The Witcher Dizisini İzlemeniz İçin 6 Neden

Netflix’in yeni yapımı The Witcher dizisi izleyiciler tarafından oldukça merakla bekleniyor. Kadrosunda Henry Cavill, Björn Hlynur Haraldsson, Anya Chalotra, Jadhi May, Freya Allan ve Adam Levy’nin bulunduğu dizi 2019’un son aylarında Netflix’de olacak. Peki bu kadar ilginin nedeni ne? 6 maddede The Witcher dizisi ve konusunu ele aldık:

1- Dizi Aslında Bir Kitaptan Uyarlama

The Witcher, oyunlarıyla ünlü olmuş olsa da hatta üçüncü oyunuyla dünya çapında ününü duyurmuş olsa da aslında ilk olarak kaleme alınmış bir seri. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılmış bu kitap, aslında 1986 yılında kısa hikaye olarak ortaya çıkmış. İlk kez Polonyalı bir bilim kurgu ve fantezi dergisinde yayınlanan hikaye, daha sonra kitap haline getirilmiş.

2- Aynı Zamanda Bilgisayar Oyunu

2007 yılında Cd Projekt Red tarafından oyunu yapılan The Witcher konusu bakımından da oldukça ilgi görüyor. Seri olarak üç oyundan oluşan The Witcher, üçüncü oyunu ile ödüller kazanmış bir seri. 

3- Superman Başrolde!

Superman karakterini canlandırarak ismini duyuran Henry Cavill, dizide ana karakter olan Geralt of Rivia’yı canlandıracak.

4- “En korkunç yaratıklar, bizim yarattıklarımızdır.”

Fantastik bir hikayeyi anlatan The Witcher konusu, canavar avcısı olan Geralt üzerinden işlenecek. Mutasyona uğramış canavarları avlayan Geralt’ın maceralarını ele alacak dizinin ilk sezonu 8 bölüm olacak.

5- Dizi, Kitapları Baz Alıp İlerleyecek

The Witcher dizisi baş yapımcısı Lauren Schmidt, konunun ilk kitap olarak kabul edilen “The Last Wish” üzerinden ilerleyeceğini açıkladı. İlk olarak evrene giriş yapıp daha sonra maceralara atılacağını söyleyen Schmidt, karakterlerden önce dünyanın kurulması gerektiğinin düşüncesinde.

6- Sapkowski Aynı Zamanda Rehberlik de Yapacak

Büyük bir kitlenin beklediği The Witcher dizisi, aynı zamanda büyük eleştiri yağmuruna da tutuluyor. Önceden birçok fiyasko yaşayan oyun dizileri ve filmlerinden sonra The Witcher için de aynısının olacağının korkusunda olan hayranları mutlu edecek bir haber var. Dizinin senaryosuna kitapların yazarı Andrzej Sapkowski rehberlik edecek. Yani The Witcher senaryosu Sapkowski ile ortaklaşa çalışan senaristlerden çıkacak.

Övgülerle birlikte eleştirilerin de şimdiden yapılmaya başlandığı dizi, Aralık 2019’da Netflix’te yerini bulacak gibi görünüyor. Bakınız: Türk dizileri yabancı öğrenciyi ülkeye çekiyor

- OKU HABER, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3439010/the-witcher-dizisini-izlemeniz-icin-6-neden