Emekli kredisi başvurusu

Emekli kredisi kullandıran bankalar İş Bankası ve Garanti BBVA olarak bilinmektedir. Bu bankalar üzerinden emekliler kendilerine uygun koşullar ve avantajlı seçenekler ile kredi kullanırlar. Emeklilere sunulan ihtiyaç kredilerinde, diğer müşterilere sunulan kredilere oranla daha fazla avantajlı seçenekler yer alır. Emekliler bu bankalardan kredi kullanırken, emekli maaşı alımı sağladıkları, emekli cüzdanlarını yanlarında götürmelidir. Emeklilere düşük faiz oranları ve uygun aylık ödeme taksitleri ile emekli kredisi kullandıran bankaları ve bu bankalara nasıl başvuru yapılacağını, yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Emekli Kredisi İş Bankası

emekli kredisi iş bankası

İş Bankası emekliye kredi verilirken, düşük faiz oranı uygulaması gerçekleştirir. Aynı zamanda aylık taksit tutarları emeklilerin maaş tutarlarına uygun olarak ayarlanır. Kullanılan ihtiyaç kredisinin aylık taksitleri, emekli maaşının yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanır ve ödeme planına aktarılır.

  • İş Bankası 15 bin tl emekli kredi için % 1,29 oranında faiz uygular. Bu kredi için ödenen aylık taksit tutarı, 257 tl olarak belirlenir.
  • Kredi üzerinden 60 ay vade seçeneği sunulur.

Bu kredi çeşidi oldukça avantajlı bir yapıya sahiptir. İhtiyaç kredilerinde 60 ay vade seçeneği, emeklilere sunularak, aylık ödemelere ilişkin yük azaltılmaktadır. Emekli kredisi koşulları ile uygun kredi veren Garanti BBVA hakkında detaylı bilgiyi ise alt başlıktan edinebilirsiniz.

Emekli Kredisi Garanti BBVA

emekli kredisi garanti bankası
Garanti BBVA emekli kredisi, emeklilere özel olarak sunulan bir kredi çeşididir. Bu kredi çeşidi sayesinde emeklilerin ödemesine uygun ödeme planları hazırlanır. Garanti BBVA emekli kredisi özellikleri şu şekilde sıralanır:

  • Garanti BBVA emekli kredisi 15 bin tl limit ile kullanıldığında aylı % 1,39 faiz oranı uygulanır. Kredinin aylık ödemeleri 445 tl olarak belirlenmiştir.
  • Kredi üzerinden 50 ay vade olanağı sağlanır.

Bu kredi seçeneği üzerinden şubeden başvuru yapılırken daha yüksek veya daha düşük vade oranları talep edilebilir. Vade oranları kişiye göre ayarlanarak, uygun taksit ödemeleri belirlenir. Emekli kredilerine nasıl başvuru yapılacağı, alt başlık içerisinden incelenmektedir.

Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

emekli kredisine nasıl başvurulur
Emekli kredisi başvurusu Garanti BBVA veya İş Bankası şubelerinden yapılır. Seçilen bankanın kişiye en yakın şubesine gidilmelidir. Daha sonra izlenecek adımlar ise şu şekilde sıralanır:

  • Şubeye gidilip, müşteri temsilcileri ile görüşülmelidir.
  • Müşteri temsilcisine emekli kredisi kullanılmak istendiği iletilir.
  • Müşteri temsilcisine kredi evrakları iletilir.
  • Kredi evrakları: Nüfus cüzdanı fotokopisi, aylık emekli maaşı tutarını gösteren aylık maaş belgesi veya emekli cüzdanı ve son üç aya ait kişi adına kayıtlı elektrik faturasıdır.
  • Bu belgeler müşteri temsilcisine iletilip, ‘’emekli kredisi başvuru formu’’ müşteri temsilcisi eşliğinde doldurulur.

Emekli kredisi başvurusu

Bu adımların tamamlanması ile emekli kredisi başvurusu kayda alınır. Kredinin sonucu, başvuru yapılan banka şubesinden takip edilmelidir. Başvurusu onay alan kişiler, kullandıkları krediyi banka şubesinden teslim alırlar.

Emekli kredisi başvurusu

Emeklilere sunulan bu kredi olanağı ile emekliler, emekli maaşları ile zorlanmadan ödeyebilecekleri kredi koşullarından yararlanırlar. Bu kredi çeşidi ile düşük faiz oranlarından ve uzun vade seçeneklerinden yararlanırlar.

İlginizi Çekebilir: SMS İle Başvurulan Güncel Krediler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz