yarım saate yakın saçta tutulmalı daha sonra durulanmalıdır. Yağların geneli saçı nemlendirirken, argan yağı saç yapısını kuvvetlendirir. Zeytinyağı kepeklenmesini engeller. Isırgan otu ve badem yağı da kısa sürede saç uzamasını sağlar.
saç bakımı için öneriler, saç bakımı önerileri, saç bakımı ve güzellik hizmetleri dersleri

Saçların Düşmanı Isı

Tüm kadınların vazgeçemediği ancak saçların en büyük düşmanları saça ısıl işlem ve boya uygulamak. Saç telleri ısıyla doğrudan zarar görür. Buna önlem olarak yaz aylarında, saçların nemi havluyla alındıktan sonra saçları kendi kendine kuruması için serbest bırakmalısınız.
Eğer fön ile kurutma işlemini gerçekleştirecekseniz, kurutma öncesinde koruyucu bir saç bakımı yağı kullanmalısınız. Ayrıca fönü saça çok yakın tutulmadan uygulamalısınız. Saç kırılmasına neden olan hatalar için bu yazımıza bakabilirsiniz.
saç bakımı ürünleri, saç bakımı keratin, saç bakımı izmir, saç bakımı blog

Beslenmenize Önem Verin

Saçlarınız çok dökülüyor, tırnaklarınız çabucak kırılıyorsa beslenmenizle alakalı bir durum olabilir. Biotin alarak bu sıkıntıları önleyebilirsiniz. Omega 3, Omega 6, yağ asitleri, demir ve protein açısından yeterli beslenme size sağlıklı saçlar sunacaktır. Bu sayede saç bakımı için önemli bir adımı gerçekleştireceksiniz.

Doğallığı Tercih Edin

Marketlerde satılan saç bakımı kremleri ne kadar kolay ve cazip görünse de aynı bakımı evde doğal yollardan da uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı, bal, süt, yumurta, muz, badem yağı gibi malzemeler kullanarak harika saç bakımı kürleri hazırlayabilirsiniz.
saç bakımı evde, saç bakımı kadın, saç bakımı doğal, saç bakımı için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz